Manžel "kamioňák"

kudrlenkaa
20. črc 2008

Právě nám zase odjel, tak se chci milé maminky zeptat, zda-li jste na tom některá stejně ☹ . Poslední dobou se vrací v sobotu ráno a odjíždí v neděli večer. Celý víkend se nám sice věnuje, ale co je víkend o proti celýmu týdnu. Dneska na mě padl asi nějaký splín ☹

marlenka75
30. bře 2014

@nelinkabublinka Ahoj, neboj sa zvládneš to, no budeš musieť to zvládnuť tak ako my ostatné 🙂 Kam jazdí tvoj manžel, 6 týždňov na ceste, to je aj dosť dlho, že?

nelinkabublinka
30. bře 2014

@marlenka75 je to velmi dlho. :( robi v belgicku.je to belgická firma,respektíve belgičan si spravil filiálku na slovesnku,len preto aby nemusel dávať také vysoké platy ako belgicanom,ale cela firma je o jednom sefovi a soferoch.do belgicka idu mikrobusom a tam jazdi 6 tyzdnov po unii a potom zase mikrobusom na svk. Uz tak fungujeme 7 rokov... je to veľmi dlho. :(

honeyxy
30. bře 2014

Ahojte, prave som objavila tuto temu, o ktorej som vôbec netusila, takze som rada ze existuje. Aj my mame ocinka na cestach, 3 tyzdne vonku, tyzden doma, ale ten tyzden ubehne jak voda, kedze staviame domcek a vacsinu casu je na stavbe. Samozrejme chceme sa stahovat, tak to robi pre nas, ved aj ja tam chodim niekedy s nim, ale teraz cakame druhe babo a ja mam niekedy take depky z toho, ze nevyhnem sa slzam. Ked si volame cez skype, vidime sa a predsa nemôzme byt spolu, to je to najhorsie co môze byt. Niekolkokrat aj nasa mala za nim place, ked ho takto vidi len cez skype a ked pride domov, nevie sa od neho odtrhnut. Ale ako pisem, neuziva si ho naplno, kedze chceme dokoncit ten dom. My takto fungujeme uz 5 rokov, z toho sice rok pracoval tu na sk ked sa mala narodila, ale potom musel odijst opat na kamion, aby sme si splnili nas sen. Je to vsetko take nespravodlive, clovek musi toho vela obetovat aby si mohol dopriat to co chce. ☹

trileta
4. dub 2014

Tak to bývá dlouho pryč.. Přeji vám, ať ty 3 týdny utíkají co nejrychleji. Po porodu manžel odjížděl na podobnou dobu a je to fakt dlouhý.. :( Bohužel, když není jiná práce. Nám jezdí manžel od pondělí do pátku a někdy se dostane na noc domů i v týdnu, takže to ještě nemáme tak strašné.

civediamo
10. kvě 2014

@nelinkabublinka ahoj a v akej firme v Belgicku robi,,moj tiež robil v Be. u slovaka tušim 6 rokov ale som rada že sa rozhodol odisť to už bolo neunosne kolko tam musel byť

jaydeep
5. čer 2014

Znám, akorát ne kamioňák, ale jezdí po montážích.. a když mají cizinu i na dva měsíce v kuse :(

kudrlenkaa
autor
13. čer 2014

Ahoj holky, když jsem tenkrát toto téma zakládala, nečekala jsem, že může vůbec tak dlouho vydržet 🙂 . Můj manžel už "konečně" jezdit přestal. Už rok je s námi doma. Jsem hrozně ráda, jelikož si užívá druhého syna naplno. Pravda je ta, že díky jeho práci jsme si našetřili peníze, s tím co vydělá dnes vystačíme, ale neušetříme. Už jsem ty jeho odjezdy nesnášela, částečně asi v tom hrály hormony, ale je to takhle fajn. Myslím, že se mu občas zasteskne, když potká kamarády s kamionem, ale nějak to neprožívá. Oni v neděli na noc odjíždějí a on si dá pivko a jde v klidu spát 🙂 . Vy, které smutníte, jako kdysi já, přeji hodně štěstí a ať se jich jednou dočkáte doma nastálo 🙂

enidka
12. srp 2014

Tak přesně takové téma jsem dnes hledala ☹ jsme spolu už sice 4 roky a od začátku jezdí,ale teď měl víc jak půl roku ,,pauzu" jezdil tady po okolí a byl denně doma. Dnes zase odjel do Dánska a ačkoliv jsem si ten první týden bez něj užívala,tak tenhle druhý je krušný od prvního dne ☹ aspoň,že ta malá (9měs) to tak moc nevnímá...na něco je to fajn,že je pryč.Člověk má víc času si dělat věci po svém,nemusím denně vařit atd 🙂 jen ta samota je na prd ☹ A nejlepší je,když pak napíše kamarádka,která má chlapa denně doma a stěžuje si,že se dva dny neuviděj,protože půjde na noční a on dělá do půl 4 😀 už aby byl ten týden pryč

luccy.luccy
13. srp 2014

@enidka taky jsem hledala, zrovna dneska, protože mi to začíná lézt krkem. Manžel teda jezdí po ČR, ale noční, dopoledne příjde domů, nají se a jde spát. Večer vstane a jde zase do práce, takže holčičky (3 roky a 2 měsíce) si moc neužije, doma nic neudělá, s ničím nepomůže a to že jsem tady celý dny a noci sama, o tom ani nemluvím. Pořád se přeobjednávám na kosmetiku, k doktorce.. protože nemám hlídání. 1x týdně jezdí do Polska, to je pryč 2 dny a zbytek týden jezdí ty noční. Na peníze je to sice víc než dobrý, ale fakt si nic neužijeme a teď jak byl poslední týden hodně pryč, tak to na mě dneska nějak padlo a mám toho plný zuby. 😖

enidka
13. srp 2014

@luccy.luccy tak něco podobnýho teď taky jezdil,budíček o půl 5 ráno a návraty kolem té 6 večer 😒 takže malou viděl max dvě hodiny než šla spát,k tomu byl udřenej a peníze žádný 😒 teď jako finančně to bude lepší,ale že jo časově zase o ničem,přijede v sobotu večer a asi v úterý ráno odjede...a to ještě dostal nabídku, že by byl skoro celý měsíc pryč,ale je fakt,že za jednou tolik co bude mít tady 😖 kdybychom ty peníze nepotřebovai,tak už je dávno tady někde v továrně za 15...je to na prd tohle,člověk chápe proč to dělá,že ho to i baví a jsou z toho peníze,ale občas to přijde a má toho plný zuby,že je na vše sám....si tak občas říkám jak ,,velký" je rozdíl mezi námi a matkami samoživitelkami ...jak dlouho už ten tvůj jezdí?

luccy.luccy
13. srp 2014

@enidka no tak my jsme se seznámili tak, že on jezdil u mýho taťky jako řidič kamionu, původně jezdil MKD. takže Dánsko, Švédsko, Anglie, 3 týdny pryč apod. ale já jsem hned řekla,že na tohle prostě nemám, aby byl týdny pryč, přijel, já mu vyprala trencle, navařila a jel zase pryč. takže po dvou měsících našeho vztahu začal jezdit na vnitru. potom ho taťka "povýšil" na vedoucího pobočky v Praze, ale to manžel nějak nedával. prostě ho nebavilo sedět u pc a velet 15 řidičům pod sebou, takže bohužel dal z rodinné firmy výpověď a teď jezdí u pražskýho doprace, převážně ty noční, kdy odchází někdy v 20 hod, někdy v 22 hod ale někdy taky až ve 2 hod ráno a vrací se dopoledne, jak kdy. ale třeba dneska měl nějakou dlouhou "fůru" že odcházel včera v 20 hod a vrátil se dneska ve 14 hod. a tak to jde poslední 2 týdny pořád, večer odchází a vrací se v poledne, ne-li odpoledne. takže jsem to dnes už trošku nedávala. Máme tříletou hodně hyperaktivní dcerku, dvouměsíční miminko a barák s menší zahradou, takže je pořád co dělat. a manžel příjde, nají se a jde spát. vstane, a jde do práce. taky jezdí 1x týdně Polsko, to je tak, že v neděli v 22 hod odjíždí a doma je v úterý dopoledne. ono se ti to možná nezdá tak hrozný, člověk by řekl, že je v podstatě každý den doma, ale když je těch pár hodin doma, tak spí v ložnici a já krotím holčičky, aby ho nevzbudily... 😖 no a celkově jezdí celej svůj "kariérní" život, nikdy nic jinýho nedělal. takže nějakých skoro 20 let, příští rok mu bude 40 😉 jsem se rozepsala, snad tě nenudím, ale dnes jsem to nějak ze sebe potřebovala dostat

luccy.luccy
13. srp 2014

@enidka ale zase jak píšeš o penězích, to já si nemůžu stěžovat, ty on vydělá a slušný, že v pohodě žijeme, ale zase si to nemáme jak užít. když řeknu, že pojedeme na delší výlet, - kvůli dvouměsíční dcerce k moři letos nechceme, tak mě manžel řekne, ať jedu na výlet sama, že on nerad vypadává ze zažitýho režimu a že chce vydělávat peníze. je pravda, že to má velice dobře placený, takže je motivován, ale žene se nevím za čím teda. 😖

enidka
13. srp 2014

@luccy.luccy v pohodě já jsem ráda,že v tom nejsem sama 😉 přesně takový to teď taky tady bylo prostě utahanej,jen se najíst a vyspat a zase do práce ,kolikrát i nabroušenej co si a něj zase vymysleli ☹ já si ho taky jako kamioňáka našla,ale mně to vyhovovalo,že jsme spolu nebyli denně.Na expříteli jsem byla ,,závislá" že se mi od něj nechtělo ani a den pryč a děsně jsem to prožívala a to už nechci,ale zase teď si musím zvykat na to,že budu týden nebo i dýl pryč ☹ asi takhle my nebýt v insolvenci,tak je to v pohodě a může si jezdit tady po okolí a je nám krásně,ale teď to musíme vydržet už kvůli naší malý. Sice barák nemáme,ale akční dítě až moc,od narození přes den skoro nespí a je to živel,takže večer většinou padnu urvaná. Aspoň,že teď nemusím vařit i pro muže,tak je to ,,volnější",ale za jakou cenu,že jo. Tak vás chce asi všechny zabezpečit,ale měl by teda rohodně vypnout a někam vyražte ať si i on pořádně odpočine a užije si rodinky 😀 ačkoliv oni všichni kamioňáci furt řídej a je jedno jestli spěj,jsou v hospodě nebo jen tak doma 😀 😀

luccy.luccy
15. srp 2014

@enidka u nás je to ještě složitější s tím, že on je takovej páprda, že nechce nikam chodit, když jsme byli bez dětí, tak nechtěl chodit do restaurací, teď ani na výlety. V týdnu jsem navrhovala, že by jsme o víkendu šli aspoň na blbej václavák, staromák, prostě do centra, sice jsme z Prahy, ale do centra se jen tak nedostaneme, a tak mi na to řekl, ať jdu sama. 😖 když jedeme někam v sobotu, tak je unavenej po noční a v neděli večer už zase jede v 22 hod do práce. takže je vlastně každý den v práci. A nejhorší je, že diskutovat o tom nemá smysl. Ale když si uvědomím, že jsme fakt za celý léto nikde nebyli.... jeden podělanej víkend na Vysočině, teda jen ze soboty na neděli a to teda "stálo za to." SKoro nic se nedařilo, v restauraci hnusný jídlo, penzion špinavej, manžel unavenej a do toho hyperaktivní dcera. 😠 takže kdyby jsme nikam nejeli, bylo by to snad lepší. 😀

enidka
15. srp 2014

@luccy.luccy tak to ten můj je opak,pořád by někde byl. Kolikrát za celý víkend co je doma nejsme spolu sami ani hodinku. Je to fajn někam jet na návštěvu nebo něco takovýho,ale občas by to chtělo i čas pro sebe,když ho je tak málo 😀
Ale tak jako aspoň jeden víkend nebo i týden za celej rok by mohl ,,obětovat" a někam s váma vyrazit. On mu ten kamion nikam neujede 😀

luccy.luccy
16. srp 2014

@enidka tak to si nevybereš, jestli jste zavřený doma a v mým případě manžel spí, a nebo někde lítáte. 😉 Dneska už to ve mě zase vře, samozřejmě musel jít na noční, odcházel včera v 23 hod a ještě není doma. A to jsme chtěli jet na výlet... a nemáš strach,že bude mít nějakou nehodu nebo tak? já jsem dřív úplně šílela, sice je jasný, že stát se může i kdyby dělal prodavače zeleniny, ale na těch cestách.... teď co mám dvě děti, tak se ty starosti trošku přesunuly, ale když nebere třeba 3 hodiny telefon, tak jsem docela nervozní. taky jak jezdí v noci a kolikrát není moc vyspanej. ☹ ale už jednu velkou nehodu u Plzně měl, tam to tenkrát bylo o štěstí, byla to prý největší nehoda kamionu co se kdy u Plzně stala, tak si říkám, že snad už má vybráno. 😒

morwisek
9. led 2016

Ahoj holky. Nevím jestli se mi podaří to tady zase rozproudit ☺ akorát čekáme prvního potomka a ten můj začal jezdit anglii. Takže má turnus 6dni fuč 2-3dny doma... Tak uvidíme jak to zvladnem. Ale mám na vás otázku chce po mě abych mu zavarovala jídlo. Už mám za sebou guláš a bolonskou přílohy si dělá čerstvé. A nějak nemám inspiraci co dělat dál ☺ p.S. ten můj mi mražené nejí. Děkuju za vaše reakce

keba
11. led 2016

@morwisek Názdárek...jojo tato skupinkaje už docela dlouho mrtvá.......asi jsme si pomalu zvykli na ty naše chlapy ,že jsou docela hodně pryč z domu a pod.Apoň tedy jestli můžu mluvit za sebe...manžel jezdí po až pá-víkendy doma....jaksi jsem si na ten ritmus zvykla a také se mě zdá že mě ty všední dny strašně rychle utečou.A típ pádem nám jsu více vzácné víkendy a dokážeme si je spolu u více užít než když byl denně doma.To je ta lepší stránka ,,,na druhou stranu jsme na vše sama(domáctnost,děti ,veškerý vyřizování ) a ještě má práce .Je toho hodně ale dá se vše skloubit .jinak ohledně zavařeného jídla,jsem na tom stejně,zavařuji na týden cokoli.....hlavně máčky,paprikáč,guláš,čínu,svíčkovou,játrovou mášku i rajskou...také veškeré polívky..ty jsou super protože zasytí...čočková,hrachová,gulášovka,bramborajda....vývar zavařují i s nudlemy...vše zavařuji v mikrovlnce...nechám vařit do varu a pak volně schládnout ,víčko pěkně chytne a je hotovo,zatím se nám nic nezkazilo....prostě zavařit se dá pomalu vše i maso ve sklince se štávou- vípekem...ted o víkendu jsme zavařovala maso se špenátem a taky super,přílohy si pak vaří sám na plyn. vařiči...

morwisek
11. led 2016

@keba děkuju za zpravu ;)

binki
29. únor 2016

Takže, manžel bývá tak 2 týdny venku a 2 doma, ale nemáme žádnou pravidelnost, záleží na pracovních cestách. Pro mne to vždy bylo náročné, hlavně u prvního, když musel odjet 3 dny po těžkém porodu na 6 týdnů. Pak se ta moje únava tak nějak nabalila a já jsem onemocněla. Teď tedy čekáme druhé, neplánované překvapení. Uvítám tipy, jak se smiřujete s tím, že večeříte samy, jestli je vám smutno.

lazenacka
29. únor 2016

Ahojky🙂Manžel taky jezdil s kamionem ven na 3týdny a týden doma.Pak jen pondělí až pátek a víkend doma.Ted jezdí jen po kraji a konečně je každej den doma.Pro maminky je to náročné,když je chlap na cestách.

ankat
1. čer 2016

ahojte konecne tema aj pre nas☺aj my sme doma sami manzel jazdy sice od pondelka do piatku no je to niekedy dost dlho pre nas nakolko nemam nikoho kdo by nam pomohol povarovat sice svokra dobehne no len v nutnom pripade...este k tomu tu kde byvame nikoho nepoznam tak je to onicom niekedy mam chut niekam vypadnut odreagovat sa...tiez nemam cas chodit po doktoroch a kozmetika to som nebola asi 2 roky😕kadernik len tak narychlo ked manzel dojde ...tiez prerabame domcek takze stale je co robit cez vikendy ked dojde a ja zas len s detmi ale tak zas nadruhej strane si poviem hlavne ze sme zdravy ostatne sa zvladne....

autora
5. únor 2018

Je tu někdo?

morwisek
9. únor 2018

@autora Jojo copak?

moxha
9. únor 2018

Švagr taky jezdì kamiónem a není doma třeba i 3 týdny.Pak přijede na 2-4 dny a opět jede

autora
9. únor 2018

Jen tak nějak zkouším jestli tu někdo je. Nebo je to tu už mrtve.

mim23
28. led 2019

@autora ahoj. Ja mam tiez muza kamionistu. Mozme niekedy popisat😊

robinsonka123
28. zář 2019

Ahojte, neviem, či to tu ešte "žije", ale aj môj muž je kamionista a odkedy som tehotna to zvládam ešte horšie,lebo nemám úplne bezproblémové tehotenstvo. Ako ste to zvládali?

autora
29. zář 2019

@robinsonka123 jsem teď 36tt, čas trávím u své mamky abych nebyla sama doma, do porodnice se dostanu nevím jak, asi budu volat sanitku...to je u nás. Jak probíhá tvé těhotenství? Muž jezdí na delší dobu?

morwisek
30. zář 2019

Ahoj druhé těhotenství bylo horší při představě že to na mě přijde a já nebudu mít hlídání pro staršího ale nakonec to všechno dobře dopadlo. A u prvního jsem jela sanitkou není to žádný problém naopak je příjem na oddělení jednodušší 😉