Alergie na vejce a očkování MMR

kassandra1
12. led 2019

Ahoj maminky, syn byl v půl roce na alergologii na testech, mimo jiné mu byla zjištěna alergie na vejce. Všechny jiné alergie mu časem vymizely, jen na vejce zatím trvá - nyní jsou mu 2 roky. Vejce mu nevadí např. v pečivu, ale třeba natvrdo nebo míchaná ano. Po požití se mu kolem pusy objeví červené flíčky a za pár hodin zmizí. Z tohoto důvodu jsem i nedávala očkování MMR, ale pediatrička už nás do něj začíná tlačit. Do školky bych ho chtěla dát ve 3 letech. Chci se zeptat, jestli a kdy vašemu dítěti alergie úplně zmizela a jestli a kdy jste dali očkovat mmr. Docela se toho zatím bojím, z očkování ve 3 měsících se mu rozjel atopický ekzém, který teda zmizel až kolem prvního roku. Na druhou stranu se bojím když pak půjde do většího kolektivu, aby neonemocněl.

neomenia
12. led 2019

Ahoj. Alergie na vejce sama o sobe neni (dle obecnych pravidel vakcinace mmr) , kontraindikace ockovani mmr. Kontraindikace je jen anafylakticka ( velmi tezka) reakce, reakce s otokem dych. cest, apod. Zvazila bych...

diewcatqoo
12. led 2019

Ahoj, syn ma alergiu na vajecny bielok, ale tie reakcie na nom takmer nebadam. Mierny vysyp, nic viac. Alergologickou nam bolo doporucene dat 2 dni pred, v den ockovania a 2 dni po fenistil alebo dithiaden. Zatial sme este neboli ockovat, cakam kym sa trochu otepli a potom ho dam. Maly ma tiez dva roky. Este existuje moznost, ktoru nam doporucila nasa pediatricka, a to dat zaockovat v detskej nemocnici, kde maleho budu par dni kontrolovat, ake ma reakcie. To som odmietla, z alergickej reakcie nemam strach, kedze doterajsie boli velmi mierne. Ale mam trochu respekt celkovo pred tymto ockovanim, nie z dovodu alergie 🙂

urtica
12. led 2019

Nedala...nejen kvůli alergii, ale i kvůli atopáku - MMR bývá navíc obecně hůř snášena než hexa. Nemoci - zarděnek a příušnic není třeba se bát, v dětském věku probíhají zpravidla zcela bezproblémově, jediné před čím mám respekt jsou spalničky, ale i ty jsou u nás v současné mediálně hodně démonizované. Možná by tálo za to poradit se ještě s nějakým imunologem - na maily celkem ochotně reaguje třeba Jitka Škovránková z Motola.

lajla
12. led 2019

@neomenia no ale tu kontraindikaci dotycny zjisti az pote..na co.zbytecne riskovat

no_title
12. led 2019

Bohužel s kontraindikacema je to složité. My máme zase autoimunity, já ji mám právě po očko a kontraindikaci jsme nedostali. Na vlastní riziko jsem to odložila až na 3 roky.

urtica
12. led 2019

@no_title Jsem úplně stejný případ, MMR jsem odpískala úplně.

neomenia
13. led 2019

@lajla většinou vis dopředu, jak těžká alergie to je, jen jsem citovala, jak je to lege artis. Rozhodnutí je na každém...

no_title
13. led 2019

@urtica já bych taky odpískala, přijde mi, že riziko převažuje nad výhodami, ale co školka, žejo.

urtica
13. led 2019

@no_title No, dcera je v soukromém lesním klubu...nějaké možnosti jsou, ale samozřejmě ne dostupné pro každého - ať už finančně nebo co do vzdálenosti

merope
13. led 2019

Osobně bych hodně zvážila i podle toho, kde bydlíte a jak je vysoká pravděpodobnost onemocnění spalničkami - pokud jste někde na vesnici a nulový pohyb obyvatel nebo jestli jste spíše ve velkých městech. Možná by se dalo domluvit s doktorkou, že si ověříte imunitu proti spalničkám ostatní v rodině - dítě ochráníš, ale co manžel a co ty? Co když to chytnete a přinesete domů a dcera to pak chytí od vás?

jennyska
14. led 2019

AHoj @kassandra1 zkus se poradit i naší Pavly v Poradně o ekzémech, alergiích aj. zdrav.otázkách https://www.modrykonik.cz/forum/category/poradn...
Pavla má velmi mnoho zkušeností a spoustu informací. Určitě Ti pomůže, poradí.

Poradny jsou u nás zdarma a anonymní a myslím si, že právě tady najdeš velmi dobrou radu i odpověď na svou otázku 🙂

Měj se krásně!
Jennyska
Modrý koník team

plisa7ap
5. dub 2019

dobrý den, já mám kamarádku se synem s alergii a vajíčko, takže též zjišťovala co a jak. Její kamarádka je alergolozka, od které má info, že ta vakcína je kultivovaná na vajecnem bilku, ale i když je u dítěte alergie prokazana, je dokázáno, ze vliv to na to nemá, ze se tyto děti mohou bez obav očkovat🤷

diewcatqoo
6. dub 2019

Tak, my uz mame po ockovani. Syn ma z krvi preukazanu alergiu na vajecny bielok. Ockovanie prebehlo v pohode, ziadne neziaduce ucinky. Dokonca ani zvysena teplota, co pri hexe mal pri kazdej davke.
V case ockovania mal 2r a 2m.

kassandra1
autor
7. dub 2019

@diewcatqoo A jak dlouho jste po očkování? Naše pediatrička nás do toho pořád naháněla, ale teď se radši začala radit s jinými lékaři a po té konzultaci nám to zase ona nedoporučuje...

diewcatqoo
7. dub 2019

@kassandra1 uz sme takmer 2 mesiace po ockovani a nic. Pri ockovani mmr vakcinou sa neziaduce ucinky prejavuju neskor, aj pediatricka nas na to upozornila, ze tak za dva tyzdne, max mesiac sa nieco prejavi. A nic, nastastie.
Dva dni pred a asi tyzden po ockovani sme davali pre istotu fenistil. Aj pediatricka sa nas pytala, ci sme nieco dali pred ockovanim a ci mame doma prednison, pre istotu. Nejaku pol hodku si nas po ockovani este nechala v cakarni a potom sme sli domov.

petahut
7. dub 2019

Mám kamarádku s dcerkou alergickou snad na vše,i na vajíčko. Před měsícem byla na očkování a po očkování brali fenistil,reakci měla,trochu teplotu a ten druhý den vyrážku,jinak ok...