Nechaly jste očkovat miminka proti pneumokokům?

vladka1
4. kvě 2009

Milé maminky, které z Vás nechaly svá miminka očkovat proti pneumokokům? Měla Vaše miminka nějaké jiné příznaky po očkování ( teploty, zvracení....)....a jsou zde i maminky proti tomuto očkování???

katkafaj
13. dub 2016

Ahojky😊Je zde nějaká maminka s podobným problémem?
Dneska jsme byly s malou 7měsíční dcerou na třetí dávce Prevenar 13.
Hexa i prevenar 13- v pohodě,bez reakce ale dnes po posledni teploty,max 39(dostala dva čípky Paralen).Na pár hodin se to podařilo snížit.Ale před spaním opět 38-39.Není náhodou ta poslední dávka nejsilnější?Je to moje první dítko a první teplota.Ještě ji rostou zoubky,jeden už má prořezaný,ale u toho byla v pohodě,jen protivná.Děkuji moc,snad mě někdo z Vás uklidní

mamkazvysociny
13. dub 2016

my dali první dávku prevenaru 13 a bylo to strašné.Malý byl k neutěšení a den na to se mu objevil atopický exém.Další dávku jsme už nedali i po doporučení dr.Exém zmizel za pár týdnů.a k očkování se vracet nebudeme.

rousse
13. dub 2016

@katkafaj měli jsme to takhle podobně, ale s Prevenarem to nesouviselo - druhý den se osypala a bylo jasné, že to byla 6. nemoc. Taky jí tehdy lezly první zuby a dr. říkala, že ta imunita bývá slabší. A je fakt, že co zub, to rýma - jinak nemocná vůbec nebývá, ale jakmile leze zub, tak je zasoplená až na půdu

katkafaj
13. dub 2016

Děkuji...snad to bude dobré,teď má momentálně 38,ale spinká😊zkouším na chvilku otevírat mikroventilačku,ať je ten vzduch čerstvý
@rousse

rousse
13. dub 2016

@katkafaj super - uvidíte zítra, jak se to vyvrbí. Ať je brzo dobře 😎

katkafaj
13. dub 2016

@rousse díky😘

mamkazvysociny
14. dub 2016

malej je zdravej jak řípa.Bohužel polovina příbuzenstva má kožní problémy.Takže má dispozice.Povinné očkování nezpůsobilo vůbec nic.Prevenar 13 zpustil exém.Naštěstí jsme se ho bylinkami a různým mazáním a asi i časem zbavili.Toto nám řekla i dětská doktorka.Zvážila bych onemocnění v rodině než se rozhodnete pro nepovinná očkování zvlášť pokud jich plánujete víc.

katkafaj
15. dub 2016

Tak malá už je v pořádku,druhý den dopoledne jen zvýšená teplota,odpoledne v klidu jen byla ospalá.No a teď je zlá a plačtivá-další zoubek...chuďátko

mamkazvysociny
25. dub 2017

Doporučuju přečíst knihu Doba jedová,je tam kapitola o prevenaru a synflorixu.
Kdybych to četla dřív vůbec bych o očkování neuvažovala.

milejka
25. dub 2017

@mamkazvysociny Každý má svoje pro a proti. Zrovna u těch pneumokoků bych s očkováním neváhala😉. Z teplota nebo nějakýho ekzému se dítě dostane, ale co když po pneukokovi zůstanou trvalé následky?☹

mamkazvysociny
27. dub 2017

A četla jste to?Očkování je proti v případě prevenaru 13ti typům,je jich 90,a ty další se v případě očkování stávají agresivnější.A to je jen jedna z řady nevýhod.Má neteř měla všechna možná očkování a nakonec stejně skončila na kapačkách v nemocnici protože chytila jiný typ než na který byla očkována.Očkování je jeden velký byznys.Dělal jsem na hotelu kde měli farmaceuti školení a z toho co jsem tam slyšela bych blila,doslova.Lidé jsou hloupí a slepě věří reklamě i doktorům.

milejka
28. dub 2017

@mamkazvysociny Já mám 4děti a všechny jsem nechala na pneumokoky očkovat, měli jsme problémy a díky bohu za očkování. Od té doby máme klid.

mamkazvysociny
29. dub 2017

Tak jsem ráda že jste měla štěstí a vaše děti to ustály.

mr_falko
29. dub 2017

ano nechala jsem dceru ockovat, bez reakci a v pohode...

elialen
29. dub 2017

Nechala jsem očkovat a bez reakce. U některých okování jsem volila odklad a delší časové rozestupy. Dr. neprotestovala.

popelka1984
29. dub 2017

Syn je na to take očkovaný, mame za sebou nepovinné jeste zardenky a meningokok a díkybohu hladce. Maximalne byl jednou ci dvakrát trochu podrazdeny to mohlo souviset s malou teplotou. Spis pro me bylo o neco vic nepříjemné ockovani na tetanus

odula
29. dub 2017

My měli samostatně prevenar a naprosto bez reakce, úplně na pohodu

odula
29. dub 2017

@popelka1984 můžu se zeptat proti jakýmu meningokokovi jste ockovali?

popelka1984
29. dub 2017

@odula skupina B, vakcína Bexsero, ze je tech skupin několik to vim ovšem jak je ktera zavazna v tom se moc neorientui

odula
29. dub 2017

@popelka1984 a můžu se ešte zeptat kdy? Páč my máme rozockovanou hexu a pneumokoka, za dva tejdny druhej prevenar a malý bude sedm měsíců. Tak přemýšlím kdy to bude vhodný

petruse22
29. dub 2017

Očkovali jsme obě děti a úplně v pohodě bez jakékoliv negativní reakce...

odula
29. dub 2017

@popelka1984 jo a budete ještě doockovavat další skupiny? Cecko? To je otázek, ja vim 😇

popelka1984
29. dub 2017

@odula koukam do ockovaku a prvni vakcina Bexsera je 5.11. 2014 a syn je narozen 27.5. 2014. Časove blizko je druha davka hexy 2. 9. 2014 a treti davka hexy 1. 10. 2014.
A u pneumokoků probehla druha a třetí davka taky v září a rijnu jako u hexy.Takze je to docela nahuštěné ale vsechno slo celkem hladce. Az teda na moji peněženku, ta se z toho osypala, to Bexsero je docela pálka. Ten typ B je velice závažný v tom ze od prvnich viditelných příznaků muzes do par hodin zemřít a myslim ze je v naší republice nejčastější. Jak rikam moc toho nevím ale tohle mi staci. O jinych typech zatim neuvažuji.

leonan
29. kvě 2017

Dobrý den, chtěla bych se zeptat...četla jsem několik diskusí o tom jestli miminko nechat očkovat proti Pneumokokům či nikoliv...převážně jsem zjistila, že očkovat necháváte co mě ale zaráží je, že v příbalovém letáku k látce SYNLORIX se píše, že tato látka nesmí být v žádném případě podávána injekcí! pouze perorálně a já všude čtu "nechala jsem očkovat "... tak jak je možné, že píší, že se to nesmí podávat injekčně a podává se to tak?! Děkuji za případné reakce či vysvětlení 🙂

petula_t
30. kvě 2017

@leonan Nespletla jste si SYNFLORIX (ten se opravdu aplikuje pouze injekcně) s ROTARIXEM (ten se aplikuje pouze perorálně) ??

leonan
31. kvě 2017

petula_t: moc děkuju za upozornění. Podívala jsem se znovu a opravdu jsem četla příbalový leták k Rotarixu...ale byl na něj odkaz na stránce na které jsem si četla o Synflorixu a tak jsem si toho vůbec nevšimla. Děkuju 😊

verunka_korunka
31. kvě 2017

Necetla jsem diskusi, ale predcasne narozenym detem, zejmena tem s dychacimi potizemi se dava prevenar bez doplatku (je plne hrazen pojistovnou) protoze ho ty deti potrebuji a je pro ne prospesny... takze pokud vahate ve skodlivosti tohoto ockovani, kdyby byly rizika vetsi nez prospech, temto "krehkym" detem by to nedávali 😉

mamkazvysociny
1. čer 2017

Nezlobte se ale toto je totální naivita!!!
Proč by se dávalo jedno z nejnebezpečnějších umělých sladidel do žvíkaček kdyby nebyl bezpečný.Proč se vyhýbat glutamátu sodnému vždyť je to na pohodu ne.Proč do předčasně narozených dětí cpát hliník,určo je je to pro jejich bezpečnost a ne pro propagaci.Přečtěte si studii o podávání hliníku v kapačkách předčasně narozeným dětem v knize doba jedová a možná vás to překvapí ale úmrtnost je děsivá.Mimoto příklad očkování proti neštovicím.Kamarád kývl lékařce na očkování,neštovice záhy po očkování dostal a nyní je neplodný.Ale proč ne bylo to bezpečné a jen pro jistotu.Nemám nervy číst dál ódy na prevenar