Odložení MMR, jak to chodí?

placenka
20. led 2018

Ahoj holky,nevíte jak to chodí nově s odkladem mmr?musí být očkováno do 18měsíců,nechce se mi do toho teď,i ve vyhlášce je zmíněno,že stojí za zvážení posunout termín do 2let...
Malej měl po hexe a hlavně po prevenaru jakoby bolesti těla,k tomu klasicky teploty a nespavost...Teď pořád už pátý měsíc trpí kvasinkou,vždy na ni dostane kortikoidovou mast a nazdar...prostě se mi nechce do něj cpát tuhle směs parády mmr,radši bych počkala na druhý rok děkuju za rady

kusanagi87
20. led 2018

@placenka No tak s takovym stavem u syna bych do toho rozhodne nesla! Zvlast jestli mel nejake NU po predchozich ockovanich. Doporucuji si pridat na FB skupinku "Informované očkování a může s ehodit" a poptat se tam. Pořád se to tam řeší a jsou tam i různé dokumenty na odložení očka atd. Já budu také odkládat ze svého vlastního přesvědčení až před školku.

nikkyna
20. led 2018

Malýmu byly dva roky a ještě očkovaný není, chystám se ho očkovat až teď v únoru a doktorka s tím neměla problém..

biedronka10
20. led 2018

Taky to chci odlozit. Nase mala mela po 2 davce Hexy pomerne desive NU. Nehodlam to riskovat.

placenka
autor
20. led 2018

Jenže doktor se k tomu nijak nevyjádřil,ukázal mi novou vyhlášku z konce roku 2017😞 a po přečtení si článku na provolbu.cz by to snad měl hlásit na hygieně a další opletačky s tím...doktora na druhou stranu chápu,když nenaočkuje hrozí mu velmi vysoká pokuta..a vypadá na něm,že má podobný názor,jen asi nechce šířit paniku nebo tak něco..

neeva
20. led 2018

Nas malý taky ještě nebyl ockovan priorixem. V březnu mi budou dva roky, od podzima je každou chvilku nachlazeny a nemocné deti naše dr neockuje. Rozhodne bych neockovala s tou kvasinkou, ta znaci oslabenou imunitu a do toho očkovat?? Ani náhodou. Dítě musí byt fit.

kusanagi87
20. led 2018

@placenka prihlas se do te FB skupiny a porad se. Jsou tam hodne informováni lide a vysvetli ti co a jak 🙂

placenka
autor
20. led 2018

@kusanagi87 ok děkuju a jdu na to mrknout 😉

placenka
autor
20. led 2018

@neeva no snad to bude "stačit"😩 s tou kvasinkou už nevím co,dr. mi na to neustále říká:ve vzduchu je 2000různých kvasinek,to chytne hned nějakou,až nebude mít plenky,zlepší se to,místo aby mi taky dodal že ho mám cpát probiotikama,nebo poradil něco dalšího to ne...

neeva
20. led 2018

@placenka a tu kvasinku mate na zadečku?? Na to pomáhá i obyčejný imazol, vyvarovat se sladkého a bile mouky. Ty probiotika by mely pomoct, ale musí se užívat dlouhodobé. A urcite bych neockovala.

karlajasmine
20. led 2018

@placenka Tak se proste objednejte na 18ti mesicni kontrolu s ockovanim, a pak v den kontroly Dr. rekni, ze jste ted meli rymu, a ze zavolas, az bude dite zdravy... a proste si to takhle odkladej..

endy85
20. led 2018

Na tu kvasinku zde doporučuji skupinku Poradna pro atopický ekzém: https://www.modrykonik.cz/group/6098/. Nám již dvakrát pomohla se kvasinky zbavit a to bez kortikoidů, pouze stačilo držet protikvasinkovou dietu a mazat zinkovou mastí,....všechny rady najdete tam. A co se týče očkování, myslím, že by mělo stačit pediatrovi přinést podepsaný papír s tím, že očkování odkládáte a on si ho založí-pediatr sám od sebe nemá právo hlásit odklad očkování, je to porušení lékařského tajemství. Více viz http://www.rozalio.cz/index.php/aktuality/1076-... 🙂

zmrz_lina
20. led 2018

Přines pediatriovi žádost o odklad ze zdravotních důvodů. On bude kryty a ty nebudeš muset očkovat. Jinak doktor hlásit sám od sebe nesmí ani na hygienu, ani na OSPOD, hygiena ale může přijít na kontrolu a pak jim musí zpřístupnit údaje. Ale je otázka,jaká je zrovna šance, že by přišli k vašemu Dr. Více o tom psali na rozalio.cz

smoldovka
20. led 2018

@placenka pokud podepisete odklad, doktor zadnou pokutu dostat nemuze a pokud vas sam nekde nahlasi, muzete ho vy nahlasit peo poruseni lek tajemstvi. Rozhodnuti, kdy ockovat je ciste na rodicich. Odlozte pred treti rok, pokud vam jde o skolku a pokud ockovat chcete tak azna dobu, kdy bude naprosto zdrav

dixi86
20. led 2018

My to aktuálně řešíme. Syn 20 měsíců, měl teď ATB, pořád někdo z rodiny manžela nemocný a já do toho těhotná. Mudr nás urgovala, ale volala jsem doktorce na hygienu, domlouvala se s ní a pak i s doktorkou, že očkovat chci, ale teď prostě ne, že nejspíše na konci léta, zač.podzimu 2018, to bude i miminko už větší a nebudou už extra horka...nakonec vše snad ok, ještě napíšu Mudr neg.reverz, takže to jde, ale pojistila bych si to ještě na hygieně ať Vás zbytečně nehoní.

placenka
autor
21. led 2018

@endy85 děkuju podívám se na to

placenka
autor
21. led 2018

@dixi86 děkuji za info