Očkování proti spalničkám - kojenec reakce. Jaké máte zkušenosti?

goldenova
19. srp 2020

Měly vaše děti v kojeneckém nebo batolecím věku nějakou reakci po očkování proti spalničkám, ať už v prvním nebo druhém týdnu po očkování?
Četla jsem, že kromě teplot, vyrážky, zduřelých uzlin, kašle a rýmy, se může objevit i zvracení.
Doufám, že se reakcí objeví co nejméně...

jjasmina
20. srp 2020

@jannym Já teda musím zaklepat, že u nás ještě žádná reakce, tak snad si bude malá tenhle standart držet

goldenova
autor
20. srp 2020

@20190418 Já jsem bohužel z neznalosti podlehla tlaku na to, že se dítě musí očkovat do 18m, jinak by mohl být problém, zvlášť prý teď, kdy začíná chřipkové období. Vůbec jsem netušila, že bych očkování mohla odložit až např.do 3 let věku. Kdybych to věděla, očkování bych s největší pravděpodobností odmítla. Zvlášť když téměř kdokoli, kdo byl očkovaný proti spalničkám, je dřív nebo později dostal. Je to prý daný specifickým chováním určitého proteinu a díky tomu imunitní reakce nepřetrvá dlouho. Takže fakt s tím očkováním...bude to pro mě vždycky záhada.

travnulee
Autor odpověď smazal
Zobraz
travnulee
20. srp 2020

@sarkoc tak to by mě teda zajímal zdroj, jelikož u první dávky je to nejčastěji 5-12 den, pokud tvrdíte něco jiného, pošlete prosím odkud máte?

travnulee
20. srp 2020

@goldenova no tak já se loučím, jelikož vůbec nechápu proč jste se ptala a akorát tu začínáte šířit antivax. Mimochodem u kojenců vám tu reakci nikdo nesdělí, jelikož kojenec je pouze do 12ti měsíců věk. No původně jsem se chtěla zeptat na zdroj informace, že všichni očkování prodelaji spalnicky, ale rozkličovani nesmyslů ze sociálních sítí už mám za sebou a přestává mě bavit. Právě nejvíc nesmyslů koluje na sociálních sítích stylem, někde jsem četla, někdo říkal a ještě si to každý trochu upraví, ale prezentují to jako fakt. Sbohem.

crutela
20. srp 2020

Ahoj, malá se mi po necelých dvou týdnech lehce osypala na bříšku. Jinak bez příznaků 🙂

jjasmina
20. srp 2020

@travnulee člověka až překvapí, kolik lidí se rozhodne neočkovat co.. Ale to nemá ani smysl řešit

travnulee
20. srp 2020

@jjasmina já jako těm otázkám vcelku rozumí, osobne taky stopro nesouznim s ockovacim kalendářem čr, ale fakt mě zaráží kolik lidí se pak rozhoduje podle nepodložených informací. Už mě fakt nepřekvapuje, že očkování musí být povinné.

marcicek84
20. srp 2020

@travnulee zpoždění ve vývoji, např. to bylo poznat v řeči, že se vrátila zpátky a trvalo to 3 měsíce než byla v normě...

travnulee
20. srp 2020

@marcicek84 aha, děkuji, dobře, že se to vrátilo zpět

betysch
20. srp 2020

@goldenova Kde jste došla na to ze TÉMĚŘ KAŽDÝ kdo byl očkováný na spalničky je dostal?Přestaňte šířit nesmysly a zjistěte si co je kolektivní imunita...

sarkoc
20. srp 2020

@betysch po očkování téměř každý určitě spalničky nedostane, ale často se objeví prostě nějaký symptom - horečka, vyrážka nebo víc...a je to svým způsobem dobře, protože kdyby si tělo ani nevšimlo, že do něj byly vpraveny spalničky, je něco špatně...

betysch
20. srp 2020

@sarkoc já vím jako zdravotník jak očkováni funguje.I o tom jak se MMR projevuje.S dceru jsem nechala očkovat nedávno.Ale nesnáším antivax teorie.

hojda
20. srp 2020

Syn noční pláč, zmatenost v noci (několik hodin) asi 2 noci + teplota. Dcera očkovaná až ve třech letech a opět noční pláč (vždy spala velmi pěkně, tohle se objevilo cca týden po očkování).

goldenova
autor
21. srp 2020

@betysch Čtěte pořádně. Napsala jsem "téměř každý koho znám", tj. lidé z mého okruhu známých a rozhodně jsem z toho nededukovala, že očkování je nesmysl. Úsměvné, že se v diskuzích vždycky najde jedna zakomplexovaná uživatelka, která používá přísný imperativní tón. To mě vždy pobaví...

betysch
21. srp 2020

@goldenova tak buď znáte hodně málo lidi nebo by to znamenalo že okolo vás je epidemie spalnicek.Což asi není,že?