Očkovali byste teď MMR?

lizzie001
22. led 2024

Ahojky, naočkovali byste teď v lednu dítě MMR proti spalničkám, zarděnkám a příušnicím? Malýmu už jsou tři, klepu, ale je teď zdravý. Bojím se ale čekárny u doktorky, je na poliklinice, kolem spousta lidí a nemocných dětí. Nevím, zda to risknout, nebo oběma dát respirátor, nebo to odložit... Ono teď je u nás zima a déšť, takže stejně ven nechodíme a můžeme mít doma klidový režim. 🤔
Díky.

te_reza
22. led 2024

Ne.

pipi_puncocha
22. led 2024

Ano, pokud je teď zdravý, tak nevidím důvod. Využila bych toho co píšeš - jste doma tak jako tak.

U nás je teda čas pro očkování mimo akutní (nemocné) pacienty, to mi přijde zvláštní, pokud se to někde nedodržuje.

lizzie001
autor
22. led 2024

@pipi_puncocha U nás máme konkrétní čas, ale už se stalo, že před náma bylo nemocné dítě a my jsme se s nimi akorát potkali v čekárně. Navíc tam musíme čekat po očkování...

pipi_puncocha
22. led 2024

@lizzie001 chápu, vím, že to tak někde je… u nás jsou 7:30 - 10h nemocní a pak od 10:30 objednaní (poradny, očkování) a sestra mezitím desinfikuje čekárnu a ordinaci.

Ale pokud to u vás je jak píšeš, tak to riziko, že se potkáte s nemocným, bude vždycky. Já prostě syna (i čtyřletého) držím celou dobu na rukách, ať si nikde nesedá, na nic nesahá, nic neolizuje a nikdy jsme si nákazu neodnesli - byl loni na dvou operacích, kdy jsme právě na odběry krve museli ráno mezi nemocné a na předpříjem do nemocnice taktéž.

lizzie001
autor
22. led 2024

@pipi_puncocha Tak to máte lepší organizaci... Přemýšlíme stejně, taky ho chci mít celou dobu v náručí. Akorát se bojím, že někdo zakašle a prskne na nás nějakou chřipku nebo covid. 🫣

merope
22. led 2024

@lizzie001 Ale tohle riziko je pořád. Pokud nikam moc nechodíte a navíc je venku chladněji, tak je lepší čas než když budete obrážet hřiště nebo když je venku 30 ve stínu (někteří pediatři v horku ani MMR neočkují).

lilian2111
22. led 2024

Ano. 🙂

jana_zofie
22. led 2024

My pred ctrnacti dny ockovali Bexsero. A MMR mel na konci listopadu.

pavcatko
22. led 2024

Ano, nemocní lidé budou kolem nás pořád...

martulka88
22. led 2024

@lizzie001 Na toto je nejlepší čas před koncem ordinační doby nebo první při poobědové. A my třeba necháváme očkovat syna, jen když je stoprocentně zdravý. Takže i s rýmou jsme neočkovali a čekali do vymizení příznaků + ještě týden navíc. Ikdyž nám sestra říkala, že rýma nevadí, stáli jsme si za svým - a taky očkujeme v zimě, jelikož je únorče.

lizzie001
autor
22. led 2024

@martulka88 Pravda, ale u nás prostě dají čas a přijďte. Navíc se tam jde ještě chodbou s jinými ordinacemi...
Ale asi to nechám a naočkuji teď. Teď zvládneme být doma v klidovém režimu, až bude teplo, tak to bude jinak...🤔

petramana
22. led 2024

@lizzie001 nam dali taky termin na ocko bexsero pred vanoci na pondeli na 8:30, kdy ordinace praska ve svech... zavolala jsem a preobjednala na odpo kdy tam nemocni vetsinou nebyvaji... taky me to hrozne stvalo a vselijak jsem to preobjednavala ta ockovani, no proste znam jak to tam chodi, ze se tam michaji nemocni s preventivkama, ockovanim...

dixi86
22. led 2024

Já očkuji, ale nechavam na jaro, brzky podzim. Uprimne tohle obdobi me desi.

sarihy
23. led 2024

Nemocní lidé budou pořád, to by člověk nenaočkoval nikdy...pokud je dítě nějakou dobu zdravé, tak bych mu to lupla, ať máte klid od toho.

lemamama
23. led 2024

Ano normálně bych očkovala, pokud máš strach vemte roušky. Ale z mé zkušenosti většina nemocných ty roušky nosí do ordinací.

eviicka
23. led 2024

Ano nechávala jsem v tomto období, protože to je čas, kdy se tolik nikam nechodí, než pak třeba v létě. Ale taky jsem o tom přemýšlela.

nazka
23. led 2024

@lizzie001 ano, nechala

swan42
23. led 2024

@pavcatko @sarihy to sice ano, ale aktualni pocty nemocnych jsou na okraji epidemie...

gruyerre
23. led 2024

@lizzie001 ano, klidně bych očkovala. Pak bych tam ale nechtěla čekat 30 minut, pokud by v čekárně byly nemocné děti (to bych nechtěla ani kdyby nešlo o očkování). Řekla bych doktorce, že počkáme 30 minut venku na čerstvém vzduchu.

pampeliska1313
23. led 2024

Ockovala bych. Nám jinak doktorka vždycky říkala, ze nemusíme byt v čekárně ale klidně venku někde poblíž, kdyby se něco dělo, tak bych to zkusila tak.;)

prejeta_zaba
23. led 2024

Mně přijde děsivý, že to někdo takhle hrotí a je schopný se na měsíc zabarikádovat doma kvůli potenciálnímu očkování. Radši ani neotvírej okno, abyste něco nedejbože nechytnuli... Pokud je dítě zdravé a neoslabené, normálně bych ho naočkovala a samozřejmě, pokud by byla čekárna plná chrchlajících lidi, neseděla bych tam dalších 30 minut, reakci si pohlídáš přece kdekoliv. 🙈

lizzie001
autor
23. led 2024

Díky moc za reakce, rozhodla jsem se, že naočkuji. Jediné riziko je čekárna u doktorky, takže možná roušku, ale jinak je teď nejsnazší být doma. 😉