MUDr. nás uvrtala do očkování hexa+prevenar, máme reakce

hanule05
23. zář 2010

ahoj,

je mi jasný, že těhle témat je tu asi milion, přesto by mě zajímalo, jak to bylo s očkováním a následnou reakcí u vás.

Naše doktorka nás přesvědčila ať necháme malou naočkovat společně Prevenarem 13 (myslím, že je to 13) s Hexou, že na to nejsou žádné reakce a že to děti zvládají bez problémů. Moc se nám do toho nechtělo, starší dcerku jsme neočkovali a je v pohodě. Ale mudra nám tvrdila, že ať mladší naočkujeme, že starší bude nosit ze školky samý bacily (což chápu, to jí neberu) a že bude mladší od ní chytne a že to u ní bude horší, atd. atd.
No a tak jsme ji naočkovali, první očkování bylo před měsícem - a reakce byla. V noci ukrutný řev, horečky poté asi dva dny, neklidná, plačtivá byla asi týden. Včera jsme naočkovali znovu, opět horečky (kolem 39 st.), tak volám mudře, že máme horečky a ona na to, no vy jste nějaký atypičtí, že se ještě se žádnýma reakcema co tohle očkuje nesetkala. Zítra máme přijet, pokud budou stále horečky.

Tak jak je to u vás, jste taky atypičtí 😕 ?

market_kk
4. kvě 2016

POkud dítě má teplotu, tak je to to nejlepsi co muze byt - vytvari si protilatky a nemelo by pak na preockovani uz tolik reagovat, pokud diteti nic neni, zadny protilatky si nevytvari a bude reagovat pozdeji. Muj chlapecek mel poprvé teploty do tech 38,4 a ockujeme kazde zvlast.

astyna
18. čer 2016

Hexa + Synflorix bez problémů, dokonce týden po očkování začal lézt a stavět se, asi ho to nějak pošouplo 😀

pmedilkova
27. čer 2016

@luthien.k slečno Vy jste doktor? Že to tak jasně hodnotíte?

zdenka213
24. led 2017

Dcera dnes 12 let, byla očkována v době kdy měla teplotu, MMR vakcínou. Druhý den vysoké horečky a velká změna chování. Začala být nemotorná a projevovala se problematicky. Začala padat a nakonec jsme skončili v nemocnici s velkým epileptickým záchvatem. Byla nasazena medikace při které se začali objevovat GM záchvaty trvající až padesát minut. Bojujeme s tím již přes 9 let a kdo nezažil neuvěří. Záchvat kdykoliv a kdekoliv, autistické projevy. Jsem si jistá, že to byla chyba paní doktorky. která na oznámení, že dcera měla po očkování teplotu přes 40 reagovala výrokem: "to je od zubů"

vilusa
4. dub 2017

Ahoj, také máme prevenar a hexa dohromady. Po prvním očkování téměř nic - jen trochu víc vodnatých stolic ( nevím zda to s tím souviselo), ale teď po druhé dávce strašná plačtivost, kroutí se bolestí, teploty, vstávání po hodině. A z hodného miminka úplně jiné řvoucí dítě. Teď je to 48 hodin, tak doufám že zítra bude lépe.😕

normalnimatka
19. dub 2017

heeem, k tomuto doporučuju přečíst http://rotter.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=451909

jako já nevim, no..jakoby těch x nemocí v hexe nestačilo..ještě do toho nacpat pneumokoky...já bych to fakt nedělala, mámy🙂

olicka1
19. dub 2017

Ahoj,malá měla otok mozku,proto vysoké horečky, Dál určitě neočkujte.

normalnimatka
19. dub 2017

a kdy už je nějaká reakce po očkování, hlaste to! když vám to doktor neuzná a nepošle dál, jsou i jiný způsoby - na internetu atd... samozřejmě,hodně lidí si řekne, že tam píšou hysterky, ale pokud mám normální dítě a pár dní po očkování se mu naprosto změní spací režim, nebo je najednou ubrečený atd... tak mi povídejte pohádku o tom, jak to je zubama nebo nevim čím, jen ne očkováním...;) ono se do těch statistik bohužel dostane úplný H...

lennus
19. dub 2017

I v příbalovém letáku je, že kombinace zvyšuje riziko nežádoucích účinků, tak mě překvapuje, že se tím lékaři neřídí. Jde to stáhnout na netu. Určitě hlásit na SÚKL nežádoucí účinky!

zuzineckah
19. dub 2017

@normalnimatka já myslím, že při dnešních možnostech přístupu k informacím je až tristní, že někteří rodiče nechají očkovat dvě vakcíny najednou, nebo nemocné dítě 😡 a pak se ještě diví, že se něco podělalo... Když už nemá mozek pediatr (který je do značné míry placen pharma firmami a hlavně to není JEHO dítě), tak je tady rodič, který nese odpovědnost a měl by se zajímat a ne jak ovce poslouchat, co mu kdo nakuká...

normalnimatka
19. dub 2017

@zuzineckah tjn, jenže prostě hodně lidí řekne "já nejsem doktor" a věří slepe pediatrovi, kterej to mnhdy taky "myslí dobře".... bohužel občas s fatálníma následkama...:/
já se divim těm doktorům, že si to i risknou to naočkovat naráz... jako jo, když se něco stane, stejně bohužel tomu doktorovi pochybení nikdo nedokáže, nebo se to prostě zamete pod koberec jako vždycky, protože nežádoucí účinky očkování se prostě blbě "dokazujou" (teda údajně, bůhví jak je to doopravdy:D) , ale že s tím můžou jako žít..? já bych neměla to svědomí dát miminu takovou dardu jen proto, abych si to odkšrtla....strašně smutný.

no ale jinak je to hrozně těžký pro laika se v tom nějak orientovat... oficiální média maj neočkující za kretény, ty, který ohrožujou svoje i ostatní děti a lidi... takže já to na jednu stranu i chápu, že někdo věří tomu mainstreamu.... je to přece racionálnější, než věřit nějakejm "konspiračním teoriím" žejo..:/

normalnimatka
19. dub 2017

třeba toto je krása
http://g.cz/smutne-vitezstvi-odpurcu-ockovani-v...
🙂) článek ne o spalničkách, ale o tom, jaký jsou neočkující lidi blbý svině🙂)

pajula123
20. dub 2017

@normalnimatka
http://www.khsova.cz/01/index.php
v aktualitach tam jsou zajimava cisla o veku nemocnych...sice je hodne nemocnych do roka,tj.nemohli byt ockovani,ale mlci se o tom velkem poctu starsich a dospelich,kteri evidentne ockovani byli,jinak by se to patricne rozmazlo 🙂

normalnimatka
20. dub 2017

@pajula123 nejchráněnější jsou ty, který tohle prodělali, myslim si...
relativně nová a dost zajímavá přednáška paní, která podle mě fakt ví, o čem mluví

https://www.youtube.com/watch?v=KK7X0HKCLzs
zuzineckah
20. dub 2017

@normalnimatka njn, myslím si, že i lajk dokáže filtrovat informace. Minimálně by se o to měl pokusit, protože jde o zdraví jeho dítěte - co důležitějšího existuje??? Podle mě nic.
Já třeba dávám základní očkování, protože v něm vidím smysl. Jsem přesvědčená, že k vymýcení některých chorob výrazně pomohlo. Očkovala bych i kdyby stát upustil od "povinnosti". Ale dvě vakcíny najednou bych nedala prostě nikdy. Nejsem doktor (i když v rodině jich několik mám, dokonce 2 pediatry), ale už selský rozum mi z prostého důvodu možnosti nežádoucích účinků nedovolí taktovou pitomost udělat - kdyby něco, jak vím, z které vakcíny problémy jsou?? Na tohle přeci nemusí být člověk diplomovaný odborník... Navíc si myslím, že ani pediatr není takový frajer, aby to pak dokázal jednoznačně říct. Proto se jim, stejně jako ty, divím, že vůbec k něčemu takovému rodiče navádějí

normalnimatka
20. dub 2017

@zuzineckah tak to doporučuju to video.... paní tam zrovna docela dobře dokládá na x nemocích, že k vymýcení nemocí očkování nepomohlo:D

zuzineckah
20. dub 2017

@normalnimatka já jsem vůči odborníkům (na obou stranách) docela imunní. Nemám ráda přehnané demonstrace čehokoliv. Mě to video o ničem nepřesvědčilo, najde se jistě x přednášek stejně fundovaných lidí z oboru, které to vyvrátí a takhle pořád dokola... 🙂 Asi chápeš, o čem mluvím.
Nicméně to je přesně to, co mě tak nějak utvrzuje v tom, že pravda bude někde uprostřed a proto i já volím tu "zlatou střední cestu" - z mého pohledu a na mou odpovědnost tu správnou...

pamich
20. dub 2017

Ahojky,malej též byl bez problémů.Dostal Hexa+Simflorix a nemůžu si stěžovat.😉A to dostával 3x za sebou vždy po týdnu,neboť jsme se nově přistěhovali, tak to malém musel dohnat.Poslední dávku dostal po 3tydnech neboť chytil nějaký vir.

normalnimatka
20. dub 2017

@pamich tak to bohužel nevíš, co to v tom tělu napáchalo, co se třeba teprv projeví... to, že tu injekci snese krátkodobě dobře, nic neznamená, bohužel...

normalnimatka
20. dub 2017

@zuzineckah
zlatá střední cesta je co? naočkovat všech 20 nemocí, nebo kolik to je, povinnýho očkování?:D

jojo, samozřejmě je to o tom "studie dokázala" blabla, nicméně já to vidim takhle.... nevidim logiku v tom, proč by vědci brojící proti očkování brojili jen tak pro nic za nic, a to samý i odborníci očkování podporující. první skupina bojuje z přesvědčení. druhá bojuje kvůli prachům, obávám se. ty první z toho nic nemůžou mít, ty druhý jo a pravděpodobně taky maj. víme jak funguje farma průmysl...

podle mě by očkování mělo smysl....kdyby doopravdy fungovalo, aspoň na pár let, jenže to se neděje a to je problém č. 1...resp. u nějakejch vakcín a u nějakejch jedinců jo, ale celkovou účinnost vidim dos chabě a jako bonus poťaptaná imunita, která si poradí hůř se všema nemocema (včetně očkovanejch, když už se dostavěj) a taky hůř odolává.

zuzineckah
20. dub 2017

@normalnimatka vidíš, já si zase myslím, že očkování funguje a vždycky fungovalo. Do jaké míry, to nedovedu posoudit. Ale zlatá střední cesta je pro mě základní očkování aplikováno v přiměřeném věku (nejmladší má 9 měsíců a na hexu se dřív jak za 3 měsíce nechystám).
Co se týče odborníků, tak si teda myslím, že si malinko naivní v tom, že ti, co vedou ten antivax džihád z toho nic nemají. Opravdu si myslíš, že jejich přednášky, streamy, publikace a pod. jim nic nevynášejí??? Ale no tak 😉 Stal se z toho neméně výnosný byznys, než je ten, který tak kritizují. V tomhle jsem těžký skeptik. Tak jak slepě nevěřím lékařům a dokážu je konfrontovat, když mám jiný názor, tak se nenechávám strhnout ani vlnou antivax populismu.

normalnimatka
20. dub 2017

@zuzineckah tak onu skupinu "odpůrců" neplatí farmaceutický firmy...to je kurňa rozdílek:D

zuzineckah
20. dub 2017

@normalnimatka není tajemstvím, že je štědře podporují firmy vyrábějící homeopatika 😉 rozdíl opravdu jen kosmetický, řekla bych

astyna
20. dub 2017

@normalnimatka

běžný člověk, který do problematiky moc nevidí, nemá šanci se dozvědět pravdu. Na internet se vypustí to, co přináší užitek - at už pro jednu nebo pro druhou stranu.

normalnimatka
20. dub 2017

@zuzineckah i kdyby, stojim si za tím, že se tohle nedá srovnávat, co do objemu peněz..

a jinak očkování není právě účinný...většina nemocí se moc nevyskytuje, tak se to moc nepozná, nicméně třeba černej kašel orpavdu je rozjetej dost, a to překvapivě hodně třeba ve školkách, kde se vyskytujou očkovaný jedinci...některý vakcíny učinný celkem jsou, ovšem jen na dost omezenou dobu, enbo jen na pár kmenů tý který nemoci...

zuzineckah
20. dub 2017

@astyna amen 😀 tak to je. Proto si myslím, že jediné, co může člověk udělat je, že si informace probere a zařídí se podle toho, co mu z jeho pohledu přijde nejlepší. Pro jednoho je to neočkovat, pro jiného očkovat vše, pro dalšího (třeba jako v mém případě) jen něco 😉

astyna
20. dub 2017

@zuzineckah

já spíš radím koupit si učebnici chemie a imunulogie 🙂 pak mnohdy poznáš, jak lidé šíří bludy např. o hliníku (o jaký strašák) a hodně věci ti dojde. A hlavně - vždy - vždy - zapoj svůj rozum a instinkt. Když bude mít dítě teplotu, tak je jasné, že s něčím bojuje a nebudu ho přece ještě očkovat - to je jako bys s nemocným dítětem šla ještě na infekční oddělení a doufala, že nic nechytí.

astyna
20. dub 2017

@normalnimatka

On je taky problém ten, že se teplota brzy srazí a protilátky se dostatečně nevytvoří. Já jsem třeba 2x prodělala neštovice - poprvé v 8 letech, kdy se mi vyrazily jen 2 pupínky a poté na střední škole. Prostě se mi nevytvořila dostatečná obrana - asi kvůli tomu, že se brzo nasadila léčba a nemoc nemohla naplno propuknout.

Dnes existuje hodně homeo, které se podávají po očkování a přitom právě ta teplota je žádoucí, kdy se v těle něco děje, proto by se ani paracetamol neměl podávat na mírnou teplotu po očkování.

normalnimatka
20. dub 2017

@astyna jojo na tom něco je..ale je to docela pak dilema... nenecháš dígtě se 40cítkou, aniž bys mu něco dala, a teplota se objevuje hodně často... i dkyž takhle moc asi ne tolik.
(nicméně paracetamol bych děcku nedala nikdy..když už tak brufen, paracetamol je docela problematickej🙂)

zuzineckah
20. dub 2017

@normalnimatka to je prašť jak uhoď... finanční motiv není dobrý základ ani pro jednu stranu a lítá v tom pak ten běžný člověk. Já vidím problém v té stádovosti, když ještě i dnes čtu v souvislosti s aplikací 2 vakcín najednou argument "naše doktorka říkala, že to bude ok"🙈 To se mi otevírá kudla v kapse. Dokud rodiče nepřevezmou odpovědnost za svá rozhodnutí, tak se takové věci prostě budou dít bez ohledu na to, co melou velkohubí odborníci.