Byly jste na rizikovém s 1. mimčem a přišly jste si samy?

lexton
24. led 2015

Ahoj, chci se zeptat, jestli je někdo z vás na rizikovém s prvním mimčem, a přitom si přijde strašně sám. Já jsem doma zatím 14 dní, ale už po 14 dnech se cítím strašně sama. Manžel chodí domů v 17. Já mám vycházky 13-19., ale v tomhle počasí tak maximálně dojdu pro lehčí nákup, abych se prošla, všichni samozřejmě pracují, což je v pořádku. Jen tím pádem já nemám ani s kým přes den promluvit a docela mi to ubíjí. Jak jste to řešily, pokud máte zkušenost? Snažím se najít si nějaký koníček, ale zatím přes únavu nezvládám ani začít. A představa dalších x týdnů v tomhle směru je depresivní. Nebo změní se to aspoň trochu až budu po I.trimestru? Ještě mi čekají vyšetření..tak i ten pocit strachu mi nepřidává... Má to některá podobně?

terinda
24. led 2015

Já dlouho spala, koukala na filmy, byla na netu, chystala si pomalu výbavu a nakonec to uteklo 😉
Počkej, až bude venku hezky, hned to bude optimističtější 🙂

thebugsbunny
24. led 2015

Holka užívej si toho, až se prcek narodí, budeš ráda za každou minutku pro sebe. 🙂 Jinak já jsem taky spala tak do 10 😀 potom si dala snídani, byla na netu, uvařila oběd, koukla na seriály, zašla na procházku, ke kamarádce, uklízela a večer byla s manželem...když už jsem fakt nevěděla co, tak jsem si třeba třídila oblečení, kosmetiku, kreslila návrhy pokojíčku pro prcka, dělala seznam výbavičky......fakt to uteče 🙂

kristyn.g
24. led 2015

ahoj, já sice nejsem na neschopence kvůli těhotenství ale také mám jen vycházky 13-19 a jsem tak už skoro rok v kuse. A jsem z toho dost frustrovaná, mám stále bolesti na jedné straně a na druhé straně si přijdu jak trestanec v domácím vězení, k příbuzným jen na pár hodin, s kamarádkami taky. Chce to využívat ty vycházky.

zuzka3112
24. led 2015

Presne tak...ja si ze zacatku pripadala, ze se nudim taky, ale objevila jsem modreho konika a najednou bylo malo casu na vse 🙂 nicmene filmy, serialy, konecne jsem mela cas na poradny uklid, prani, zehleni, zacala jsem tridit pradlo, vyrazovat stare kusy, uklizet ve skrinich a celkove sem delala masakralni poradky..hodne toho skoncilo na dne popelnice - pro vysvetleni, nasi se nedavno rozvedli, tata se odstehoval, sbiral kde jakou volovinu, tak sem se postupne zbavovala tech kramu... Jinak pokud jsi unavena, tak polehavej, spi, odpocivej, ja byla prvni trimestr totalne mimo a taky "sama" doma...a jakmile bylo po něm, najednou přísun energie a teď v 31 týdnu mám energie na rozdávání 🙂 🙂 🙂

lexton
autor
24. led 2015

@thebugsbunny @terinda když bych byla v 18tt, tak už bych asi taky kreslila nebo tak.. ale mě čeká genetika a kdoví co ještě.. tak já nechci předbíhat.. nákupy tím pádem taky ještě nedělám.. jinak jsem ráda, že se nemusím stresovat v práci, protože ač jsem doma, tak jsem utahaná..tohle fakt neznám. Jinak právě..seriály..trochu uvařit.. ale jinak 🙂 bída..nechci být pesimista.. jen jsem opatrná na všechno

lexton
autor
24. led 2015

@kristyn.g tak to mi těch 14 dní zatím přijde směšných.. jooo vycházky.. jen já nevím, kam jít.. vzduch je fajn, ale nevím kudy kam jít.. autem se mi nikam nechce.. a do obchodů taky ne.. sport nesmím, jen asi to cvičení pro těhotný zvážím, u nás začíná v únoru, v dobrý čas vycházek, ale já budu mít ukončený 3.měsíc až za týden a něco..tak zas nevím, jestli se tam hlásit, když ani nevím, jestli jsme ok.. a plavat se má až taky od 3.měs..

lexton
autor
24. led 2015

@zuzka3112 🙂 je fakt, že úklid taky kapku řeším, ale zatím je mi pořád ještě blbě.. takže zas je to jen chvilkama, když to jde vydržet a nesoustředit se jen na to jestli jíst, nejíst, zvracet, nezvracet.. nevím, jestli časem to dám víc.. spíš jsem si říkala, kdyby kolem byla nějaká ne tom podobně.. to by bylo hned jiný, jenže okolo mě jsou buď už s dítětem..tím pádem mají jiný starosti..nebo pracují a děti neřeší🙂

zuzka3112
24. led 2015

@lexton ja te chapu... Ja mam naopak v mem okoli hotovy babyboom, spoustu narozenych deti a tehotnych kamaradek.. Ale je fakt, ze si najdu cas i na kaficko a pohar s kamaradkou... Ja nemela ranni nevolnosti, nezvracela jsem, "jen" jsem byla na zacatku tak unavena, ze sem rano vstala, posnidala a mohla sem jit zase spat...des, jak spici medved 🙂. Ale neboj, to prejde a bude lip, chmury odezni.. A treba budes pak taky vic akcni. Ja si nasla konicek-hackovani, ani by me nenapadlo, ze nekdy budu schopna si udelat vlastni cepicku pro prcka...

lexton
autor
24. led 2015

@zuzka3112 joo to jsem taky přemýšlela, háčkování, šití, ale nějak ten elán není.. To je hezký, že ses to naučila 🙂 to taky musí být fajn, říct si, tak a jsem zase v něčem dobrá 🙂 fakt pěkný! 🙂 já budu doufat, že mě něco nakopne a bude jen líp 🙂 jen si najít nějakou tu aktivitu, aby člověku nehráblo 🙂

anetka1701
24. led 2015

Já to řešila tak, že jsem zvala kamarádky před/po vycházkách domů... Odpočívala jsem, dodělávala resty... Ale taky jsem se dost nudila... Zpětně mně štve, že jsem nezačala s ručníma pracema - tedka po mně furt holky něco chtěj vyrábět a já to nemám "v ruce" a tolik mi to nejde...

lexton
autor
24. led 2015

@anetka1701 🙂 ale zase máš výhodu-nevýhodu, že se to učíte spolu 🙂 já právě těch kamarádek moc nemám kolem, teda těch, který by se tu snadno zastavily.. všechny pracují, většinou na směny.. a jako ty, který děti nemají anebo se nedaří.. to je blbý jim pak něco říkat ze svých zatím pidi zážitků..

pisjutynka
25. led 2015

mě se přítel vracel domů okolo půlnoci (odcházel ráno v 8), takže já byla úplně sama.. ale nakonec mi to tak strašně rychle uteklo a ještě ráda na to vzpomínám 🙂 zařizovala jsem výbavičku pro malou a ke konci jsem byla obden na KO v porodnici, takže to uteklo vážně rychle.. co třeba zkusit háčkování, já se do toho pustila teď a moc na to nemám čas..

lexton
autor
25. led 2015

@pisjutynka háčkování zvažuju, ale zatím chybí odvaha .-) fakt mi láme lenost k té únavě. No třebas se mi to ještě upraví, že nebudu tak sama..já zatím právě nic nezařizuju, teprv až mi řeknou, ano, v pořádku.. tak můžu začít vyhlížet kočárek a tak.. ale třeba taky na to budu vzpomínat s tím, že jsem měla klídek.. jen dneska mi potěšila kamarádka, že je v 11tt.. tak sice nebydlí vedle, ale bude s kým občas někam jít na čoko.. 🙂

pisjutynka
25. led 2015

@lexton no vidíš, tak to je fajn, že kamarádka je taky těhotná 🙂 můžu se těšit na mimča společně a ono to uteče, uvidíš.. a přesně jak říkáš, pak si ještě vzpomeneš na ten klídek 🙂 idyž je fakt, že já si stěžovat nemůžu, s malou mám pohodičku, co se narodila.

lexton
autor
26. led 2015

@pisjutynka to je hezký 🙂 to já si ještě hodně počkám, a pak se teprve uvidí, co a jak bude.. si vzpomínám, jak jedna kolegyně byla po 3 týdnech vyřízená, že malá nespí, než zjistili, že nemá dost živin v mlíku.. a je zajímavý, jak je člověk v tom poprvý, tak žádná rada nepřišla, až když se tam objevila její mamka (z větší dálky) a zeptala se, jestli je pořádně najedená. Od tý doby přikrmovala a byl klid a teď zlatý dítě 🙂 no ale každý to má jinak.. jooo...každý je unikát 🙂

pisjutynka
26. led 2015

@lexton tak to chápu, já tohle nezažila, protože malá mi šla z porodnice už na UM, mlíko sem neměla vůbec a že jsem proto pak ještě dělala všechno možný celých 5 týdnů, ale nic..
Ale je pravda, že každé dítě je unikát a co by sis přála ty, holčičku nebo chlapečka? Idyž je pravda, že nejdůležitější je hlavně to, aby mimčo bylo zdravé.

aklin
26. led 2015

Znam ten pocit. Na nemocenske jsem uz 20. tydnu, zpocatku jsem zazivala presne co ty, samota, manzel z prace prichazel v 17 hod, nekdy i pozdeji, ale ted jsem si dost zvykla. Den mi celkove utece a pritom skoro nic nedelam. Abych si zkratila cas, tak cvicim, relaxuju, uklizim, varim, peru, koukam na filmy, surfuju na internetu, ctu knihy a vyhledavam veci potrebne miminku. A jeste jsem vytvorila album pro mimi, takze maluju. Pokud jses kreativni, tak muzes plest kose z papiru, delat dekoracni predmety z ubrouskove techniky, hackovani nebo dokonce delat bizuterii z perlicek. 🙂

lucinka58
26. led 2015

Ahojky, já jsem na rizikovém od 11 tt a zatím to zvládám. Je teda pravda, že manžel ráno nejpozději v 8 odejde a vrací se plus minus okolo 22 někdy i později. Ale je pravda, že já jsem na to zvyklá, takže ráno se v klidu vyspím, pak jsem chvíli na internetu, udělám oběd. Pak si zase na hodinku chrupnu. Mě začínají vycházky ve 14, takže si zajdu v klidu na malej nákup a pokud má domluvenou nějakou schůzku, tak jdu něco pořešit nebo si zajdu s kámoškama na kafe. Neboj, vím, že to ze začátku moc neutíká, ale potom už se do toho denního rytmu dostaneš a bude to v pohodě 🙂 Hlavně ať je miminko zdravý - na ničem jiném nezáleží 🙂

lexton
autor
26. led 2015

@pisjutynka je mi to asi jedno 🙂 hlavně, aby bylo ok.. manžel by bral holčičku 🙂 no někdo říká, že po UM není takový problém s trávením, ale těžko já posoudím
@aklin vidím, že máš aktivit spoustu a už dlouho doma.. asi budu muset taky přidat aktivity 🙂 dnes jsem poprvý vzala knížku.. doteď jsem na to neměla čtecí náladu.. mám Jo Nesbo..ty detektivky se mi moc líbí, ale tuhle jsem měla načatou od září.. z těch výrobků mi láká i pedig.. ubrousky jsem zkoušela, to mi nějak nechytlo.. a bižu dělá kamarádka 🙂 tak to už se mi nechce ani kvůli tomu, hlavně jí to vyloženě baví 🙂 Maluješ? Jako albíčko?
@lucinka58 Ahoj! Tak to chodí a skoro ho nevidíš.. dneska se chystám akorát na poštu a pak do lidlu něco k zakousnutí, manžel včera přinesl úplně něco jinýho, než jsem mu napsala 🙂 klasika.. ač to rozepíšu i se značkou.. Kdyby už tak byl aspoň březen 🙂 no, bohužel neutíká, jinak zítra zuby, to se budu bát..klasika...a navíc mi přijde, že mi začíná prořezávat osmička :/ a o jednom kazu vím 100%, tam jsem chtěla jít ještě než jsem věděla o mimi... příští týden myslím končím 1.trimestr..

aklin
26. led 2015

@lexton to album je uplne obycejne, je v pevne vazbe s cistymi strankami. A do toho lepim fotky a dodavam tomu obrazky. Obrazky kreslim z detskych knizek. Tu knihu jsme dostali od rodicu, po svatbe jsem do ni nalepila svatebni fotky. A v lepeni pokracuji, akurat s novou zivotni etapou. Pokud chces zalozit album, muzu ti poradit jak levne si ho vyrobit. Kup si takovou tu pevnou krouzkovou slozku, eurofolie a kancelarske papiry nebo tvrde papiry na kresleni. Az budu mit celou knizku polepenou, udelam to tak.🙂

lucinka58
26. led 2015

@lexton Joooo, taky si teďka ujíždím na Jo Nesbo. Já jsem na neschopence od poloviny prosince a už mám přečtený 4 jeho knížky. Včera jsem začala další 🙂

lexton
autor
26. led 2015

@lucinka58 Já přečetla asi taky 4, teď pátou. Jsem se rozečetla na dovolený ve Španělsku v r.2013, jinak do tý doby jsem knížky po škole nemohla ani vidět 😀 Tak až dočtu Přízrak, tak nevím, co vymyslím dál, musím i kouknout, který ještě nemám.. Pak byl super i Larsson - Milénium a ty navazující...to jsem přečetla jedním dechem 🙂 jak to bylo poutavý 🙂

lexton
autor
26. led 2015

@aklin uvidím 🙂, koukám, že se dá nasbírat inspirace. Mě to tu komplikují naše číči.. 2 kocouři, co mi vidí něco dělat a hned všude kolem hrabou a tahají za to 😀 A zavírat se před nima ..jsou to gaučáci broukové 🙂

aklin
26. led 2015

@lexton je ty mas kocicky. To mas cistokrevne nebo smesku? Taky mam rada kcoky,mkdyz jsem bydlela na baraku s rodici, tak jsme chovali 8 kocek, ale v soucasne dobe jich maji 5. Jsou to hodne rozmazlene kocky, s nimi muzes delat cokoliv a ony si to nechaji libit. 🙂 Bohuzel jsouto kocky zijici volne, chrapou bud na seniku a nebo v kotelne, takze se snimi nemuzu mazlit, abych nechytla toxoplazmozu.

lexton
autor
26. led 2015

@aklin máme burmilly 🙂 do té doby jsem nevěděla, že něco takového existuje 🙂 jsou čistokrevný, domácí puťky 🙂 nežerou ani syrový maso, ač jsem to zkoušela.. Je to takový zváštní.. my měli vždycky doma u našich venkovní, ale tyhle jsou.. mazlivý, hravý, strašně se tulí a chtějí se chovat 🙂 v noci si k tobě lehnou i pod deku 🙂 teď jim akorát nekydám wc.. jinak je to s nima stejný 🙂 jen mě nesmí olizovat ruce 😀

stepankakv
26. led 2015

Ahojn holky 🙂 já jsem od začátku na rizikovém a to mám ještě manžela od pondělí do pátku v německu v práci, takže mě už hrabe luxusně...háčkuji, čtu, spim, koukám na tv, chodím k mamce a tak na návštěvu ale je to dlouhý 🙂 už nevim co dělat 🙂

happylenulka
26. led 2015

ahoj. 🙂 o samotě mi povídej. Já jsem doma už 3,5 měsíce. Vycházky mám od 13 do 19, ale stejně mi většinou není moc dobře, tak se jdu akorát tak projít se psem. Jednou týdně jedu do města, nakoupím si, případně něco vyřídím, jinak jsem doma se psem. Manžel pracuje přes týden na Slovensku, takže v pondělí odjíždí v 7h ráno, přijíždí v pátek okolo 15h.... :D takže na tom nejsi tak zle, když máš muže denně večer doma 🙂
jinak já trávím čas plánováním domku, který stavíme (takže řeším koupelnu, kuchyni, krb,...), vybírám výbavičku, zjišťuju důležité info okolo těhu a mateřství, čtu, protahuju záda, vařím, občas něco uklidím .... 🙂 ale zas si říkám, že mám na dlouhou dobu čas fakt jen sama na sebe, tak si to užívám ;)

lexton
autor
26. led 2015

@happylenulka Ahoj! No koukám, že spousta chlapů odjíždí pryč. Mám ho denně, ale stejně nevnímá, v duchu pořád v práci.. 3,5 měsíce...ty jo..a já začínám 3.týden doma.. Hezký, že můžeš plánovat domek 🙂 taky bych plánovala, ale zatím nemáme ani pozemek 🙂) snad bude.. Ale vidím, že jinak náplň času máš podobnou.. Jako já bych i něco dělala, ale houpe se to se mnou.. necítím se taky.. Ale čas na sebe, spíš pro sebe mám:( holiči zatím nechci.. až ukončím ty první 3 měsíce. Nákupy mě nebaví ani na internetu.. ale jestli to je stále efekt té únavy.. nevím.. dneska jsem byla jen půl hoďky venku.. ale přijde mi, že se mění počasí..a že ta únava je i k tomu..
@stepankakv Ahoj! Taky to nemáš snadný 🙂 jsem ráda, že vidím, že si nepřijdu sama divně 🙂 ne že bych to někomu přála.. Docela i závidím těm, co ani neví, že v tom jsou a mají energie za 5 🙂 brala bych i energii za 1 🙂

svetlus_pepca
26. led 2015

Doporučuju spánek, odpočinek a relax 😀 Nevím, co je pravdy na tom, že miminko se tvému režimu přizpůsobí i po narození, ale u nás to teda platí. Dřív jak v devět jsem v těhotenství z postele nevylezla a i teď, když je malému půl roku, to tak funguje 😀 Jinak jsem přečetla spoustu knížek (pro mě teda lepší než čtení na netu na téma těhotenství, porod, děti), luštila jsem křížovky, háčkovala, zkoušela šít blbinky pro malého a tak. Na procházky jsem třeba v I. trimestru neměla ani pomyšlení, ale pak se to zlepšilo (možná s počasím 😀). Uvidíš, bude líp, splíny opadnou 😉

lexton
autor
27. led 2015

@svetlus_pepca 😀 jooo, kdyby to tak bylo, tak bude kliďas 🙂 ale těší mi, že ty procházky, na který nemám taky pomyšlení, že to není žádná vyjímka. Teď jsem ráno byla akorát u zubaře, tak jsem se prošla kousek. Vstávání v 9 závádiím🙂 já odjakživa vstávala kolem 7., a je tomu tak i teď. Občas se vzbudim teda i v 5., tak snad si vezme za svý aspoň tu 7.hod. 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru