Používáme cookies. Více informací zde. OK

Povinné očkování, jaké byly reakce miminka den poté?

misa845
4. srp 2015
Včera jsem byla s dcerkou na prvním očkování, teplotu neměla, ale dnes se mi zdála být dost ubrečená a pořád chtěla nosit. Krom toho, že ji nejspíš trápilo bolení bříška, může to mít ještě souvislost s tím očkováním? Bála jsem se ještě než ji tu injekci dala, ale je to povinné a zase nejsem vyloženě proti, přece jen my byli taky očkovaní a nikdy se to tolik neřešilo..
blahova_andrea
4. srp 2015
@misa845 možná jsi mohla očkování zatím jen odložit, miminko máš fakt maličké 😞 já také očkovala, když je to povinné, ale aspoň jsem to posunula na později :-N každopádně i protivnost, uplakanost, vyrážka, horečka, někdy i zvracení...může být následkem očkování. někomu miminko na první očkování nereaguje prakticky vůbec a někdo má tak strašné reakce, že na další už nejde. věřím, že to u vás bude mít lehký a rychlý průběh a terezka bude zase brzy fit. přeji klidnou noc
misa845
autor
4. srp 2015
@blahova_andrea no já se taky divila, že doktorka říkala, že budeme očkovat, vůbec jsem na to nebyla připravená.. prostě jsme šly na normální kontrolu a ona řekla, tak dnes bychom mohli očkovat.. a bylo to.. takže jsem se ani nestihla vyjádřit.. včera byla v pohodě, ale dnes se mi zdála jiná.. ted už spinká, tak snad se z toho nějak vyspí a zítra bude líp..
blahova_andrea
4. srp 2015
@misa845 no ono se očkuje od 9 týdnů, ale mě to teda přijde šíleně brzy 😞 u prvního to odložila sama dr., nebyl v pořádku a pak jsme dr. měnili. očkovaný byl hned ve třech měsících. u druhého prcka už jsem věděla, že budu chtít počkat i kdyby bylo vše ok, tak jsem se na odkladu s dr. domluvila hned. ona je jich většina dost očkovacích a moc se netváří, ale co nadělají :-N ono to očkování je zrádné. může být nesvá i několik dní. u nás se to po x dnech i horšilo. ale přežili jsme a snad ve zdraví :-N já se očkování dost bojím a moc jim nevěřím |-|
misa845
autor
4. srp 2015
@blahova_andrea já se toho taky bojím.. no snad to nebude horší.. to bych nerada..
eficenka
4. srp 2015
@misa845
o očkování rozhoduje rodič, pokud sis nebyla jistá, šlo ještě odmítnout. vždyt ani v takovém horku se očkovat nemá!
každopádně přeji, at je bez jakýhkoliv nežádoucích účinků, pokud by jen vyleza teplota - podávej nurofen ( panadol ani paralen NE - ruší účinnost očkování)
druhá dávka se může dát za 1-6 měsíců od první.
bohužel . bohudík - naše generace také byla očkovaná, ale max na 3 nemoci zaráz. naše děti očkují hned proti 6ti nemocem a je to veliký zásah do imunitního systému, proto některé maminky volí méně složkovou vakcínu...
hodně informací se tu dozvíš ve skupince očkování/neočkování. po prostudování informací jich hodně odkládá první očkování mezi 6-10 měsícem, kdy je dítě na to lépe připraveno..
držím palce, at je vše v pořádku!
misa845
autor
4. srp 2015
@eficenka tyjo a já na to nestihla ani nic říct.. ale pak se mi to rozleželo nějak v hlavě a říkala jsem si, že je to brzo. Ted jen doufat, že to bude dobrý.. musí být!
eficenka
4. srp 2015
@misa845
určitě, co nejvíce koj ( pokud kojíš) podávej vit. D a pro sebe si můžeš nadávkovat vit.C - malé půjde přes kojení a podpoří její imunitní systém 🙂 😉
každopádně lékař má povinnost dát před očkováním přečít příbalový leták vakcíny, aby se rodič mohl informovaně rozhodnout....
misa845
autor
4. srp 2015
@eficenka taky mi to přišlo hloupý, přijít na normální kontrolu a najednou, že ji budou očkovat.. přitom jsem nic nevěděla.. ani se mě neptali, jesi s tím souhlasím.. tak jsem si říkala, že je to tak asi normální..tak příště se zeptám. Děkuji za rady! 🙂
blahova_andrea
4. srp 2015
@eficenka a už jsi od někoho slyšela, že by někomu lékař ten příbalový leták poskytl? :-N já mám celkově dojem, že lékaři vše šidí jak se dá. že spoléhají na to, že kdo chtěl, tak si informace dávno našel na netu. ale pak jsou naštvaní, když k nim chodí lidi s tím, že četli to a to a že si tedy přejí nebo nepřejí... :-N ]-(
blahova_andrea
4. srp 2015
@misa845 bohužel to tak normální je 😞 ale nemělo by být!
eficenka
4. srp 2015
@misa845
to je bohužel to, proč se někteří rodiče pak očkování bojí. pediatr s nimi nemluví, neptá se, nevysvětlí a jen očkuje.
rodič musí dát ústní soulas, že ano - bude se očkovat, ale je na něm výběr vakcíny - v čr je jich hodně dostupných - běžně se dává hexavakcína nebo hexacima, šetrnější pediacel, infanrif IVP Hib , Infanrix HiB, atd... tyto informace by měl pediatr předátvat, ale dělá to asi 2%.
my od první pediatričky utekly, která ano neznala šetrnější schéma 2+1 - hexavakcína se očkuje po sobě ve 2 dávkách a za 6-12 měsíců poslední přeočkovací dávka - takto běžně očkují v Evropě i na Slovensku.
jen u nás v čr se očkují 3 dávky a až 4 se přeočkovává, i vakcinologové uznali, že se jedná jen o ekonomický vliv ( farmafirmy si více nahrabou), ale už se začíná usilovat o to, aby se očkovalo také ve 2+1 ne ve 3+1 , prostě se podá o dávku méně a funguje to stejně a dátě to tolik nezatíží 🙂
eficenka
4. srp 2015
@blahova_andrea
naše pediatrička dává, dokonce je má vyvěšené na nástěnce 😉
misa845
autor
4. srp 2015
@eficenka já tam mám zaškrtnuto rovnou šest: diphteria, pertussis, tetanus, polio, hepatitis B, Heamophilus.. no není to trochu moc?
eficenka
4. srp 2015
@misa845
ano, to je 6 nemocí
- takže ji byla aplikována buďto hexavakcína nebo hexacima.
takže za 1-6 měsíců ji bude aplikovat 2 dávku
a pak můžeš 3. dávku odmítnou a dát až za 6-12 měsíců poslední dávku a bude plně očkována.

jinak dle očkovacího kalendáře v čr by ji musela dát ještě 4 dávku a to je přiliš, když to jde i bez ní
kajalka
4. srp 2015
Hlavně si o tom do příště něco nastuduj, ať víš, co do svýho dítěte necháš píchat a můžeš se informovaně rozhodnout. Dokud nemáš informace, budeš zastrašitelná doktorkou.
misa845
autor
4. srp 2015
@kajalka přesně tak, budu se muset o všechno víc zajímat..
zmrz_lina
4. srp 2015
Naše pediatra mi pribalovy leták chtěla půjčit, ale nevzala jsem si ho, kdyz je i na webu. Ale my máme odlozeno do záři a budu to posouvat do listopadu az bude muž doma.
blahova_andrea
5. srp 2015
@eficenka tak to máte štěstí, že jste takovou objevili. já nevím ani o jedné ani z doslechu od kamarádek 😞 prostě řeknou budeme očkovat a pokud se maminka sama nepřipravila a neozve se, tak se nedozví ani čím, ani proti čemu, ani proč už teď, ani že má vlastně na výběr, ani co to obnáší...prostě bída ta stará škola lékařů 😞
veruska007
5. srp 2015
@misa845 Děti po očkování byly někdy další den protivnější, chtěly více nosit, byly více unavené - to se obvykle říká, že pár dní po očkování mají mít děti klidovější režim. Výjimečně měly děti po očkování trochu teplotu. Ale nic hrozného. Žádné závažné reakce na očkování naše děti neměly a rozhodně jsem zastáncem povinného očkování. Očkovány jsou podle standardního očkovacího kalendáře s tím, že kromě povinného očkování mají dva mladší ještě Synflorix.
lucykal
14. srp 2015
Ahoj dneska byla naše malá na prvním očkování.Dr rozdělila Prevenar a Heu, takže dneska dostala jen Prevenar.Zítra ji je 5 měsíců (kor 3,5)
Dr nás vzala hned v 7 ráno celý den ok bez teploty teď začíná lézt nahoru nyní 37,7 je možné, že to dál nepoleze.
Hezky papá hrála si.
Jak ji v noci budit? Bohužel mě přijde, že ten dotykový teploměr na čelo neměří moc přesně. Tak měřím v zadečku, ale nedokážu si představit, že ji v noci pořád budím svlékám. A jak často? Normálně mám jít spát nebo jak to bylo u vás?
Jak dlouho může tbýt teplota zítra když bude dobré počasí myslíte že už můžeme ven?

Děkuji
pranickova
25. srp 2015
Ahoj,
jsem zcela bezradná. Byli jsme na očku - hexou. Byla to první dávka. Moje naprosto šťastné a spokojené dítě, které za celý den maximálně zakňourá, celý den řvalo a řvalo. Druhý den už to bylo ok a já si říkala jak je to super, že to dítko zvládlo celkem fajn bez teplot atd. Ani to řvaní jsem očku nepřikládala (prostě blbá nálada, jsem si říkala). Druhou noc po očkování jsme měli dvě zástavy dechu. Bojím se jít na další očkování. Nikdy před tím ani potom s dechem nebyly problémy. Bojím se očkovat i neočkovat.
Jdeme ještě na nějaká vyšetření, ale protože mám již něco načteno (z lékařských zpráv o SIDS), je mi jasné, že nic nikdo nenajde. Dítě má špatnou imunitu, alergie, atopický ekzém. Jinak je prý vývojově vpořádku, dokonce napřed. Mám pocit, že jsem v mlýnku na maso a ať rozhodnu jakkoliv bude to špatně. Nevím, kam se obrátit.
kajalka
25. srp 2015
@pranickova Jediná rada je samostudium. Najdi si výskyt nemocí, proti kterým se očkuje, zvaž si riziko nákazy/riziko dalších nú. Můžeš chtít doočkování jinou vakcínou, rozhodně tyto reakce nahlaš na súkl.
smallinka
25. srp 2015
Očkování jsme posunuli až na půl rok. A dali jsme alternativu místo Hexy - Pediacel (méně přídavných látek jako plíseň, laktóza a hlavně o polovinu méně hliníku), Pediacel navíc chrání lépe proti černému kašli a nemá očkování proti žloutence typu B, které je v tomto věku dítěte zbytečné, protože se přenáší krví nebo pohlavním stykem. Reakce nebyly žádné, žádné flíčky nic, pouze děti více spinkali první noc a Kačenka po první dávce navečer více plakala, ale v náručí se uklidnila a pak usnula.
Více info o Pediacelu zde:
http://www.vakciny.net/AKTUALITY/akt_2012_13.htm
pranickova
25. srp 2015
@smallinka
Pediacel se již nevyrábí, proto jím není možné již očkovat. To už mám ověřené.
smallinka
25. srp 2015
@pranickova Aha to jsem nevěděla. Co já mám info, tak je teď pouze odstávka a na trhu má být opět od příštího roku....
pranickova
25. srp 2015
@smallinka
Aha, tak to je možné. Vím, že nebyl k mání a že poslední šarže byla snad do poloviny tohoto roku, proto i kdybychom stihli první dávku, nestihli bychom už ten zbytek.
Já mám fakt strach, že po dalších dávkách už malého neprobudim. A teď, když se sem táhnou miliony uprchlíků se bojim nemocí plus oni v sobě mají i ty nemoci, které se neočkují nebo očko není povinné. Já se zbláznim, skoro celou noc jsem nespala.
zmrz_lina
25. srp 2015
Proboha, další s uprchliky 😃 holky, prestante sledovat zprávy na nove a nevysilujte z těch uprchlíku...
pranickova
25. srp 2015
@zmrz_lina
Super, díky za postřeh. Moc mi pomohl.
zmrz_lina
25. srp 2015
@pranickova promiň, ale mas-li strach z uprchliku, neslo jinak reagovat. Ty snad s nimi přijdeš do uzkeho kontaktu? Po tom, co se tvému miminku stalo, bych uz NIKDY žádné očkování nedovolila. I kdyby mi melo hrozit cokoliv, svoje dítě bych systemu neobětovala. Stalo-li se to, co se stalo, uz po první davce, nečekala bych, ze by další dávky byly ok. Naopak. Pozdější dávky bývají horší (zátěž těla je s každou další dávkou větší a větší). Bojuj za svého prcka a v jeho zájmu 😉
pranickova
25. srp 2015
@zmrz_lina
Máš pravdu,ale znáš ty doktory - dítě vám umře (beru s úsměvem). A když si to vezmu,jak straší s tím, že Ukrajinci sem zanáší tuberu, tak co pak musí přijít z Afriky. 🙂 Jinak jsem to ani nebrala.
Díky za názor (pomohl mi). Taky to mám v plánu - neočkovat, ale je to velké rozhodnutí. Dokud člověk rozhodoval o sobě, byla to brnkačka, teď rozhoduje o tom nejcennějším co má a když si není jistý...
Díky a pěkný den.

Sem začni psát odpověď...

Odešli