Kdy jste byly poprvé s mimčem na očkování?

kaculekacenka
15. lis 2017

Ahoj holky
Kdy jste byly poprvé s mimčem na očkování? Myslela jsem že se chodí ve 3 měsících,ale jdeme za týden a to malý bude 2 měsíce A týden. 🙂

maminkaha
15. lis 2017

@kaculekacenka ahoj, ve 2 a pul mesicich, zadne potize po ockovani nebyly

stuplakova
15. lis 2017

@kaculekacenka Ahojky byly jsme teď na očkování a Michalka má teď tři měsíce a už je naočkovaná, byla trochu protivnější, ale jinak bez teplot a jiných potíží a už je zase v pohodě 🙂

maxannie
15. lis 2017

My byli až po 4. měsíci

anazuzzuzana
15. lis 2017

v roce 😉 jako jestli v devíti týdnech nebo dvanácti je už skoro jedno... obojí je podle mě nesmyslně brzy...ale o takové připomínky asi nestojíte

biedronka10
15. lis 2017

To je podle ockovaciho schematu prvni v 9 tydnech, coz odpovoda tem 2 mesicum a tydnu. Ja si ale dupla a mala dostala vcelu az v 3 mesicich a tydnu.

podaji
15. lis 2017

My jsme to taky nepřeháněli. Byli jsme po 4. měsíci.

misa357
15. lis 2017

My v 7 měsících.

luska__
15. lis 2017

synovi je v patek 8 tydnu. A rozhodne nehodlám očkovat v nejbližších týdnech.
Doktorka neřekla ani slovo, dala mi papír a bylo.
Chci , aby syn měl minimálně 6-7kg Dřív mu nedám Do těla nic. Nyni ma 5kg, takže podle toho se uvidí.
Spis by me zajímala hexacima 2+1 co o tom kdo víte ? Diky

catf
15. lis 2017

@kaculekacenka podle mého názoru je očkování takhle malého miminka zbytečně brzy. My jsme očkovali kolem 6 měsíce, měli jsme odklad od neuroložky, která se k očkování takhle malých miminek vyjádřila v tom smyslu, že si to pediatři chtějí prostě odškrtnout, že mají splněno. Každopádně rozhodnutí "kdy" je pouze na tobě, doktor ti může maximálně doporučit, co si myslí, že je nejlepší. Mně se už pediatra ptala na očkování MMR, které se očkuje od 15 měsíce. Podepsala jsem informovaný souhlas, očkovat takhle brzy nebudeme.

lavita
15. lis 2017

My v deseti mes. 👍

shine2015
15. lis 2017

Hexa vždy kolem 15tydne.... a mmr jednou na 2letech a jednou na 3letech a teď u třetího dáme na 26mes... první dávku tedy.... po té hexavakcine měly teploty už večer a po té mmr za cca týden až deset dnů a to teda byl mazec .... ubreceny protivny s horečkou a dcera dokonce Nela i petechie pod očima...... ale doktor nás tedy je dost uznávaný a říkal ze ta mmr je důležitá ze pak hlavně priusnice a jejich komplikace jsou pruser....a ze teď má zrovna dvě deti na JiP s komplikacema od priusnic kdy rodiče ockovani nedali...., takže očkovat dáme..... on nenutí nikoho nepřemlouva ale doporučuje a zdůvodni a rozhodne nedává když by mělo dítě kašel nebo bylo i po nemoci, očkuje opravdu zdravé a taky nemá hned dolní hranici termínu - spis tak nějak rozumne....

Tak ať to dobre dopadne a osobně bych pockala na cca 15tyden 😉 A i jak tu někdo psal podle váhy...a zdravý samozřejmě 😉

maxannie
15. lis 2017

@luska__ My dávali 2+1, Dr. nic nenamítala, prý to je v jiných zemích standard a stačí to.

luckylee
15. lis 2017

V 8m prvni.Schema 2+1. Nase pedimudr ockuje od 3m ale myslim,ze nejdrive by se melo ockovat ve 4m.

alcar
15. lis 2017

Dceru jsem nechavala ockovat v 10 mesicich Pediacelem, schema 2+1, s tim, ze treti davku dostala az po druhem roce. A MMR tesne pred tretim rokem. Ted u nedonosenych kluku budu ockovat nejdrive ve 14 mesicich a zase schema 2+1 a zase Pediacel.

gepe
15. lis 2017

@luska__ @maxannie mladší má Hexu - Infanrix schéma 2+1, pouze oboustranný podpis o informovanosti.. První dávku nějak v půl roce, druhá ho čeká za měsíc. Dcera měla 3+1 a pouze u třetí dávky 1x38°C jinak nic. První taky až o trochu později, Priorix dostala v 25m a druhou stále odkládáme bez podpisu.

pucmelinka
15. lis 2017

Ja ockovala v pul roce a nepodepisovala jsem zadny odklad...

verkaver
16. lis 2017

U všech dětí první dávka ve třech měsících. Ale jedna dcerka byla droboučká,tak nám ji doktorka poprvé naočkovala až v pěti měsících,že malá miminka s nízkou váhou tak brzy očkovat nesmí,minimálně ať má prý aspoň těch 5,5kg.

maxannie
16. lis 2017

@gepe taky Priorix zatím odkládáme (syn bude mít 2 roky), tak někdy v příštím roce, hádám. A podepisovat jsme nikdy nic nemuseli.

gepe
16. lis 2017

@maxannie my nikdy nic, ani Priorix, prvorozene jsou 4r 3m. Druhe davky se po bojim, je to snad jedina vakcina ze ktere mam od zacatku vitr. No a taky nebyla uplne mala po ockovani bez reakce. Takze az ted poprve podpis u lekarky a to pouze souhlas a informovany podpis o zmene schematu u Infanrixu z 3+1 na 2+1 u druhorozeneho. 🙂

karlajasmine
16. lis 2017

Podle ockovaciho kalendare se muze chodit od 9ti tydnu, hodne doktoru ale ockuje ve 3 mesicich. Nase Dr take. 1.syn mel hexu v 5ti, 6ti, 7 a 14ti mesicich, Priorix v 18ti mesicich a 2 letech. Hexy vsechny bez reakce, Priorix prvni davka zvysena teplota a byl protivny, druha davka bez reakce.

petula1981
16. lis 2017

@luska__ Třetí syn má Hexacimu schéma 2+1, první dávka v 10 měsících, druhá ve 12 měsících. Teď jsem byli na 18 měsíční prohlídce a doktor říkal, že v 18 měsících se začíná dávat 3.dávka, ale že by s tím počkal na jaro, že není kam spěchat.