Bydlení s dvěmi dětmi v 1kk. Dá se to?

sofi90
28. únor 2022

Dobrý den , rada bych se zeptala , jestli nemáte někdo zkušenost . Mám 4leté dítě chodící do školky ( jeho táta si ho ob víkend bere ) a nyní jsem v 9tt partner mě opustil a já shanim nové bydlení . Ve městě , kde najmy opravdu levné nejsou . Nabízí se mi krásný byt ALE 1kk 30m2 za rohem kuchyňka . Já , můj syn a později i malé miminko . Za krásnou cenu . Samozřejmě vím , ze se teď musím hodně uskromnit , ale mate někdo zkušenost ? Dá se to ? Nebo je to očistec 😭 . Moc děkuji 🙏

flabelina
28. únor 2022

@sofi90 pokud nenajdeš něco většího,tak to pro začátek vem...

martiniquest
28. únor 2022

Pokud neni jina moznost, nezbyde ti nic jineho. Ale prislo by mi rozumnejsi mit alespon oddelenou kuchyn.

sofi90
autor
28. únor 2022

@martiniquest kuchyň je oddělená vedle , ale je to jen taková nudlička

martiniquest
28. únor 2022

@sofi90 Tak pokud by tam byla moznost mit nejaky svuj "pracovni" koutek/stolek - na cteni, rucni prace nebo cokoli te bavi...Prijde mi dulezite mit vlastni prostor, kdyz budou deti spat.

merope
28. únor 2022

@martiniquest Přesně, chce to mít možnost to nějak rozdělit, aby dítě mohlo mít na spaní ticho a klid a k tomu se někde mohlo svítit. 30m2 už není úplně maličké. Já bydlela v garsonce tuším 46m2, kde bydlela 4 členná rodina a taky to šlo.

Ale pokud je cena krásná a máš peněz málo, asi bych preferovala menší než pak řešit, že na to není.

sofi90
autor
28. únor 2022

@merope bez vybavení .

sofi90
autor
28. únor 2022
aspie83
28. únor 2022

@sofi90 pokud je to za dobré peníze, zatím bych to brala. My měli 2+kk 35 metrů a žili jsme tam 😉 malé děti stejně chtějí být pořád s tebou 😄 a později bych řešila něco většího. Až budeš chodit do práce, budeš mít větší příjmy a víc možností 😉

konidana
28. únor 2022

Jsme ve 2kk ve čtyrech. Já s manželem, co máme každý úplně jiné spánkové potřeby plus puberťáci kluk a holka. Je to mazec, ale nic jiného nám nezbývá.
Samotné s malými dětmi by mi jeden pokoj nevadil a časem pořešíte něco jiného...

irmamala
28. únor 2022

Úplně v pohodě. Šli jsme se dvěma vetšími dětmi z pronajatého bytu 95m do vlastního 58m a všichni lomili rukama, jak tam budem trpět a úplně v pohodě. Přesně jak se tu píše, i kdybychom měli 12 pokojů, stejně budeme mít děti neustále za krkem 😀 U nás je největší problém se sportovním vybavením pro 4 lidi - kola, lyže, brusle, stan atp, ale to u Vás asi zatím ještě nevedete.

elesse
28. únor 2022

Brala bych to a zkusila vymyslet oddělení místnosti tak, aby si tam mohla fungovat až děti usnou, minimálně mohla trochu svítit a tak...

littlebee124
28. únor 2022

@sofi90 Bydlíme s přítelem, pejskem, kralikem a miminkem v malem 2kk a teda jako da se to, ale není tu prakticky skoro žádné volne místo, úložný prostor je řešený skřínema, ale pro začátek bych to být tebou brala, jestli mas manželskou postel, na zacatek se tam ve třech vejdete. 🙂

fouskovi
28. únor 2022

@sofi90 do začátku bych to brala není to nic velkého ale pro teď to bude stačit

fouskovi
28. únor 2022

@martiniquest to je hezký mít svoje ale paní je v situaci kdy je sama takže si moc vybírat nemůže

martiniquest
28. únor 2022

@fouskovi 🤦

sweet81
28. únor 2022

Brala bych ho. Pro začátek vám bude stačit a až začneš chodit do práce, peněz bude víc, tak si budeš moct pronajmout větší. Hodně štěstí🍀

bara88
28. únor 2022

Pokud není jiná možnost tak bych to vzala ale bude to na nic,ty si nebudeš moct nikam zalézt a dítě taky ne a co až přijde na svět to miminko?to bude teprve mazec

efa1
28. únor 2022

@sofi90 Šla bych do toho 🙂

fouskovi
28. únor 2022

@martiniquest nechápu proč posíláte takového smajlíka paní není moc v pozici aby sivmohla vybírat jestli tam má svoje soukromí myslím si že je teď ráda že něco sobě a dětem sežene

martiniquest
28. únor 2022

@fouskovi Kristejezisi a co jsem asi psala ve svem prvnim komentu?! Ze pokud nebude jina moznost, pak ano, ale ze by mi prislo rozumnejsi mit alespon oddelenou kuchyni.

sofi90
autor
28. únor 2022

Děkuji vám všem za vaše reakce a názory , samozřejmě se jedna o čas na mateřské - až zase budu vydělávat bude to zase jiné . Beru to i tak , ze syn je cely den ve školce , domu se vracíme v 17 hodin a každý druhy víkend jezdi k tatoj - samozřejmě vím , ze to nebude úplně pohodlné , ale tak pro zatim. 💪

sofi90
autor
28. únor 2022

@sofi90 jinak bych řešila rozkládací paravan na noc , aby měl syn “klid” . Uvidíme jaka bude realita .

bara88
28. únor 2022

@sofi90 a syn bude celý den ve školce i když budeš mít miminko jo?i když nejsi v práci?víš jak mu to bude líto?myslela bych i na to že bude normálně s tebou a miminkem doma

martiniquest
28. únor 2022

@bara88 🤦 to je snad jeji vec. Udela to tak, jak jim to bude vyhovovat.

sofi90
autor
28. únor 2022

@bara88 samozřejmě , ze někdy muze byt i doma , ale ve školce to miluje chodí tam rad ,podle mě je nějaká socializace důležitá . Nikdy bych ho netlacila do něčeho co nechce .

bara88
28. únor 2022

@martiniquest a moje věc zase co píšu že🙂

martiniquest
28. únor 2022

@bara88 Jiste. A prd je ti po tom, neni to predmetem diskuze.

bara88
28. únor 2022

@martiniquest stejně tak jako je prd tobě do toho co píšu.

megi89
28. únor 2022

Šla bych do toho úplně v pohodě 🤗

martt
28. únor 2022

Vedle nás bydlí rodina dva dospělí a tři děti v 1+kk. Takže js bych dotoho určitě šla. Nikde není psáno, že tam musíš být celý život. Až se zmůžeš na něco většího tak se můžete vždycky přestěhovat .