• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Taky odkládáte očkování MMR?

9. dubna 2014 
Mamínky, musím říct, že z očkování mám čím dál větší respekt. Očkování MMR malá ještě nemá, jsou jí 2 roky a 2 měsíce. Našla jsem sí, že u tohoto očkování je dána jen spodní hraníce, kdy se s ním může začít, ale není horní. Dr. mí teď tvrdí, že jím to pojíšťovna neproplatí, když jsem to tak odložíla. Je to pravda?

Děkují
8. dub 2014 ve 12:13  • Odpověz  • To se mi líbí
MMR jsem u starší dcerky očkovala někdy jak máš dcerku ty - po tom druhym roce dostala první dávku, druhou "odkládám" - ale nedám. S proplacením je to kravina... Dělej to tak, jak to cítíš ty, bez stresu :o) Btw. jedinej důvod, proč MMR dát takto brzo bych řekla je školka - občas bez MMRka neberou :o( Já to dala na nátlak muže - jinak bych možná MMR nedala vůbec...
8. dub 2014 ve 12:18  • Odpověz  • To se mi líbí
taky jsem odlozila az pred nastupem do skolky a dr. neprotestovala.
8. dub 2014 ve 12:20  • Odpověz  • To se mi líbí
Malej má 2 roky a kousíček, a MMR taky nemá a není zatím problém. Čekáme v podstatě až bude delší dobu zdravý, což od podzimu ještě nenastalo. Takže počítám s tím, že očkovat budem tak v červnu, nebo až po létě, ve 2,5l.
8. dub 2014 ve 12:21  • Odpověz  • To se mi líbí
my budeme dávat mmr až před nástupem do školky jinak nám ho nevemou :wink: s pojištovnou je to kravina to ti dr lže je to ,,povinný,, očkování tudíž ho hradí stát stejně jako hexy
8. dub 2014 ve 12:26  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
Není, doktorka keca... :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: Taky nemame (myslim nejstaršího) a mit budeme nejdriv na podzim... (ja proste asi nedam to nedat... :sweat_smile: )
8. dub 2014 ve 12:27  • Odpověz  • To se mi líbí
zatím odloženo do září... pak uvidíme... u nás ve školce hodně dbají na očko a pač je to jediná školka v okolí, tak se musíme rozhodnout, co a jak...
8. dub 2014 ve 12:27  • Odpověz  • To se mi líbí
my očkovali naše dvojčata nedávno, ve věku 18 měsíců, také jsem se bála, neb jsem o tom četla a slyšela samé horory, nicméně žádný horor to nebyl, jedna z holek ani neví, že nějaké očkování měla, druhá měla desátý den teplotu 38.4, která trvala dva dny a k tomu se na dva dny osypala po trupu a obličeji drobnou vyrážkou, toť vše :wink:
8. dub 2014 ve 12:34  • Odpověz  • To se mi líbí
Spíš je to manipulační technika doktorky. My jsme řekli odložit ( jestli nakonec dáme nebo ne je zatím otevřené) a doktorka neměla nic proti, jen nás sestrička upozorila že bude problém ve školce ale to jsme věděli takže celé se to obešlo asi během 5 sekund
8. dub 2014 v 15:59  • Odpověz  • To se mi líbí
MAnipulace od dr. a vydíraní..druhou davku odkladam na neurcito....
8. dub 2014 v 17:24  • Odpověz  • To se mi líbí
zatím máme odloženo do 2let a pak uvidíme, mě teda dr. na to vůbec nic neřekla, jen že ok, necháme to do 2let, takže soudím, že pokud by ji šlo o peníze asi by mě do toho spíš tlačila.
8. dub 2014 v 18:41  • Odpověz  • To se mi líbí
Pravda to určitě není, doktorka si vymýšlí. U MMR není stanovená horní hranice, do kdy se má očkovat
8. dub 2014 v 19:40  • Odpověz  • To se mi líbí
dvojčátka mají 28 měsíců, MMR jsem odmítla a dávat nebudu ( mám hodně velký strach je dát tím sajrajtem oočkovat). Horní hranice není stanovena. A u nás ve školce je zajímá, že je dítě v pořádku a zdravé. To že nemá vše naočkované je nezajímá ( ptala jsem se přímo ředitelky ve školce)
8. dub 2014 v 19:49  • Odpověz  • To se mi líbí
Já z toho měla strach velký, dvojčata byly pořád nemocní (máme 18m). Naočkovala jsem je a úplně v pohodě, žádná teplota jako u klasického očkování, vyrážka, prostě nic. Přešly to v klídečku. Takže nechte očkovat. POřád jsem na MMR myslela, jak to bude atd... byla jsem z toho nervozni, četla různé diskuze, kde byly všechny maminky proti MMR. Prý to způsobuje autismus... Spadl mi kámen ze srdce, že to proběhlo v pohodě a teď jsem ráda, že jsou děti očkované.
8. dub 2014 v 19:57  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj, malá neměla nikdy po očkování reakce ani moc nemocná, tak jsem to podcenila... My jsme tedy dali místo MMR čtyřvakcínu (prý má mírnější účinky než MMR) a dali jsme to kvůli manželovi. On nikdy neměl tyto dětské nemoci... A taky dcera si nenechá nic nakapat do nosu, ani čistit atd., takže když jsem si představila, jak se u neštovic škrábe...
Ale zpětně bych to posunula cca do 3 let, kdy je už vyvinutá nervová soustava. Dali jsme první dávku v 18-ti měsících. Reakce mírná, jen trochu teplota, ale u druhé dávky ve 2 letech 4 dny 39 a vyrážka... Teplota neklesala a už jsem byla zoufalá a pak to najednou skončilo... Ale od té doby má oslabenou imunitu, pořád rýmu a virózy a taky je nervóznější a více fňuká... Takže pokud školka nenutí do očkování, počkala bych...
9. dub 2014 v 00:30  • Odpověz  • To se mi líbí
Tvůj příspěvek