Maminky samoživitelky, které jsou s prckama samy

girl.misel
8. čer 2008

ahojky zakládám toto téma abych si mohla poklábosit s mamčama které jsou ve stejné situaci jako já

anemun
7. dub 2017

@blumchen.in Ahoj holky, ani nevíte, jak jsem ráda, že tohle všechno šílenství mám už za sebou. Bude to dobrý (pokud do toho půjdete). Vím z vlastní zkušenosti 😉 Mám dvě holčičky 1,5 a 3,5 a bydlím u mamky. Nemám si nač stěžovat, jen jsem chtěla dát podporu a odvahu. Měla jsem to hodně těžké, tohle vytahovat nebudu, při vzpomínce je mi ještě trochu smutno. Kamarádka mi vždycky říkala, a já si to myslím taky, že když je maminka šťastná, tak je i dítě. Vnitřní pohoda je nejdůležitější. Lehko se to říká, ale bude líp 😉
Jen ještě musím dodat, vyčítání minulosti je pěkná hovadina, to nikdo nezmění, jen mi přijde, že se chce hádat, nebo Tě schválně provokuje, deptá. Zřejmě ho to baví a děláš přesně to, co se mu "líbí"... Nevím.

petrushka9
8. dub 2017

Ahoj maminky taky bych se ráda přidala, dcera má 5 měsíců. A jsem s ní sama, co měla malá týden. Naštěstí bydlím u svého táty, což je obrovský plus protože bych to asik finančně nezvládla. Už během těhotenství jsem na vše byla sama, ale stále jsem doufala že narození dcery ho probere, ale nestalo se tak. Neustále mě chodí jenom kontrolovat a deptat, ze začátku jsem jen brečela a malá to odnášela že taky moc plakávala, ale po každé další hádce mě to dodá víc a víc síly. Zřejmě ho to baví mě deptat, nadávat a být sprostý a vydírat mě. Zarazila jsem mu styk s dcerou a máme dohodu uzavřenou na sociálce na jednou týdně, dřív chodil třikrát týdně. Já byla už ten den vždy ve stresu s čím zase příjde, typu vydírání střídavou péčí, sociálkama a nevím čím vším bylo na denním pořádku. Až jsme začali řešit finance, výživné, tak až u soudu jsem zjistila že má exekuci na plat a hraje automaty a chlastá. Jsem ráda že spolu nežijeme protože bych to odnášela jen já a malá. Jaké máte prosím zkušenosti se stykem dítěte s otcem když je tak malinké? Je to vůbec možné když je kojená aby mu ji soud určil do střídavé péče? Případně jak častý je styk otce s dítětem když má takový životní styl a bydlí u rodičů?
Předem děkuju za rady

eliiis
19. dub 2017

Ahoj, nevim jak to může ovlivnit jeho živ. styl ale my měly soud před měsíce malá měla půl roku a jelikož zatim plně kojim soud mu určil jeden týden dvakrát na dvě hodiny a další týden ještě navic neděli dvě hodiny s tim že si ji může na ty dvě hodiny odvezt. ted sem se odstěhovala 50km takže s tim odvozem už je to složitější za ty dvě hodiny si ji domů nebo k rodičům odvezt nemůže takže zatim se nějak domlouvame ale samozřejmě na mě tlačí až začneme s příkrmy aby si ji mohl odvézt na dyl třeba na 5 hod. to si moc neumim představit ja. pokud se nedohodneme budeme muset zase k soudu protože bude zase jina situace.dokud kojíš žádná střídavka ani delší styk než mezi kojením nehrozí. koukají na zájem dítěte a to je pro něj ted kojení.

kratinovahana007
2. kvě 2017

Ženy! Já už jsem sice 6 let po rozvodu,ale byla jsem ve 3 měsíci, když mi bývalý oznámil,že má jinou,doma už jsem měla 3letou holčičku. Byla jsem s dětmi sama 2 roky,bylo to těžké období,ale zvládla jsem to,holky nevěstě hlavu,pokud jste nešťastné odejděte od toho blbce a začněte znovu, dodá vám to sebevědomí a hlavně nejdete jiného, lepšího, který si vás zaslouží. Já sem toho svého potkala před 4lety, máme spolu krásnou holčičku,postavili jsme si dům a mám se dobře. Holky přeju hodně sil,budete je potřebovat.

sabrinamazlicek
9. kvě 2017

ahoj holki muzu se prosim k Vam pridat, jsem taake sama s ditetem, a kdyz uz tak nas opustil kdyz jsem cekala jeho syna a byla ve 3 mesici, take tady nikoho nemam,ponevad jsem s Polska ale zamilovala jsem se do ceskie zemi,navic jsem prodelala tezki pracovni uraz v roce 1998 a odte doby mam co delat abych se postavila a bez pomoci zdravotnich pomucek bych nemohla sveho milacka doprovodit na autobus,muj synek uz je prvnacek aby dojel do skoly.Take jsem ted udelala chybu, ale to znate,kdyz je clovek na vsechno uplne sam a k tomu pod psychickim natlakem, tak ma co delat ,aby dite nepoznalo co vse se deje. Bydlela jsem pres 3a pul roku v podnajmu s najemni smlouvou, pres celou dobu majitel nam slibil opravit zakladni veci v tom byte, kdyz za 1+kk jsme platili 9000kc, ale prisla prvni zima a bylo ,mrzli jsme, s teplou vodou takie to nedopadlo, meli jsme varic a polevku jsem varila pres 5 hodin na plno no hruza,kdyz se o nase podminki konecne zacala zajimat i socialka-odbor o deti ,a zjistila v jakich podminkach zijeme tak jsme ze synkem dostali vypoved, no holki kdyby nas nechal na pokoji,treba bych v klidu nasla to spravne bydleni, neustale nam delal naschvaly, a ja s obavy o sve dite, nevsimla se,ze jsem nasla podnajem ale s podnajemni smlouvou, minuly tyden jsem to zjistila ze nemam narok na prispevek na bydleni, ale jinak byt je opravdu hezki, teply, tepla voda kdykoliv, zachod funguje, elektrika take -no proste vse jak ma byt,az na tu smlouvu.S majitelem jsem se dohodla,ze platit mu budu jak bylo ujednano, ale musi majitel trosku ubrat ze zacatku chtel za vse od najmu ,sluzby a inkasso 11000, kdyz jsme prepisovali elektriku a ply na mne jsem spocitala ze vse by nam stalo 13.000kc mesicne, coz se priznam muj duchod tolik neda, kdyz nemam narok na prispevek na bydleni.Ale omlouvam se odbocila jsem od tematu, prosim o odpusteni, s tatinkem se Sebanek nevidiva, vubec nebranim kontaktu s otcem, ale tatinek nema o sveho syna zajem, mne opustil kdyz jsem byla ve 3 mesici, rizikove techotenstvi a bylo mne 38 let,kdyz jsem cekala sve prvni ditko,take jsem se az pozdeji dozvedela ze syn je uz jeho 4 dite, ma jinak same holki, a take neplatil,bylo to opravdu narocne, obzvlast kdyz jsem na vse byla uplne sama a k tomu na vozicku.Nevim jak jsem to zvladla,ale sila a laska k diteti opravdu dokaze ,vsechno vydrzet, jsem uz 2 rokem bez vozicku, ale zvladam male vzdalenosti a to s pomoci berlich, jak to ze synkem rikame -fofr klacki,jednou ho poznate je opravdu kouzelny, hodne samostatny, ale ma srdce na spravnym miste, neustale jeste maminku potrebuje coz je dobre, chapu vas holki je to opravdu tezkie byt samozivitelka, stat se moc nestara o nase potreby ani o to co potrebuji dite,jsem rada ze jsem vasi skupinu nasla, budu velmi rada za kazdou radu,a za pratelstvi pokud ovsem mne vezmete k sobe s pozdravem a s pranim hezkeho dne -sabrinamazliceksara.😢

anatanka
2. lis 2017

Jsem take samoživitelka a delam na toto tema absolventskou praci. Kdyby nekdo mohl... Jen par otazek (minuta casu) a zcela anonymne.

Dekuji.
https://www.survio.com/survey/d/A9K3C3P3R2G7S0I4R

jirinka1989
11. lis 2017

Obnovuji téma a hledám maminky co jsou samy z Plzně nebo okolí a chtějí začít znovu a třeba spojit síly!! Jsem před velkým finishem s mým dosavadním partnerem ...

jirinka1989
11. lis 2017

@sabrinamazlicek máte Sebíka? My taky 🙂

monnytka
28. pro 2017

Holky co jste na to sami bez otce v rodném listě miminka a v nájmu okolo 8 tisíc, jak jste na tom finančně? Kolik pomůže stát? Může mi někdo poradit a vypsat prosím jak to je? Internetové kalkulačky mě jen deptaji 😣
Děkuji moc za odpověď...

andiienka
30. pro 2017

Není to vůbec jednoduchý... jsem s tříletým synem taky sama, i když rozchod byl z mé hlavy, byli jsme s bývalým víc kamarádi než partneři. Vychízíme doteď super i s ním i jeho novou slečnou. Čekají ted ale mimčo, tak se taky bojím co bude... :( Malého si bere jednou za 14 dní, ... jinak finančně je to těžký, ale co se dá dělat... nastupuji ted do práce, syn chodí do školky... nebýt mých babiček, které pomáhají s hlídáním tak to nemám šanci zvládat..

klaudisia
5. led 2018

Ahojky maminky, již brzy na tom budu s vama podobně, přítel se semnou rozešel po 9 letech vztahu, máme 2,5 leteho syna, já už ani neprotestovala s rozchodem toho zlého mezi nami bylo už hodně, táta mi nabídl pomoc být na cas u něj ale vůbec nevím jak to bude pak mám spoustu dluhu a bojím se nejhoršího. Jak to zvládnu platit atd. Takhle jsem sice měla možnost platit pac jsem nebyla na vše sama ale teď? No bojím se ale doufám že se mi ulevi. Přítele,teď už teda bývalého mám stále rada ale když teď slyším jak o mě mluví tak mazec,jsem k....co dává za prachy atd. Achjo 😔

jenda159
Autor odpověď smazal
Zobraz
jenda159
Autor odpověď smazal
Zobraz
monnytka
3. říj 2018

@jenda159 To je od Vás moc hezké 😊