Očkování MMR - nežádoucí účinky ve vztahu k věku atd.

danielama
15. pro 2016

Ahoj, chtěla by jsem vědět, zda skutečně ta dítka, která byla očkována až po druhém věku vakcínou MMR, měla menší výskyt nežádoucích účinků, než dítka očkovaná v dřívějším věku. Vím, že se to všeobecně píše, ale spíše by mě zajímali vaše osobní zkušenosti. A ještě by mě zajímalo, zda je větší pravděpodobnost výskytu NÚ po této vakcíně, když např. i po hexe byly vždy horečky (do 38,5) a nebo se to takto brát nedá? Mám totiž dcerku, které bude rok a půl a jsem rozhodnuta toto očkování odložit na co nejpozději, jen se asi za půl roku chceme pokusit o druhé miminko a nechce se mi tato vakcína dávat malé po dobu mého těhotenství a pak ani v době, kdy budeme mít doma novorozené miminko, jenže pak už by mohla malá v tu dobu začít chodit do školky a bez toho mi jí tam nevezmou,....tak teď vůbec nevím, kdy to nechat malé naočkovat. Moc se té vakcíny bojím. Děkuji za vaše poznatky.

septums
16. pro 2016

@properjoey @kackakastanka @lajla ja at studuju tak studuju tak nevim..my zijeme v anglii a tu nemusim dat zaockovat nic, takze je to jen na me.. poslu vam na odkaz jak ockuji tu
http://www.nhs.uk/conditions/vaccinations/pages...

bonulinka
16. pro 2016

@septums Zajímavé. Není tedy povinnost očkovat nic ani kvůli školce ? A co tetanus ? Ten se neočkuje ani dospělým ?

smallinka
16. pro 2016

@septums jj v zahraničí se očkovat nemusí, to jen u nás zaostalci jak v době já nevím když to přeženu za hitlera všichni povinně do řady jak maso a očkovat a očkovat......😒 mám pocit že se nikomu spíš nechce zabývat tím, co je opravdu nutné než že ty nemoci hrozí.....prostě to nechají tak jak to bylo vždycky ....ikdyž to může mít vedlejší účinky, a některé děti na to doplatily. Ikdyby to bylo jedno dítě, stojí to za změnu.....

septums
16. pro 2016

@bonulinka neni nic povinne, pokud z jakýkoliv důvodu očkování nechceš, vira apod. možná na tebe budou koukat divne ale donutit te nemuzou... ale zase tady kazdej ockuje a právě ze všechno si vem MMR uz v roce vic.. a do 8mi týdenního mimca naperou 3 injekce a rotavirus do pusy... tu prave to berou jako kdyby ti vakcina zachraňovala život. .. a ja ted nevim kdy dat a co.. jestli očkovat najednou nebo vůbec. . Dát jen tu 5 in 1 vakcínu v 6ti měsících a hotovo? Ostatní později po jedné? Treba tem meningokok b?

bonulinka
16. pro 2016

@septums Očkování moc nevěřím. Pokud bych si ale mohla v ČR vybrat, tak bych dala jen očkování proti tetanu ( případně ten Pediacel ) a spalničkám.

amazonka.k
16. pro 2016

Já se zaháčkuji, asi jsme rekordmani, synovi je 4,5 roku a zatím MMR nemá, strašně se bojím, naštěstí zatím nechodí do školky, ale brzy nejspíš půjde a jednou z podmínek potvrzení přihlášky je naočkování, vůbec nevím jak se rozhodnout :-/

patrusa
16. pro 2016

@amazonka.k ppkud vim, tak predskolaky vzit musi, takze by ho meli vzit i bez ockovani. Stejne jako do skoly.

amazonka.k
16. pro 2016

@patrusa V to trochu doufám, chtěla bych se na to příště zeptat doktorky. On by měl nastupovat v Dubnu 2017 ( konečně nám v obci dostaví školku ), správně začíná ten předškolní rok v Září 2017, tak nevím zda nám těch pár měsíců projde 🙂 U dcery to budeš horší, ta musí jít do školky už ve 3 letech, protože musím do práce.

properjoey
16. pro 2016

@bonulinka muzu se zeptat proc zrovna tohle?vy chodite nekam ke konum? Driv jsem mela super doktorku a ta naopak rikala,ze tetanus je uplna zvytecnost,pokud se nepohybujete v miste možné nakazy.a spalnicky mi taky neprijdou tak hrozne jako treba haemophilus...

patrusa
16. pro 2016

@amazonka.k syna naockovaneho mam. Dceru ne a kdybych nemusela do prace, rak take neockuji :(. Budu vam drzet pakce, treba to projde 🙂

bonulinka
16. pro 2016

@properjoey Ano chodíme. A bratr měl průběh spalniček hrozný, musel být v nemocnici.

kackakastanka
16. pro 2016

@septums studovala jsem to ve velkem a zaroven diskutovala s nekolika odborniky z rad lekaru a celkove se shodli na tom, pokud ockovat, tak zacit v roce a bez zloutenky B, tedy Pediacel, ktery je myslim v UK nadale dostupny, pokud bych se mela rozhodovat ja za sebe, bez natlaku skolky atd. dala bych tetanovku, nikdy nevis, kde se s tema sporama muzes potkat, potom iracionalne asi obrnu, a dale jen spalnicky. Drive se z mmr ockovaly prave jen spalnicky, my jsme tak ockovani...

septums
16. pro 2016

@kackakastanka no a když to dite bude první rok neockovane nestane se mu nic? Jedne mamine tu umřelo miminko na men b.. tak me to vyděsilo, ze bych i zaočkovať dala..

urtica
16. pro 2016

@septums Je to vždy to vždy rozhodování o volbě menšího zla a protože na tohle žádné objektivní nezávislé statistiky nejsou, je to na zvážení každého rodiče...určité riziko nákazy tam samozřejmě je, stejně jako riziko následků po očku. Tuším, že zrovna očko proti men. je dost kontroverzní, patří k těm hůře snášeným plus mám dojem, že plošné očko ve VB vedlo ve výsledku k nárůstů men. infekcí...ale je fakt, že když Vám na to umře Vaše dítě, asi těžko si to takhle odůvodníte.

kackakastanka
16. pro 2016

@septums no, to ja uz rict samozrejme neumim, ale konkretne ten hem. b, to je take kapitola sama pro sebe, my jsme na to ockovani nebyli a prezili jsme, je to lecitelne, ale musi se to poznat, zabiraji na to antibiotika, to uz je potom na kazde mamince, jak se rozhodne, ockuje se to myslim az od roku 2001... doporucuji nacist, vcetne odbornych studii, poctu nemocnych, a probrat s dobrymi lekari, kteri tomu rozumeji, potom se rozhodnout...

lucikr84
17. pro 2016

a když by se rodina z Anglie přistěhovala do Čech a neočkované dítě začalo chodit tady do školky/školy, tak to by mu museli všechno doočkovat nebo jak?

hz
17. pro 2016

@lucikr84 podle meho ano, do skolky urcite by museli naockovat..
skola tam uz nejspis ne, bo nad vyhlaskou o ocku stoji zakon o povinne skolni dochazce... to je me laicke vysvetleni..

septums
17. pro 2016

@kackakastanka tak jsem ještě včera cetla ruzny studie u toho men b a pry testovali protilatky dětem, po 4 letech a meli je jen proti jednomu kmenu takze vakcina je skoro neucina a dokonce v jinym statu v příbalový letáku je ovedeno ze doporučeno az od 10 let. . Takze budu očkovat nejdřív v půl roce tou 5 in 1 a mozna pozdeji dam pneumokoky pac se nedoporučuje očkovat ty 2 vakcíny najednou

@lucikr84
Jak je to s tim doockovanim netusim ale asi tak jak píše hz, jinak mladsi na MMR očkována neni tak uvidime, co řeknou, plánujeme se do 2 let vrátit ;)

petseitz
17. pro 2016

@patrusa není pravidlem..nemáte pravdu. Uz jsem overovala. Navíc kdo potřebuje aby byla školka registrovaná u mšmt? Zdraví mého syna je důležitější než absurdní požadavky uplatnych zákonodárců.

kackakastanka
17. pro 2016

@septums promin, az ted mi doslo, ze jsem ti odpovidala na neco jineho, nez si se ptala, ja resila onemocneni hemofilem b, ockovani proti nemu je soucasti, jak hexy, tak Pediacelu a ty jsi se ptala na meningokoka b, a na to ti tedy spravne odpovedela urtica... za me tedy omluva

patrusa
17. pro 2016

@petseitz ja jen upozornivala na to, ze ne kazda soukroma skolka neresi ockovani. Sama bych velmi rada neockovala

petseitz
17. pro 2016

@septums jak není nic povinné? Chybně si vykladate fakta. Tu víru nebo presvedceni , ktere uvadite, si nedávno museli rodiče vybojovat u soudu aby jim byly prominuty pokuty, ale povinnost očkovat tu je! Doporučuji důkladně číst vyhlášku a nesirit nepravdy ;)

septums
17. pro 2016

@petseitz bavime se o UK nebo ČR?

lendulkam
17. pro 2016

My jsme staršího syna nechávali naočkovat MMR vakcínou těsně před nástupem do školky a zároveň pár týdnů před mým porodem. Vše v pořádku, bez reakce. U druhého syna naočkuji stejně, těsně před nástupem do školky.

petseitz
18. pro 2016

@patrusa aha. No ano jistě. Ty akteditovane mají stejná pravidla státem určená jako státní školky. Nestojí tedy za to najít tu, co neockovane vezme? Nebo lesní? Akorát holt poslední rok bude muset dítko jinam :/.

petseitz
18. pro 2016

@septums samozřejmě o CR. UK mne nezajímá. Jsme v české diskuzi, na českém webu ;)

septums
18. pro 2016

@petseitz tak pokud si přečtes všechny moje minulé komentáře, tak se týkají UK ;)

astyna
18. pro 2016

Já, protože jsem tyto vakcíny špatně snášela, budu synovi odkládat. S doktorkou jsme domluvené na 3. rok. Dříve to podle ní ani nemá smysl, když dítě není ve stálém kolektivu.

petseitz
18. pro 2016

@septums netykame si to ad 1 a ad2 zakladatelka diskuze směřovala k tématu v cr a k tomu se také vyjadruji ja. Opravdu nemám čas číst všechny komentáře, nejen Vaše. Pakliže chcete řešit problematiku v UK,otevřete si vlastní diskuzi. Zde jsou Vaše komentáře k UK zavádějící a směřují debatu zcela jinam ;).

lajla
18. pro 2016

@petseitz jen pro zajímavost...Když jste se sem registrovala, odtukla jste tykání..Takže nemůžete vyčítat... Každopádně já taky vykam, ale nemůžete to požadovat po jiných