Jsem špatná máma?

klara2606
14. črc 2019

Ahoj holky mate taky někdy ten pocit? Mám kluka 3 roky a holku 10 mesicu. Babičky nemame a pritel hodne pracuje. Syn nema zadnou stanovenou diagnózu, ale je z tech "je jiny". Je hrozne citlivej, neni tolik prubojnej. V kolektivu tichy, radsi si hraje sam. Ke vsemu je beran a po zlem snim nejde nic. Porad se chce mazlit, vysi na me, zarli na segru a vyzaduje hrozne pozornosti.

muhehehe
15. črc 2019

Já to vidím na úplně jinou radu, ale usuzuji jen z toho úvodního příspěvku, takže samozřejmě můžu být úplně mimo. Nevýchova to podle mne nespasí, to jádro problému je podle mne někde jinde.. Dítě se mi jeví jako úplně normální a ani nevnímám, že bys mu nějak nerozuměla. Jen tě už asi někdy štve holá (a hlavně stálá) přítomnost dětí a drnčí ti z toho hlava, a pak není daleko k nějakému úletu typu ,,na zadek kvůli nehtům". Protože babičky nejsou a přítel hodně pracuje. Pokud to je jen trochu možné, tak ať to přítel občas trochu omezí, nebo vynechá nějaký svůj koníček, a vypadne někam s dětmi ven na půl dne. Nebo aspoň každý den na hodinu dvě, až přijde z práce. Já myslím že nepotřebuješ nastudovávat nějaké zázračné rady k výchově dítěte, které se jeví jako dítě běžné 🙂 , ale jen trochu dobít.. naopak ty dětičky chvíli vůbec neřešit, nečíst si nic o výchově, ale dělat si svoje. To je fuk, jestli si číst, něco uklidit, uvařit, nebo jít na kafe s kamarádkou, kouknout do nějakého obchodu, projít se po lese. Co je ti blízké, nebo na co ti dlouhodobě nezbýval čas a štve tě to, klidně i přízemnosti typu mytí oken 🙂 Ale bez dětí. Budeš se pak na ně těšit a společný čas pofrčí úplně jinak, než teď, kdy se prostě snažíš přežít den. Pletu se? Zkus to a řekneme si 🙂 PS - vím, o čem mluvím.

drep
15. črc 2019

@muhehehe taky to bylo první, co mě napadlo, že nejvíc prospěje vypadnout a chvíli se zabývat něčím jiným, čímkoliv, než neustálým odpovídáním na proč? Protože spokojenej odpočatej člověk je trpělivej, to mám fakt vyzkoušené na vlastním modelu a já trpělivý nejsem ani trochu.
Ale to může být tím, že já nevýchovu nemůžu vystát, neskutečně mě iritujou obě ty dvě ženský, jejich způsob projevu, taková ta nadřazenost, že mají patent na rozum a všechny mizerné rodiče ( tynenevýchovné) teď převychovají a každou naprosto banalitu patnáctkrát zopakují. Takže mě by tahle rada byla dost na houby.

babilen
15. črc 2019

@muhehehe Vystihla jsi to přesně. Mám to podobně - na děti celé dny sama a co bych dala za to, abych si aspoň v klidu došla na WC😂 Pak už někdy stačí maličkost a ...... Občas si říkám, mít tak jen dvě hoďky za týden pro sebe, sednout třeba na kolo a šlapat s vítrem o závod, nic a nikoho neřešit.........

rajecka
Autor odpověď smazal
Zobraz
klara2606
autor
15. črc 2019

@rajecka to mi řekl az vecer v posteli po té scéně s nehty, ze ho někdo bije. A to je na další článek. Samozřejmě to řeším.

klara2606
autor
15. črc 2019

@drep tak jsem koukla na tu nevychovu. Zjistila jsem, ze uz jsem na to někdy koukala a mam to podobne. Nemuzu tu ženskou vystát. Irituje me jak se vyjadřuje a jak příklady "podava".

kata267
15. črc 2019

@klara2606 ja se pridavam k tomu ze proste podle me jen potrebujes vypadnout od deti a si uplne normalni matka, ja mam doma 3r a druha 1,5r a uz zacina dost mluvit I ta mladsi a starsi zatim nechodi do skolky takze chapu tvoje pocity a pak mam vecer hlavu jak balon z neustalyho nasazeni a ve finale se clovek vytoci kvuli.blbosti...
A taky je fakt ze se snazim domluvit s nima a neresit blbosti (napr.chce si oblict princeznovy saty k tomu puntikaty teplaky, prouzkaty ponozky a flitrovej svetr? Klidne, nebudu kvuli tomu delat zbytecny sceny) ale rozhodne jsou veci ktery proste budou po mym ad.to strihani nehtu, nebo koupani, cisteni zubu atd..v tom si teda vymrcovat nebudou to by totiz taky mohly za chvilu chodit jak cunata, jen je potreba delat takovy veci v klidu treba vecer, verim ze kdybych rano pred odchodem na ne nastoupila se strihanim nehtu tak budou delat taky sceny 😀

kata267
15. črc 2019

Jo jinak s tou nevychovou souhlas, postoje ok zkoukla jsem par tech jejich webminaru,ale kdyz 2hodiny furt dokola resi neco co by se dalo rict za 15 minut tak me trochu tecou nervy 😀

nazka
15. črc 2019

@vitezove jsem debilní, ale nemůžu nic najít.. Jen nějaké rodinné poradenství..

bayt
15. črc 2019

@klara2606 A co zkusit tu Nevýchovu nebo zajít za nějakým odborníkem? Pomohl by vám si navzájem rozumět.

Špatná máma nejsi, já si myslím, že to, co popisuješ, zná drtivá většina ženských. Jsi unavená. Mysli víc na sebe, dopřej si nějaký odpočinek bez dětí jak to jen jde, vraž je v sobotu chlapovi a jsi někam sama. Mimochodem, špatná máma by o tomto vůbec nepřemýšlela. Jsi naopak skvělá, že si to uvědomuješ a chceš na tom pracovat!

vitezove
15. črc 2019

@klara2606 njn ty nesneses svoje dítě, nesneses paní ve webinari. Tj pak těžké. Jinak na Nevýchova. Cz jsou blogy a články. I tenhle webinar je tam jako článek a tak se dá přečíst.

zelenaesmolda
15. črc 2019

@klara2606
no narozdil od tebe si ale s detma vi rady.
Je dobre polozit si otazku proc te vlastne dane priklady irituji?Ze by ti to pripominalo neprijemne tve vlastni detstvi?

bayt
15. črc 2019

@vitezove Ja se priznam, ze mi taky neni sympaticka. Ale obsah super!!!

priefi
15. črc 2019

@vitezove to ale nezni jako vychovna na zadek, ale jako fyzicke napadeni a mlaceni ditete, chapu spravne?

bayt
15. črc 2019

@zelenaesmolda No, ona hl. svoje deti nema :D

eviicka
15. črc 2019

@bayt nemá, což hodně lidí kritizovalo, tak se najednou objevila ještě jedna paní, co má děti dvě, u starší narazila, když vychovávala tradičně, u mladší zkusila nevýchovu a vše je najednou naprosto dokonalé...
Mně třeba její bezdětnost nevadí, ono za mě jsou nejhorší rádkyně jednomatky (taky jsem), jímž u dítěte něco konkrétně fungovalo a myslí si, že to tak musejí mít všichni...

bayt
15. črc 2019

@eviicka Mne nevadi, ze nema deti a pritom s nimi radi. V necem je to vyhoda, ma odstup. Jen si myslim, ze v necem je to nevyhoda a je to z ni citit. Asi si nektere myslenky a postoje matky ani neumi predstavit - coz je pochopitelne.

vitezove
15. črc 2019

@bayt není sympatická spoustě lidem. Já taky nemůžu říct, že bych jí úplně milovala. Ale ta hodnota Nevýchovy je úžasná.A kdyby mě hodně štvala, tak si přečtu ty články a je to. 🙂

vitezove
15. črc 2019

@priefi promiň, teď nevím o čem mluvíš?

priefi
15. črc 2019

@vitezove o Tvoji mamince, jak ses pred ni i schovavala

urtica
15. črc 2019

@vitezove K "dětem kamarádek" - ono i k tomu je třeba přistupovat s rezervou, protože s vlastními dětmi se funguje podstatně jinak než s dětmi "cizími". To, co si dítě dovolí k rodičům si k tetě, babičce či paní učitelce velmi často nedovolí. Je to samozřejmě v pořádku, protože doma je ve svém, v bezpečí a kde jindy si má dovolit být samo sebou než doma, ale to že Ti něco funguje jako tetě ještě automaticky neznamená, že by to tak fungovalo i matce.
Koncepty typu Nevýchova a RaR nejsou špatné (mně tedy víc sedí RaR), ale nebrala bych je jako dogma - spíš jen jako inspiraci.

vitezove
15. črc 2019

@priefi týrání bych tomu opravdu neřekla. V té době to bylo normální. Nebyla to rána na zadek přes plenu. Prostě mě seřezala. Neměla jsem žádné rány nebo modřiny. Nebála jsem se jít domů nebo tak. Ale zlomila o mě pár hřebenů, vařeček a tak. Pamatuju si spíš ten strach a zmatenost, než vysloveně bolest.

vendes
15. črc 2019

Nevýchova není samospasná. Mě paní z Nevýchovy vytáčí, nad vším roní krokodýlí slzy, vyvolává v člověku pocit viny, že všechno dělá špatně. Na webináře se nemůžu dívat. Co by šlo říct za 20 minut, roztahá do hodiny. Občas si přečtu volný obsah pro inspiraci.

drep
15. črc 2019

@vendes přesně, strašně roztahané a za tu rétoriku by se nemusel stydět ani guru nějaké béčkové sekty (“všechno děláš špatně, ale naštěstí jsi našla mne, guru Járu a já tě spasím”).

urtica
15. črc 2019

@drep Ony ty samotné rady nejsou špatné, ale ta propagace, no...nicméně mi od začátku přijde, že , i když se to tváří jako zcela nový směr, v mnoha ohledech se to kryje s tím, co jsme se normálně učili v pedagogice či psychologii (či vývojové psychologii..)..

trdelnik234
15. črc 2019

@eviicka
Presne.Maminy s jednym dietatom vie furt vsetko najlepsie.Tiez som taka bola a nechapala som,na co ostatne mamy stazovali.No lenze teraz mam 3,kazde ine a kazde svojim sposobom komplikovane,takze ma ucia kazdy den byt na sebe pracovat.

trdelnik234
15. črc 2019

@drep
Toto mi tiez velmi vadi.Ale niektore modelove situacie tam su pekne vysvetlene.

trdelnik234
15. črc 2019

@vitezove
Dnes sa to kvalifikuje ako neprimerany fyzicky trest.A ano,islo o tyranie,pretoze si matka na tebe vybijala svoju zlost.To,ze ti plakala na rameni na tom nic nemeni.Je to nelieceny cholerik.

zelenaesmolda
15. črc 2019

@bayt
tak ale vychovava deti sveho partnera.nemusi bio rodic vzdycky byt ten nejlepsi ne?