Očkování-spalničky, příušnice a zarděnky, jsem těhotná

gwennie
23. zář 2014

Ahojte, malá má 15m a měla by tudíž jít na očkování proti spalničkám, příušnicím a zarděnkám, taková ta živá vakcína. No jenže jsem tak trochu v 32tt, tak nevím, jestli to trochu nebude pro mě jako těhotnou rizikové - kdyby byla reakce a já to pak od malé chytila. Zároveň ale nechci odkládat pár měsíců a riskovat, že to pak chytí měsíční mimi, až porodím... Byl někdo v podobné situaci? Nechávali jste očkovat a byly jste zrovna těhotné?

Díky ;)

renca_hanych
23. zář 2014

asi to moc dobře nechápu 😉 ale pokud by měla malá reakci na očkování - teplota, vyrážka, tak tu od malé nechytíte 😉

tygrous
23. zář 2014

Syn dostal 2.dávku, když jsem byla na konci 8. měsíce. Dětská dr.řekla, že je lepší naočkovat, když jsem ještě těhotná, než pak s čerstvým miminkem doma. Nakonec jsem porodila o 3 týdny dřív a domů jsme přišli 13.den po očko, syn měl teplotu, ale vše ok.

picasso
23. zář 2014

Tento tip očkování se nedoporučuje u dětí, jejichž maminka je ve třetím trimestru. A pokud se bojíte přenosu nemoci ze staršího dítka na malé miminko nechejte naočkovat později. Nemusíte očkovat hned v 15m. Klidně ve dvou letech dcerky 🙂