Proč jste se rozhodli neočkovat proti pneumokokům?

pedagogus
23. led 2014

Ahoj maminky, už jsem zde zakládala diskuzi, zda zvolit očkování Synflorix nebo Prevenar 13 proti pneumokokům. Z očkování nemám dobrý vnitřní pocit. Na druhou stranu, kdyby mé dítě onemocnělo některou z nemocí, kterou pneumokok způsobuje, tak si to budu zase vyčítat. Chci se tedy poradit, zda jsou nějaká preventivní doporučení, aby mé dítě pneumokoka nechytlo? Vy, co nebudete očkovat proti penumokokům, proč jste se tak rozhodli. Díky
Mluvím o nemocech meningitida (zánět mozkových blan),pneumonie (zápal plic), bakteriémie či sepse (otrava krve) a zánět středního ucha.
Sama jsem v dětství trpěla na zánět středního ucha, asi 3x mi ho píchali a bylo to hrozné.

vrony87
12. led 2017

Holky, co jste nedaly očkovat proti pneumokokum, chtěla po vás dětská doktorka, abyste jí podepsaly papír, kde nesouhlasíte s tímto očkováním? Nějak nechápu, proč bych to měla dělat, když není povinné.

alcar
12. led 2017

@vrony87 coze?! To jako vazne? Ti doktori uz fakt nevi co by... 😃 Nic nepodepisuj. Je to nepovinne ockovani presne jak rikas.

pekluska88
12. led 2017

Naše doktorka si taky nechala podepsat,ze odmítám očkování proti pneumokokum😒 U starsi,jsem byla překvapená a připadla jsem si jak debil,dokonce jsem si v tem okamžik říkala,jestli nedělám špatně... Psychologickej nátlak... U druhé už jsem na to byla připravena a podepsala jsem ji to,když ji to udělalo radost😝

lajla
12. led 2017

Ano chtela a podepsala...at ma klid na dusi..je to o tom ze jste holky byly informovane,ze znate rizika atd..proste takova ichrana ze kdyby...tak ji nebudete tahat po soudech

alcar
12. led 2017

Ja to nechapu, to bych pak mohla doktorce podepsat, ze nesouhlasim s naockovanim dalsich tisicu nepovinnych vakcin, ktere jsou na trhu. Nevim, proc zrovna s tim Prevenarem delaji takove hogofogo. beztak to potrebuji dolozit te firme, ktera to vyrabi ci distribuuje, aby neprisli o vyhody, ktere z toho ti doktori maji. 😝

lajla
13. led 2017

Jakych dalsich tisic nepovinnych vakcin pro male deti prosim? Ja jsem neockujici takze jsem v klidu a podepsala jsem vse...
A jake maji doktori vyhody z vakciny kterou nenaockuji...@alcar

juanka
13. led 2017

Nepovinný jsou i Rotarix, Bexsero, Neisvac, pak bude určitě něco proti chřipce a proti klíšťové encefalitidě.

lajla
13. led 2017

Tak ja toho podepisovala vic..chapu je.aspon me neotravuji uz hygienou atd
Neisvac bych sem neplantala...rotaviry jsou bezna nemoc to taky ne, o chripce pro deti nevim...klistovka neni prenosna z cloveka na cloveka tam je kazdy za sebe a kdyz nekam lezu tak se nastrikam ci hledam
Kazdopadne kdyz se necemu divim a nerozumim tak se dr zeptam proc to musim pidepsat...a samozrejme prinutit me nemuzou ze ano...a to ze dr bude mit blby pohled mi muze byt nekde coz..jsme dospele

alcar
13. led 2017

@lajla a to by ses opravdu divila, kdybys vedela, kolik vakcin je na trhu a cim vsim jde naockovat. Nase pediatra mi jednou ukazovala asi ctyri lejstra vakcin!!! A pry ze toto vsechno je u nas na trhu. Kolik z toho bylo vakcin pro deti radsi ani nechci vedet! A ano, take bys neverila, jake vyhody doktorum od nekterych firem kapnou. Zacina to ruznymi reklamnimi predmety, ruznymi slevami, vyhodami a nekterym zaplati i dovolenou! A primo nase pediatra mi rekla, ze za kazdou aplikovanou vakcinu dostane 50kc do rozpoctu.
A jeste k te druhe otazce, pokud s nejakou firmou dr. uzavre "kontrakt", ze bude brat vakciny od nich, firma si vetsinou urci podminku, ze aby to meli za tu a tu cenu, tak musi odebrat takove a takove mnozstvi. Verim tomu, ze lekari pokud se jim nepodari tyto vakciny udat, tak na zaklade nesouhlasnych podpisu od pacientu, se s firmou nakonec nejakym zpusobem prece jen domluvi. Muj pohled na vec, vic k tomu asi nemam co rict. Ja bych nic nepovinneho proste nepodepsala. Neni duvod.

lajla
13. led 2017

@alcar vsak nikdo nikoho k nicemu nenuti a prinutit nemuze..to ze neco podepiseme je pouze nase volba a takova "pomoc" doktorum..
Vsak oni jsou za nas dost biti ze neockujeme..tak mi ten podpis..ktery je pro me stejne k nicemu...nic neudela

alcar
13. led 2017

@lajla tvuj dotaz znel ale uplne jinak.
A to by me celkem zajimalo, od koho si myslis, ze jsou biti za to, ze neockuji nepovinna ockovani?

lajla
13. led 2017

No samozrejme od fa firem...ze dost netlaci..protoze hlavne ony z toho maji ty penize ze...mam to od trech dr z toho jedna neockuje, teda ty co nechteji a oproti ostatnim nevyhrozuje, bere to jako fakt, ale vzdy rekne ze by bylo fajn to mit podepsano
Jako dospely nemusite podepisovat nic,.ale jako rodic zodpovidame za to dite...stat i firmy rikaji ockujte tudiz se snazi stavet nad rodice...a jako rodic podpisem utvrzujete ze vite a berete to na sebe...a na sebe si to vezmu klidne...ale kazdy na to ma jiny nazor no
Ty 4 lejstra vakcin u nas v CR pro deti to bych teda chtela videt...

lajla
13. led 2017

Jinak nechapu co je spatne s mym dotazem??? Castecne jste zodpovedela dekuji...
Jen jsem reagovala na Vas vykrik viz nahore...ze pani nema nic podepisovat..vzdyt jasny at nepodepisuje...kdo chce podepise kdo nechce nepodepise..nevidim v tom nejaky problem...ale mozna neumim cist mezi radky a spatne jsem to pochopila😊

juanka
13. led 2017

Otázka byla jaké jsou nepovinné vakcíny pro děti. Myslím, že na mý odpovědi není nic špatně.

lajla
13. led 2017

@juanka to jo...ale jsou to vakciny v uplne jine rovine...asi jsem mela otazku polozit jinak...stejne ani poradne nevim zda to bylo na me ci ne..kdyz jsem otazku polozila jine a ani jste me neoznacila...
Ale ano jsou nepovinny dekuji za odpoved

alcar
13. led 2017

@lajla ok, takze znovu. 🙂 Ano, tlaci pouze na ne firmy a to jen v pripade, ze s nimi uzavrou nejakou dohodu (smlouvu), ze budou od nich odebirat. Firmy jim za to poskytnou nejake vyhody atd. Muze se stat, ze se lekari nepodari udat urcity pocet vakcin (rekneme zrovna tech Prevenaru), ktery by si tak ta firma predstavovala. Tak lekar prijde s papirem, podepsanym rodici, ze vakciny nabizi, ale rodic (tupec - tady me nechytej za slovo, je to ironie) proste nechce. Vetsinou to firme staci. Uz to chapes, proc to ten lekar chce mit podepsano? Urcite ne kvuli tomuto "at ma klid na dusi..je to o tom ze jste holky byly informovane,ze znate rizika atd..proste takova ichrana ze kdyby...tak ji nebudete tahat po soudech" - tvuj text. Porad se tu bavime o nepovinne vakcine! Jestli jsem to pochopila spravne, ty jsi nechtela ockovat vubec, takze jsi podepisovala asi cely komplex ockovacich vakcin. Moc tomu nerozumim, ale tak jsem to pochopila. Ten muj "vykrik", jak rikas, byl ale smerovan pouze k tomu, ze po nekom chce dr. podepsat pouze ten konkretni Prevenar, coz mi prijde fakt postavene na hlavu. Proto rikam, ze ti doktori uz fakt nevi co by po tech rodicich chteli. Kdyby to byla povinna hexa, tak se neni o cem bavit, ale tohle uz je fakt moc. Proto tady polemizuju nad tim, proc a k cemu to maji a vychazi mi z toho akorat zisky a vyhody od firem, ale rozhodne ne to, aby byli oni chraneni a je je netahala po soudech.

Ad toto: "Ty 4 lejstra vakcin u nas v CR pro deti to bych teda chtela videt" - nikde nepisu, ze je to jen pro deti. Psala jsem konkretne toto: Nase pediatra mi jednou ukazovala asi ctyri lejstra vakcin!!! A pry ze toto vsechno je u nas na trhu. Kolik z toho bylo vakcin pro deti radsi ani nechci vedet!

alcar
13. led 2017

@lajla radsi uz vsechno kopiruju, protoze mas tendence mi vkladat do ust neco, co jsem vubec nerekla.