Očkování Hexavakcínou. Zkušenosti a nežádoucí účinky?

sarabous
7. led 2024

Dobrý den , chtěla bych se zeptat na zkušenosti s očkováním hexa vakcínou a hlavně na nežádoucí účinky , protože mám doma 2 měsíční holčičku a četla jsem o tom samé negativní věci jaké mají děti problémy po očkování právě touhle vakcínou a očkování se bráním a malou očkovat nechci děkuji za odpovědi 🙂

dashyyy
9. led 2024

@jelenice_zavodnice já jsem psala, kluk reakce na Hexu, booster doočkován Pediacelem a holka dostala Hexacimu.. o Pediacelu doktorka nevěděla, musela to nastudovat, s hexacimou na mě už byla připravená 😀 spolupráce s doktorkou super, chápala, že Hexu už prostě nedám, ale zase jsem nechtěla neočkovat úplně

jelenice_zavodnice
9. led 2024

@dashyyy Pediacel nebyl v CR nikdy schvalen NIK, proto o nem nevedela, i kdyz se v nejakem mnozstvi dovazel, ale vyrobci se to kvuli nizkemu objemu a zajmu nevyplatilo, par letech neni dostupny vubec.
A je vhodne zminit, ze pri ockovani pediacelem nesplnuje pak dite ockovaci povinnost dle zakona v pripade vzdelavacich a volnocasovych aktivit.

dashyyy
9. led 2024

@jelenice_zavodnice vůbec nevím, že bychom Pediacelem něco nesplňovali, dr s tím byla úplně v pohodě, má samozřejmě později doočkovanou monovakcínu žloutenky, abychom neměli jen pentu a nikdy to za těch 9 let neřešil.. já si teda myslím, že pokud očkuju děti podobnýma chuťovkama, měla bych mít přehled o možných alternativách právě třeba pro rodiče jako jsem já.. ale jak píšu, neměla problém si to načíst, prodiskutovat apod., což chválím.. za mě to tenkrát byla celkem diskutovaná vakcína, myslím, že hexacima ještě vůbec nebyla na trhu nebo jen velice krátce