Očkování meningokok. Jdete?

zdenamol
10. kvě 2020

Ahoj maminky. Očkujete?

jjasmina
25. kvě 2020

@beee88 Taky nad tím vždy uvažuji dlouho, taky se bojim, ale prostě reakci může mít i po paralenu. Dávám povinné a budu dávat i meningokok sousedčina malá zrovna chytla meningokok a řeknu vám není na ni hezký pohled a upřímně povinné očkování spoustu nemocí prakticky vymítilo. Samozřejmě at si každej očkuje nebo neočkuje, to je na každém z nás, taky se vždy modlím, aby neměla reakci.

bamak
25. kvě 2020

@zdenamol budu dávat, ale později, cca ve 12-13. Ted (3 roky) ockujeme jiné-TBC, klištovku, hepatitida A....

orisek56
25. kvě 2020

@jjasmina mužů se zeptat, třeba i soukromé do zprávy jake má malá sousedky následky? Třeba stačí do zprávy. Já se s meningolokem setkala nepřímo a nevim jak to dopadlo

jjasmina
25. kvě 2020

@orisek56 paní ji vozí na vozíku, myslím, že nemá končetiny a celkově vypadá mentálně někde jinde

re_barbora
25. kvě 2020

Urcite. Asi za mesic bych chtela dat Nimenrix a pak po druhym roce Bexsero.

orisek56
25. kvě 2020

@jjasmina Ježkovi voči! A kolik ji je a kde ho chytla?

orisek56
25. kvě 2020

@jjasmina já jdu s dcerou ve čtvrtek na první dávku bexsera

jjasmina
25. kvě 2020

@orisek56 To ani neví kde to chytla, občas je potkám v parku, tý holce muže bejt kolem 6, ale jen tipuju

orisek56
25. kvě 2020

@jjasmina strasny. Chudaci rodina. Ráno máš dítě zdravý, a, večer pomalu na prknech.

jjasmina
25. kvě 2020

@orisek56 je to tak :(

orisek56
25. kvě 2020

@jjasmina a proto když mi ucitelky že školky volaly, jestli tam nechci dceru přihlásit, tak jsem je vypoklonkovala, že dokud nebude mít tohle očkování, tak mezi kolektiv nepůjde. Nikdo neví, jestli si tu hrůzu nevylosuje.

jjasmina
25. kvě 2020

@orisek56 Jako těch případů je opravdu minimum , ale prostě někdo si to stejně vždycky vylosuje no

zdenamol
autor
25. kvě 2020

No to nechci ani pomyslet na takové následky, ale právě proto jsem to dala. Realita je jiná. Určitě očkování je v tomhle prospěšné. Máme zatím Nimenrix ve dvou letech a dám co nevidět Bexero. Po Nimenrixu naprosto žádná reakce.

nazka
25. kvě 2020

@zdenamol já budu očkovat
Starší má bexsero i nimemrix. To jsem dávala kolem 2,5 let
Teď je bexsero hrazeno pojišťovnou, tak to zkusíme stihnout do půli roka věku a někdy za rok nimemrix.
Chytl to kluk vedle z vesnice s teda fuj, na diskotéce 😞

noragrey
25. kvě 2020

Nechala jsem dceru naočkovat povinnou Hexou, meningokoka i pneumokoka hned jak to šlo. Důvod? Žiji v pohraničí a pohybuje se tu "kde kdo" s "kdo ví čím". Sama jsem si začátkem roku prošla černým kašlem a jak jsem byla šťastná, že malá měla za sebou už 2 dávky Hexy. Ten strach o malou bych nepřála nikomu... A ne, nejsem žádná super fanynka očkování, strach z vedlejších účinků je tady pořád, ale to víte všechny maminky moc dobře sami.

sdzu
25. kvě 2020

Ockovali jsme. My šli co nejdřív to šlo po Hexavakcine. To bylo okolo roku, protože jsme kvůli kalmetizaci dlouho čekali, než jsme směli pokračovat v očkování.

zdenamol
autor
25. kvě 2020

@noragrey Já se také hrozně bojím očkování, ale stejně převládá strach z nemoci. Je jasné, že i tak se může cokoliv chytnout ,ale vždy tak nějak doufám, že takhle pro to udělám něco, díky čemu by mohly být následky menší a nebo žádné.

orisek56
29. kvě 2020

Hlásím, že první dávka Bexsera provedena. Malá ( za dva měsíce. 3 roky) absolutně bez žádných nežádoucích účinků a komplikací. Což mě překvapilo protože povinná očka nezvládala úplně nejlépe. Jediné možná to, že večer chtěla dřív spát, padla na ni unava. Jinak v pohodě.

goovana
29. kvě 2020

@orisek56 i my máme první dávku bexsera za sebou . Malá 5 měsíců. máme za sebou hexacimu ,prevenar a teď bexsero a všechno zvládla bez jakýchkoliv potíží.

orisek56
29. kvě 2020

@goovana u nás právě holky měly obě na hexavakcinu první a hexacimu druhá dost ošklivé NU, starší pak na MMR taky. A tady normálně nic

jitulka87
29. kvě 2020

@zdenamol my ockovali. Prvni vakcinu dostal ve 4m a druhou v 6m. Jeste ho ceka jedna a vse tuk tuk zvladl bez obtizi i teplot. Maly je pohodar a max pul dne byl protiva. Mame ocko i proti rotavirum a prevenar 13. Nam prvni syn umrel (predcasne narozen) a tak se o druheho synka bojime. Uprimne....radeji si moc neprocitam NÚ. Nechci se stresovat vice..ale verim nasi pediatricce. Synovci jsou taky bexerem ockovani a zvladli to v klidu

beee88
29. kvě 2020

Tak ma mala Nimenrix taky za sebou a vypada to, ze snad bez reakce 😉 nejdřív za 2 měsíce dame Bexsero