Najde se vůbec nějaký zastánce povinného očkování?

baterie
20. čer 2015

Zajímalo by mě, když se dnes tolik mluví o škodlivosti očkování a spousta rodičů se rozhodne neočkovat a mají pro to dobré argumenty, jestli je někdo stejně radikální zastánce očkování a dokázal by dobře argumentovat, proč je lepší očkovat než neočkovat (a nemám na mysli argumenty typu - nás taky očkovali a nic se nám nestalo apod 🙂 ) Myslíte si, že případné nemoci jsou více nebezpečné než případné nežadoucí účinky? Moc děkuji za názory.

brokovich
7. srp 2015

Ty bláho, tady pár jedinců a někteří obzvlášť trpí dobrým stihomamem. 😀 To je diskuse, čék aby se bál číst další příspěvek. Hihi. Dříve platilo, že kdo hodně četl, byl moudřejší než ostatní, dnes to bohužel neplatí, protože každý se řídí tím, co čte na "ověřených" zdrojích na internetu. No, dotaz zněl jinak, takže já říkám, ne, nemám nic proti očkování, očkovat budu. Taky budu dávat normální papírový pleny, ráchat se s látkovejma, na to jsem v mým věku už líná, kojit podle toho jestli bude mlíko, šátek - co já vim - když mě nebudou z toho bolet záda a když mě nebude stát 3 000 kč tak možná taky, nemejt si půl roku hlavu šamponem - no to nevim, pokud nebudu mít nic jinýho na práci, než někde shánět levanduli...😀 hele, prostě nehroťme všechno tolik. Co bude bude. Nejlepší když vidím svoje kamarádky, co neočkujou a pak na dítě řvou nebo ho mlátěj. Prostě svět je o "mase" lidí, i když se někdo snaží být "jinej, lepší", tak stejně toho moc nezmůžem - prostředí je znečištěný, rádoby bio produkty? No, a prší na ně co asi a v hlíně jsou jaké? Prostě nesnažme se furt bejt vychytralí, berme radosti života. Howgh. 😉

mishell56
7. srp 2015

@kajalka já neargumentuju, já jen říkám svůj názor stejně jako ty, fakt miluju když někdo řekne pouze svůj názor a nějaká biomatka či co začne hned, že nikdo nemá pravdu jen ona ano...je tu spousta žen, který jsou pro očkování, smiř se s tím

mishell56
7. srp 2015

@brokovich Koukám, taková normální maminka 🙂 Jste to vystihla dobře 🙂

zuzineckah
7. srp 2015

Vedecké kapacity bojujúci proti ockovani jsou na vyplatni listine homeo producentu, takze je zcela logicke, že budou mlit o skodlivosti vakcin. A pokud si nekdo naivne mysli, že do vyzkumu snad vrazeji vlastni penize a delaju to z cire lasky k bliznemu, tak je jeste hloupejsi než se prezentuje...
Ale porad nevim nač tolik rozruchu - nechces očkovat? Neockuj!

kajalka
7. srp 2015

@mishell56 Jenže čísla nemají s názorem nic moc společného. .

gepe
7. srp 2015

@kajalka ahoj, neber to osobne, nesouhlasis s povinnym ci jakymkoliv ockovanim, neockujes, jsi i moderatorkou teto skupiny https://www.modrykonik.cz/group/2375/detail/ kde uz v prvnim odstavci je: "Tato skupina NENÍ pro rodiče, kteří očkovat CHTĚJÍ, v jakémkoliv rozsahu." Neber to osobne, ale jak maji mit vahu Tva slova ohledne ockovani, kdyz jsi v radikalni sekci absolutne odmitajich ockovani. Protoze podle meho nazoru, tady uz se nejedna o subjektivni nazor, ale velmi zaujaty.

gepe
7. srp 2015

@rybamrazena to ockovaci schema, ktere jsi vlozila je od ktereho kalendarniho roku? Diky

alenaholcakova
7. srp 2015

@brokovich KONEČNĚ někdo kdo to tu tak krásně napsal.

kajalka
8. srp 2015

@gepe Uvadis zde nepravdive informace.

gepe
8. srp 2015

@kajalka ktere? Uz ockujes? 🙂

emisekkk
8. srp 2015

jen vkládám odpověď na dotaz - ano, já jsem zastáncem povinného očkování a nikdy by mě nenapadlo očkování nedávat či odkládat. Všechny mé děti prošly očkováním. Kluci jsou očkováni iˇ"proti klíšťatům", té nejmladší, kdy už byla možnost očkovat proti neštovicím - to jsem třeba edávala, připadalo mi to zbytečné.
Myslím, že to není zcestná myšlenka - systém očkování - pokud je dítě zdravé atd.
Asi nejsem ta moderní matka, která využívá bezplenkovou metodu, kojení do 3 let věku dítěte a neočkování za každou cenu 😀

bielanevesta
8. srp 2015

Aj ja som rozhodne ZA očkovanie!!! 😎 🙂

gepe
8. srp 2015

Holky, me je treba jedno, kdo ne/ockuje, pouziva ty a ty pliny, bezplenkovou, jak dlouho koji atd. Ve vysledku je to kazdeho vec, rozhodnuti i odpovednost. Mam kolem sebe lidi z obou brehu 🙂 Co vsak dle meho nazoru uz neni zdrave, kdyz nekdo prosazuje svoji nehynouci pravdu ohl ne/ockovani, soudi druhe a skatulkuje. Neockujes? Si padla na hlavu. Ockujes? Zabijis sve dite. Netoleranci a nerespektem, to kor tady na mk hyri, bohuzel. Vim, ze nektere proste duse se nechaji strhnout lavinou o pomalu smrtelnosti vakcinace, s tim vsak nelze nic delat.
Zakladnim problem okolo ockovani vidim v tom, ze lide nejednou nechaji naockovat ne uplne zdrave dite (napr ryma) a uz tim je zadelano na pripadny problem. Bohuzel take nekdy se nechaji zblbnout lekarem, hexa davky po 14ti dnech aj.
Co jsem tak pochopila, tak z meho pohledu u neockujicich rodicu jsou 2 smery. Jedni co absolutne odmitaji ockovani uz jako takove, a druhy, kdy rodicum vadi ta Povinnost a nemoznost rozhodnout se.
A u ockujicich, ze nekdo necha napichat kde co ci vse bezmyslenkovite a pak druha skupina, ktera to bere i rozumem.

mishell56
8. srp 2015

@kajalka myslím že gepe to vystihla

slunickova123
8. srp 2015

Gepe a brokovich, super! Souhlas

eva518
8. srp 2015

@gepe v podstatě máš pravdu, akorát já bych podle tebe patřila do té skupinky, která neočkuje, protože nemá právo volby. Jenže to není tak jednoduché. Já to nedělám proto, že bych chtěla být in nebo "proti všem", ale proto, že dcera má fakt silnou alergii na kasien a bílek a bohužel obojí v hexe je, v MMR jsou stopy vajec. Po všech třech dávkách hexy, které zatím dostala, měla zdravotní potíže a alergie i atopák se jí o dost zhoršily. Kdybych si mohla vybrat vakcínu a v klidu naočkovat v delším časovém rozestupu, tak by to pomohlo hlavně mojí dceři, ale psychicky i mě, protože bych nemusela řešit u dr.potvrzení, že malá do MŠ může, že nejsem odpůrkyně očkování a mít zdravé dítě, tak mě ani nenapadne něco řešit, neměla bych strach, že něco z těch nemocí, proti kterým není doočkovaná, chytne a podobně..
Takže sice podle tvého pohledu patřím, kam patřím, ale nic není černobílé. To, že už neočkuju a zatím, než se alergie ztratí ani nehodlám (sama alergoložka mi řekla ať jí nic už nedávám, že by jí to 100% vrátilo sílu alergie tam, kde byla na začátku diety, kterou má už skoro rok a půl) neznamená, že jsem padlá na hlavu nebo sebestředná ženská, která chce být zajímavá a "jen" mít právo volby. U mě to znamená, že jenom nechci svému dítěti ubližovat něčím, co by mu mělo pomoct a klidně za to ponesu i trest, i když mi to přijde nesmyslné.

zuzineckah
8. srp 2015

@eva518 tak ve tvém případě je to víc než pochopitelné. Spíš se divím, že to do malé pediatra láduje 😲 Můžu se zeptat, proč si jí to vůbec nechala očkovat?

eva518
8. srp 2015

@zuzineckah tak ona by to do ní nacpala bez problémů všechno, protože ta minidávka alergenů, co tam je, přece nic není.. Tvrdila mi, že v MMR není ani bílek, akorát zapomněla, že se příbalový leták se složením dá stáhnout na netu a tam je napsané, že se to kultivuje na kuřecích embryích stejně jako hexa.. No comment. Kvůli tomu, že jsem jí zpočátku věřila, protože by měla být odborník, když je přece pediatr, tak mě ukecala, ať jí s hexou dám ještě prevenar v jedné dávce, tzn. že dvakrát dostala s hexou zároveň i prevenar, potřetí jsem řekla, že když musí být, tak jen tu hexu. No, já jsem to, že je alergická zrovna na tohle zjistila na 100% až v jejích skoro 8 měsících. Od cca 4 měsíců jsem věděla o bílku, mléko mě ale napadlo až když jsem chtěla začít přikrmovat mléčnými kašemi a ona mi i lžičku kaše vyblila obloukem.. To, že měla už ve 3 týdnech po porodu atopák ji nezajímalo, protože prý strava u kojenců na ekzém vliv nemá (hahaha!!!) a odložila mi první dávku hexy "až" na 4,5 měsíce věku jen proto, že ho v té době měla po celém těle. Striktní bezmléčnou dietu jsem začala držet až v těch 8 měsících, kožní i ta pediatra mi tvrdili, že u kojených dětí mléko nevadí a na ekzém vliv nemá. Až jsem si vydupala doporučení na allegro, kde se moje podezření potvrdilo, teprve mě nechala na pokoji s očkováním i stravou, protože to měla i s razítkem jiné dr. No, co říct, no.. byla jsem blbá, protože jsem věřila, že padesátiletá pediatra bude dobrým a zkušeným odborníkem a já nejsem z jiného fochu, takže ona tomu rozumí víc... Takže 3 dávky dostala od 4,5 do 7,5 měsíce a od té doby už nic. a jak každý tvrdí, že přeočkování MUSÍ být do 18 měsíců, tak nemusí. Já se na to ptala z obavy, aby ji kvůli prošvihnutí termínu posilovací dávky nehrozilo přeočkování a řekli mi všichni včetně té pediatry, že pokud se z nějakého důvodu očkovat nemůže, tak se prostě neočkuje a basta a žádné přeočkování se dělat nebude ani kdyby tu poslední dávku měla dostat ve 4 letech. Teď už máme jinou dr, ale je to fakt masáž od farmac.firem a dr. fakt mají potíže s pacienty, kteří nejsou tabulkoví z hlediska očkování.. To mi fakt vadí, protože principem očkování by měla být ochrana veřejného i osobního zdraví a ne to, že si pár blbců, co nikdy žádný zdravotní problém související s očkováním neřešili, vymyslí, že všechno bude pro všechny za všech okolností povinné a basta.

gepe
8. srp 2015

@eva518 to byl zakladni pohled, nechtela jsem se vice rozepisovat. Rozhodne jsem tez nechtela, aby to vyznelo, jak jsi to pojala Ty, ci kdokoliv jiny se stejnym ci obdobnym problemem. Mrzi me, ze jsi to pojala jako cernobile vyjadreni a ani nerozumim, kam jsi se sama vlastne zaradila, protoze Tva "skatulka" zminena nebyla. Diky za napsani vaseho pribehu ohl.reakce na ockovani i proc dal ne, tim i doplneni vyse mnou napsaneho.
Dle meho nazoru, uz ani dalsi hexy vase mala nemela dostat a Tve rozliceni a duvod, proc dal neockujete je zcela pochopitelny = kontraindikace. Resp. clovek uvazujici a aspon trochu inteligentni to pochopi. A jiz po prvni hexe mela dle meho nazoru vase Dr resit, proc co a jak a neockovat, natoz kombinovat vakciny.
My jsme ockovali, nastesti pouze 1x nu a to jednou horecka. Avsak hexa dve davky odlozeny, take i prevenar. Tzv. "pojistovaci davky" dostala az na hranici stropu schematu. MMR nema dosud ani prvni davku a to bude mit 2roky pristi tyden. I jsem malou nechala cilene a sama nechat otestovat alergologicko/imunologickymi testy, tj. krevnim rozborem. A to z toho duvodu, ze sice jsem pro ockovani, ale ne za kazdou cenu, jsem dost opatrna.
Takze ani my nejsme od zacatku do dnes tabulkovi, nastesti vsak mame zdrave uvazujici lekarku, na vsem se da domluvit, aniz bychom byli nuceni do cehokoliv a kdykoliv. Ani odklady MMR bez prupovidek, podepisovani nejakych papiru, ci hlaseni na hygienu aj.
Je dobre, ze jste detskou Dr vymenili, jelikoz ta puvodni to vse z meho pohledu naprosto zanedbala.

zuzineckah
8. srp 2015

@eva518 asi máme fakt stesti, naše doktorka ockuje, to ano,ale pri sebemensi komplikaci bez diskuze odklada. Syn dostal v 6 tydnech zanet ledvin, neockovali jsme pochopitelne a pak do toho vlezlo pár lehkych nachlazeni. Vysledek že 1.Hexu dostal až v 9m. Je to jen o pristupu evidentne...

gepe
8. srp 2015

@zuzineckah ano, jak jsem i jiz zminila, dite, ktere neni zdrave se proste nema ockovat, za tim si budu stat. Nase mala mela jakesi osypky, pry pro prodelane viroze, za me jasne neockovat u Dr dokud nezmizi a neprokaze se, ze je v poradku a muze byt dal ockovana. Respektovala a zadny problem s tim.

zmrz_lina
8. srp 2015

@gepe
@zuzineckah holky, mate stesti na dr.a jste rozumne. Bohužel ve svém okolí vidím, ze 9 z 10 doktoru ockuje hlava nehlava a rodiče to dopusti, i když je dítko ne zcela ok, jsou venku tropy apod. (protožedr.to přeci vi lip). O tom, ze spousta lidi ani netuší, proti čemu ockuji, ani nemluvím :(

veru11
8. srp 2015

@zmrz_lina

Presne! Nedavno jsem byla v cekarne svedkem toho, jak vylezla maminka s prave naockovanym miminkem z ordinace a babicka, ktera na ne v cekarne cekala se pta dcery: "A na co ji ockovali?" Odpoved: "Ja nevim". Ale ja vim z odposlechu z ordinace, ze dali prvni hexu a rotaviry a priste k tomu daji uz i prevenar, pekne tri vakcinky najednou, at se s tim to trimesicni miminko popere, ne? A maminka nevi... Hrozny, hrozny, hrozny!

emisekkk
8. srp 2015

@veru11 maminka nevi co nechava naockovat? A pritom si to jeste ke vsemu plati-Rotaviry. Takze o tom musela snad premyslet,ne?

zmrz_lina
8. srp 2015

@emisekkk nevím, jak maminka zmiňovaná v prispevku, ale mam v okolí taky takové. Nechali naockovat i nepovinne, zaplatili za to, ale vlastně ani neví, co očkovali. Dali a zaplatili to proto, ze to dr. doporučil. Víc se tím nezabyvali ;)

veru11
8. srp 2015

@emisekkk
jelikoz ke stejne dr.s malym chodim, vim, jsk tam probiha (ne)informovani o ockovani. Proste te na priste objednaji a az z karticky se dozvis, ze tam je psane ockovani. U rotaviru mi bylo receno, ze je lepsi je dat, ale ze se to plati, tak pokud chcete maminko, prineste si priste tolik a tolik. Vic ani tuk. Takze pokud se maminky nezajimaji, nekladou otazky nebo samy nestuduji, tak pak nevi... Coz je samozrejme k zamysleni, dobe internetove gramotnosti... Chudaci deti ☹

emisekkk
8. srp 2015

@zmrz_lina
@veru11 no tak to je mazec. Ocekavala bych,ze kdyz do ditete rvu nepovinne ockovani,tak se informuji...

veru11
8. srp 2015

@emisekkk Bohužel jsou mezi námi maminky, které tyto věci vůbec neřeší a slepě věří doktorům...

gepe
8. srp 2015

vsak se rikava vseobecne: duveruj, ale proveruj. A taky lina hub*, hole nestesti. Njn 🙂

lucykal
8. srp 2015

@emisekkk mám stejný názor.