Očkování dítěte vakcínou MMR v období těhotenství maminky

janazzz
13. bře 2015

Mám dotaz, někde jsem četla, že může být nebezpečné nechat dítě očkovat MMR vakcínou v době, kdy je matka těhotná, že by se mohla nakazit tím, jak je to živá vakcína. Je to blbost nebo na tom je něco pravdy? Syn má být očkovaný ve 22 měsících a já jsem těhotná. Tak nevím, zda to neodložit. Ale až se narodí miminko, může se tím pádem nakazit ono nebo to je taky blbost? Odložit očkování by mi vůbec nevadilo, jsem pro to, očkovat co nejpozději. Ale nevím, jak se mi to u doktorky podaří prosadit.

anetka1701
13. bře 2015

já o tom nic neslyšela... Dcera byla očkovaná MMR když jsem byla v 7.měsíci a nic se nestalo...

lenam
13. bře 2015

Lékaři se v názoru liší. Já jsem ve 27. tt a syna jsem zatím neočkovala. Tomu budou v červnu 3 roky. Lékařce jsem to řekla, že jsem těhotná a očkování odkládám a ona byla v pohodě.

betelgeuzz
13. bře 2015

tohle jsem nezjišťovala, ale kamarádka, která je jinak hodně očkovací a očkuje i nepovinná očkování, tohle řešila. PRávě, že jí několik kamarádek řeklo, že jejich doktorky odmítly během těhotenství MMR dítěti naočkovat. Něco našla i na netu. Naše dr tvrdila, že je to blbost, ale kamarádka přesto nechala očkování odložit. Očkovala snad po šestinedělí.

zuuuzaaa
13. bře 2015

Já jsem těhu a syn má být očkovaný MMR vakcínou a také budu odkládat...

vilibalda
13. bře 2015

Dcera byla naočkovaná, když jsem byla v 8. měsíci, já to zase naopak chtěla stihnout před narozením druhého dítěte, ať si případné komplikace odbudeme jen s jedním dítkem. Jinak Dr. mi tvrdila, že neočkuje jen pokud je maminka v 1. trimestru, že pak už těhotenství nevadí. Ale víc jsem to nezjišťovala.

jenny.kay
13. bře 2015

Naše doktorka starší dceru neočkovala. Mně to vyhovovalo, stejně jsem chtěla odklad.

janazzz
autor
13. bře 2015

A je to tedy blbost s tou nákazou nebo se to fakt může stát, proč vám to doktoři odložili to očkování v době těhotenství? Děkuji.

@jenny.kay
@zuuuzaaa
@betelgeuzz
@lenam

adypro
13. bře 2015

Je-li to živá vakcína, tak se to stát určitě může. Já bych tedy odložila a byla bych ráda, kdyby mi odložení nabídla sama lékařka.

janazzz
autor
13. bře 2015

@adypro Sama odložení nenabídne, muselo by to být na můj popud. Přemýšlím, jestli by potom nebylo horší, kdyby to třeba chytilo mladší dítě až se narodí, kdybychom syna očkovali až po narození mimča.

mischel26
13. bře 2015

z očkování mám dost fobie...MMR jsem odložila po druhých narozeninách. Před měsícem jsem očkovala v mém cca 18tt. Musím ale přiznat, že kdybych nepotřebovala potvrzení do školky, tak bych se asi víc bránila. Nicméně jsem též chtěla mít naočkované před porodem. Těžko říct..hledala jsem informace, zda bylo dokázané, že došlo k přenosu živé vakcíny na matku a tudíž na plod...nic jsem nenašla, resp.údajně k tomu může dojít, ale nedochází..jen prý co je častější, že děcku se jako nežádoucí reakce rozjedou neštovice, tak kdyby těhotná mamča v dětství neměla, tak by mohla chytit. Jo ale v příbalovém letáku MMR se píše, že právě naočkované dítě by se nemělo stýkat s těhotnými ženami...a teď babo raď ☹

janazzz
autor
13. bře 2015

@mischel26 školku právě taky řeším, do roka potřebuji syna naočkovat kvůli školce. Takže očkovat buď teď jako těhotná nebo v prvním půl roce, co bude mimčo na světě. A teď babo raď, co je lepší nebo horší ☹
Jsou někde na internetu ty příbalové letáky, abych na to mohla mrknout?

xmarg04
13. bře 2015

@janazzz Nase doktorka třeba zasadne neockuje, pokud je matka tehotna, ale ona je obecne spis protiockovaci....

vilibalda
13. bře 2015

@mischel26 V příbalovém letáku Priorixu jsem nic o tom, že právě naočkované dítě by se nemělo stýkat s těhotnými ženami, nenašla. Nejedná se o Priorix Tetra, což je MMR + neštovice? Když proti neštovicím nenaočkuju, tak je z očkování MMR nemůže chytit a těhotná se teda nemusí stranit MMR naočkovaných dětí, ne? 😕

janazzz
autor
13. bře 2015

@mischel26 Tak jsem přečetla příbalový leták a našla jsem tam jenom, že se nesmí očkovat Priorixem těhotná žena. To, že by se naočkované dítě nemělo stýkat s těhotnou jsem tam nenašla, kde jsi to tam četla, jsem asi slepá.

mischel26
13. bře 2015

@vilibalda no ja to prave hledam, fakt jsem to videla..myslim, ze to byla mmr jednoducha, ale ted jsem znejistila...No a ty reakce, ze maji nestovice...to je pry fakt z klasicke mmr..proc to netusim...hledam dal

vilibalda
13. bře 2015

@janazzz Na stránkách Súkl (Státní ústav pro kontrolu léčiv) si v databázi léků můžeš najít nejen příbalovou informaci (PIL), ale také SPC (Souhrn údajů o přípravku), kde bývá o něco více informací. Ale to o těhotných jsem našla jen v SPC Priorixu tetra, a ne u Priorixu.

mischel26
13. bře 2015

Tak asi plkam nesmysly...asi jsem uz pretazena 😀 😀

mischel26
13. bře 2015

@vilibalda asi to fakt bylo mmr tetra, jsem ted koukala...tak se omlouvam...

janazzz
autor
13. bře 2015

@mischel26 V pohodě 😀
Kdyby ale kdokoliv našel nějakou informaci, že očkovat v době těhotenství matky se nedoporučuje, budu ráda za jakékoliv info. Děkuji.

radushka1
14. bře 2015

Ptala jsem se na to několika pediatrů a gynekologů a názor byl, že mě to nijak neohrozí, ale i tak by byli obezřetnější v prvním trimestru...

tertery
14. bře 2015

Naše mudr. mi doporičila malého neočkovat, když jsem těhotná, že to může ohrozit plod....a musel by ven, takže kdyžtak až před porodem, aby už mohlo ven, kdyby to chytlo, budeme očkovat až po porodu jak budou malému cca 3 měsíce nebo po šestinedělí....

frantiska85
14. bře 2015

Syn byl očkovaný a já byla na přelomu 1. a 2. trimestru. Gynekolog ani dětská nic nenamítali.

jenny.kay
14. bře 2015

@janazzz Dětská doktorka mi řekla, že je to živá vakcína a teoreticky z ní může hrozit nákaza. Ona ze své letité zkušenosti prostě raději neočkuje, když je maminka znovu těhotná

andos
4. dub 2015

je to v příbalovém letáku uvedeno v bodě 2 - Nepoužívejte Priorix: - je-li Vaše dítě těhotné nebo jste
-li Vy těhotná. Navíc otěhotnění v období 1 měsíce po očkování je nutno se vyhnout"
Největší riziko nákazy pro matku, která očkuje své dítě je první 3 měsíce těhotenství. Více info na vakciny.net a příbalový leták zde: http://www.vakciny.net/pravidelne_ockovani/PRIO...

lucka1b
12. lis 2017

Já jsem byla při očkování syna Priorixem v I. trimestru a pak jsem potratila. Samozřejmě mohla být příčina i jinde, ale příště se tomu určitě vyhnu.

zuuuzaaa
11. dub 2018

@lucka1b můžu se zeptat v kolikatem týdnu jste byla když ockovala syna?

nikoulinka
11. dub 2018

Ja syna ockovat nechala. Jednalo se o prvni davku. Priorix. Byla jsem v 9tt. Za par dni me ceka porod, a mala nejevi znamky nejake vady apod.🙂

lucka1b
18. dub 2018

@zuuuzaaa v 7tt, syn mel po ockovani horecku a vyrazku, gynekolozka rikala, ze pokud mel vyrazku, tak je mozny prenos

martinka_33
18. dub 2018

Je to živá vakcína a při styku s kakáním očkovaného dítěte se můžeš nakazit a poškodit tím plod, konkrétně zarděnky jsou pro plod nebezpečné.. Nám doktor sám od sebe očkovat během mého těhotenství nedoporučil