Režim po očkování dítěte. Doržujete nějaký?

veru181
26. led 2022

Dodržujete po očkování dětí nějaký opatrnější režim? Máme jít zítra na očkování proti meningokoku a časově bychom hned poté měli jít do herničky, kde bývá kolem 5-10 dětí s rodiči. Doteď se nám to nikdy nesešlo, šli jsme vždy rovnou domů, tak přemýšlím, jestli tím malého (20 měsíců) nějak neohrozím - nevím přesně, jak moc a jak brzy je očkováním oslabena imunita.

te_reza
26. led 2022

Já bych teda šla domů. Měl by být v klidu.

mishka87
26. led 2022

Po každém očkování jsme šli hned domů a klidový režim jsem nechala i další den. Maximálně lehká procházka, ale určitě ne hernička. Tu třeba až za 3 dny a podle stavu dítěte

emillyhk
26. led 2022

Taky dodržujeme klidový režim i druhý den. A pokud to jde, snažím se i omezit návštěvy pár dní před a po očkování. Samozřejmě ne vždycky se to dá, ale určitě bych nebrala čerstvě naočkované dítě do herničky.

martiniquest
26. led 2022

Vzdy dodrzuji v den ockovani a den po klidovy rezim

jako_mala_holka
26. led 2022

Určitě bych ho tam nebrala, po očkování je lepší být aspoň den dva v klidu doma

jjasmina
26. led 2022

Určitě klidový režim, kor po meningokoku

veru181
autor
26. led 2022

Děkuji za potvrzení mého podvědomého pocitu, nepůjdeme 🙂 Hernička je jen jednou týdně, tak jsem jen uvažovala, jestli je nutné o ni přijít.

hermanka88
27. led 2022

Já osobně bych nešla do herničky. Po očkování se obecně doporučuje klidový režim minimálně ten den. Takže jsme vždy šli rovou domu.

krasna_neznama86
27. led 2022

@emillyhk mám to úplně stejně... Teď byly děti na očkování a dcerka si od Dr přitáhla rotaviry. ☹️ Jinde k nim přijít nemohla, právě si dávám pozor, aby před očkem i po něm eliminovala rizika.