Můžu při užívání hormonální antikoncepce otěhotnět?

luciasek2015
7. črc 2015

Ahoj všichni..chtěla bych vědět zda si myslíte že je ha dostatečně spolehlivá..Četla jsem několik příspěvků o tom jak selhala a mám strach že se mi to stane taky i přes to že si dávám pozor jak na to abych je brala na čas tak i na průjem, zvracení a ostatní léky. Myslíte že je možné otěhotnět i přes to že není její spolehlivost ničím ovlivněna? A zastaví se menstruace kdyby se to stalo? Děkuji za odpověď

maudn
7. črc 2015

Pokud se bojíš selhání antikoncepce (at uz lidský faktor nebo jako hormonů), tak pouzivejte navic kondom, spermicidní gel, pesar, prerusovanou soulož.... a pak můžeš mít jistotu dost vysokou... v životě není nic stoprocentní, ale já bych na ní spoléhala,pokud nezapomeneš vzít pilulku

luciasek2015
autor
7. črc 2015

@maudn Přešovanou máme taky, ale občas je to tak že spolu spíme a třeba za dvě hodiny znovu..myslíte že by to mohlo mít nějaký vliv?

veronicka89
7. črc 2015

@luciasek2015 na tvoji otazku neni odpoved - 1 ze 100 proste otehotni i pres vsechno a nekdo neotehotni ani kdyz chce ! proste ber ty prasky jak mas + treba at to nedela do tebe 🙂

Vic nez se vicero chranit stejne nemuzes 🙂 zadna antikoncepce neni 100 procentni 😉

filipatereza
7. črc 2015

Jak říká moje doktorka nejlepší antikoncepce je nesouložit...🙂

mandala
7. črc 2015

Podle mne přes antikoncepci otěhotní ty ženy, které třeba jednou vynechají, nebo nedbají na to, že berou ATB apd. Ve svém okolí jsem se nesetkala, že by přes pečlivé užívání přesto některá otěhotněla. Pokud se tak někomu stalo, tak je to určitě jen opravdu jedna z mála. 😉

luciasek2015
autor
7. črc 2015

Pak nechápu proč neřeknou ten důvod proč otěhotněly.. 😔

jipe
7. črc 2015

Ha jsem brala téměř 9 let a neselhala. Nic není 100 %, ale ty, co tvrdí, že otěhotněly přes prášky, tak většinou nepřiznají, že udělaly chybu v užívání, případně braly antibiotika, apod.