Zjišťování protilátek po první dávce MMR kvůli školce

jankatm
22. dub 2015

Chci se s Vámi podělit o moji zkušenost a případně zjistit Vaše zkušenosti a rady na toto téma. Můj syn 3,5roku je (bohužel) očkovaný hexavakcínou a jednou dávkou MMR. Myslela jsem si, že pro přijetí do školky to bude stačit (druhá dávka MMR nemá stanovenou horní hranici pro očkování), bohužel situace je taková, že pediatr do přihlášky pro školku zatrhává, jestli je dítě řádně očkováno a náš pediatr nepovažuje za řádné očkování, pokud druhá dávka není naočkována do určité doby po té první dávce (nebo alespoň těsně před školkou). A ředitelka mi syna do školky nevezme, pokud je zaškrtnuto, že není řádně očkován, i když pediatr přijmout dítě do školky doporučuje (vyšší sankce, přísnější kontrola...). Takže jsem zjišťovala, jak by to šlo udělat, protože druhou vakcínu mmr mu už vážně dávat nechci. V zákoně o ochraně veřejného zdraví je napsáno, že dítě do školky může být přijato, když se podrobilo stanoveným pravidelným očkováním, má doklad, že je proti nákaze imunní nebo se nemůže očkování podrobit pro trvalou kontraindikaci. Rozhodla jsem se tedy, že bych synovi nechala vyšetřit protilátky proti nemocem zarděnky, spalničky, příušnice. Našla jsem dokonce na webu ferovanemocnice.cz, že to tam nějaký právník doporučoval jako řešení nechat si vyšetřit protilátky od imunologa a potvrdit imunitu vůči nemocem). Po několika telefonátech pediatrovi, na imunologii, dětskou imunologii... jsem byla pozvána na dětské infekční oddělení. Tam mi pan doktor (asi po půlhodinovém telefonování na různá místa) sdělil, že toto vyšetření by stálo minimálně 10 000,-, že jsem první, která se o toto zajímá a že by bylo jednodušší nechat ho druhou vakcínou naočkovat. Nicméně pokud chci, odběry mu udělá. Rozhodla jsem se, že si to nechám projít hlavou. Tolik peněz se mi za to nechce dávat, přijde mi to trošku jako vydírání... Tak se chci zeptat, jestli jste někdo podobnou situaci řešili, případně jak jste ji vyřešili. Děkuji za všechny postřehy 🙂

dana3262
16. dub 2016

@zmrz_lina
@eficenka a jak je to se školou?

markel
14. dub 2021

Holky, aktualizuji vlákno, kde se dělají ty protilátky? Já chci udělat dceři na hexu, kvůli "nutnému" přeočkování... všude se teď řeší jen covid...

vendes
14. dub 2021