Rozočkovaná hexa a pneumokok + neštovice. Jak to je?

evikuu
3. únor 2009

Ahoj holky, už mě trochu přešel vstek tak se chci zeptat-poradit jestli některá nevíte jak to bude dál.
V sobotu mě sem poslala švagrová na hlídání kluka, který měl inkubační dobu na neštovice /o čemž se zapoměla samozřejmě zmínit!!! 😠 😠 😠 /
Samozřejmě je včera dostal, takže já se ptám.Okolo malé se motal-takže pravděpodobnost že neštovice dostane je velká.Ele jak to je když máme rozočkovanou Hexu a Prevenar?? To vypadá že se asi očkování na těch 21dní stopne a když je dostane/což si myslím že jo/ tak ještě na další měsíc a pak vše znova???
Ani nevíte jaký mám vstek-řekla jsem jí ať taky někdy používá mozek-odůvodnila to tím že když žádnej pupínek neměl tak není nemocnej /čeká čtvrtý a ještě to nezná/ tak jsem jí poučila, bohužel už je pozdě a teďka jen čekáme...........

pepibubu
3. únor 2009

teeeda švagrovou zastřelit, oživit a znova zastřelit...no hele tohle se optej mudry.... a pokud byste museli vše znova, tak ať milá "zapomnětlivá" švagrová hezky zaplatí ne zrovna levný očkoání proti pneumokoku. Vůbec bych nepřipustila diskusi. 😠

evikuu
autor
3. únor 2009

Však to jsem dlouho neměla takový záchvat zuřivosti jako když jsem se to dozvěděla 😠
Právě doktor mě očkování stopl na 21dní takže druhá dávka pneumokoka se nekoná a pokud je dostane tak ani třetí dávka HEX /ale to ještě musí zjistit/ pokud jí hexu neá tak jde znova opakovat dvě očkování....
asi švagrové pak rospíchám prdel já.A pneumokok ten se prý odložit může,prý to neva-to vím jenže naschvál jsem jí chtěla mít očkovanou od třech měsíců aby byla chráněná...ůto jsem zrovna mohla začít až od půl roku 😢 ☹ takže beru to tak že první dávka nám byla víceméně kničemu pokud nebudeme dál pokračovat.ach jo

pepibubu
3. únor 2009

no asi bych si s ní důrazně popovídala a fakt chtěla úhradu těchto zbytečně vynaložených peněz.... jako pro zdraví dětiček dá člověk všechno, ale vynakládat to zbytečně, a co to píchání... no nic nebudu urážet krávy to jsou chytrá domácí zvířata.

Naše mudra mi říkala, že co se týká hezy, tak je tam rozptyl 4 - 7 týdnů mezi jednotlivýma dávkama... tak snad vám to klapne. Já měla neštovice ve dvaceti a málem jsem to nevydýchala.

evikuu
autor
3. únor 2009

Však já vím, né vždycky mají neštovice dobrý průběh.Doktor mě uklidňuje ale myslím že to mohlo aspoň ještě rok počkat.

luciek9
3. únor 2009

Ahoj. Mám podobný problém se švagrovou. Taky nikdy nic neřekne. Jako těhotná jsem tam přišla a jen tak mezi řečí jsem se dozvěděla, že malej včera zvrace. No ale nic mu není - řekla jen tak. Myslela jsem, že jí roztrhnu. Potom zas měl teplotu, ale nic mu není. No a pak tam jdi s dítětem. Já tede nechodím ke švagrové na návštěvu, ale k tchýni. Děti tam zrovna byli. Nevím, jak by bylo jí, kdyby byla těhotná a někdo tam přišel a byl nemocný. No hrůza. Naštěstí kluci měli oba už neštovice. Chtěla jsem tě jen potěšit, že nejsi jediná, kdo má smůlu na zapomětlivé příbuzné.

evikuu
autor
3. únor 2009

Děkuju, furt to vydejchávám 😝 a máš pravdu jen kdyby to udělala někdo jí.Ona rodí děti jak na jezdícím páse a prostě mě připadá že jí je to jedno jestli jim něco je nebo ne a nebo já si to možná moc beru-holt vážím si svých dětí každý den, každou hodinu že je mám.

motylek
3. únor 2009

Pnemokok se doporučuje očkovat po 2 měsících, líp se pak vytvoří protilátky, to byste stihli, ale s tou hexou nevím, ta by musela asi odznova.

Švagrovou bych umlátila lopatou, je to knedla všech knedel.

Věřím, že i moje švagrová by toho byla schopná, díkybohu, dítě už má velký. ALe taky je to dilča, bo když měla opar přes celou hubu, tak se mi sápala na malýho. Uzemnila jsem ji jedním slovním spojením: krávo pitomá 😀 😀 😀 , vylítlo to ze mě úplně samo, pak jsem se jí omlouvala, ale tak hrozně jsem se lekla, že to na něj přenese a jaký to může mít komplikace, že jsem se neudržela a dobře jsem udělala. Příště si už dá pozor SNAD sama.

evikuu
autor
3. únor 2009

No kdybych jí měla po ruce asi by to odemě ještě schytala ale takhle jsem málem sežrala vsteky telefon.
Nechápu čím myslí teda jestli vůbec.
Doktor mě prý musí zjistit jestli se hexa při neštovicích může nebo ne.... ale moc tomu nevěřím.

evikuu
autor
4. únor 2009

Jen pro zajímavost, tak jsem se dozvěděla že ten původní nosič neštovic je švagrové nejmladší syn a toho nechala u známých ať se starají a odjela sem knám k rodičům-jinak tady nežije.Takže už to mluví samo o sobě.Nechat nemocné dítě u cizích a na týden odjed to už potřebuje hodně malej mozeček 😕

alenach
4. únor 2009

Tak přesně tohle jsme si prožili, akorát, že moje švagrová se švagrem se ani neobtěžovali nám zavolat. Dozvěděli jsme se to až od babičky. Bylo nám vzkázáno, že když je kojený tak to dostat nemůže. Naštěstí to teda nedostal, ale je to blbost. Chce to pevné nervy. Nejhorší jsou samozvaní doktoři. Jestli je malá kojená tak máš pravděpodobnou šanci, že to nedostane, ale blbé je že ta inkubační doba je až 21 dní. Ale nejhorší je to prý od 14 do 16. Tak přejeme hodně štěstí aby Vám to očkování vyšlo my totiž chodíme na hexu od 3 měsíců malému bude 9 měsíců a ještě nemáme první dávku naši politici mají totiž lepší věci na práci než aby zajistili základní péči 😖

evikuu
autor
4. únor 2009

Malou bohužel nekojím, ale asi když by to měla dostat tak to dostane stejně i kdybych jí kojila.
U nás něco podobného, oni nic vědět nedali, manžel jim volal a ono jen tak řekla že mají neštovice od pondělí.Asi bych čučela jak blázen když by se to začalo klubat a nic bych nevěděla.Člověk se je snaží chránit jak to jde a pak jedna taková pipina a je to děs.
No nezbejvá jen a jen čekat ☹