Manžel "kamioňák"

kudrlenkaa
20. črc 2008

Právě nám zase odjel, tak se chci milé maminky zeptat, zda-li jste na tom některá stejně ☹ . Poslední dobou se vrací v sobotu ráno a odjíždí v neděli večer. Celý víkend se nám sice věnuje, ale co je víkend o proti celýmu týdnu. Dneska na mě padl asi nějaký splín ☹

hanka.h
7. dub 2009

martinamil - je super, že jsi stále 2v1 a že i doktorovi se to líbí 😉 tak pěkně odpočívej 😉

Je to opravdu super, že si člověk může takhle "pokecat". Manžel je teda poslední rok hodně doma, protože jezdí vnitro, ale od května nám to zase začne. Bude teda pryč "jen" 2 týdny, ale i tak mi bude trvat než si zas na to zvyknu, že jsem sama a hlavně kvůli Románkovi. Ten se na něj teď strašně upnul. Nejhorší jsou víkendy, jsem z menšího města a není tady pořádně kam jít.

Včera byly první výsledky - biochemie vpořádku 🙂 , krevní obraz taky v pořádku 🙂, CRP 0 🙂, ale má víc bílých krvinek ☹ a kysleliny močové ☹. Dnes byly výsledky z moče a více bílých krvnek se prokázal, ale žádný zánět v močových cestách není 🙂. Zítra musím dovést další moč na další rozbory a ještě doktorka vezme Karolínce stěry ze zadečku a z krku. Dostaneme zkumavky do kterých budu brát zvorek stolice a každý den vozit do laborky jednu zkumavku tři dny za sebou.
Karolínka papá jak byla zvyklá a uvidí se až po všech testech. Doktrorka říkala, že vypadá zdravě a že ji nic nechybí, ale musí se přijít na to proč nechce jest to "normální" jídlo. Značila si do křivky i váhu a výšku a jde pěkně rovnoměrně jak má. Je teda větší než děti v jejím věku, ale jde podle své křivky rovnoměrně. Váží 14,5kg a měří 94cm.

martinamil
7. dub 2009

Hani, tak alespoň nějaké dobré zprávy. Snad to bude opravdu jen rozmar. Držím dál pěsti. 😉

marti457
7. dub 2009

Ahojky Hanko, taky si myslím, že je to jedno z jejich období 😉 , sice náš Kubik je v poho, ale vidím to u bráchových kluků - jejich staršímu je 6 let a dokáže sníst za celý den jogurt 😠 , ve školce si pořát stěžují, že vůbec nic nejí (on je taky pěkně mlsnej 🙂 )
Vaše Karolínka je fakt veliká, ten náš ve 2,5 letech váží necelých 12kg a asi 90cm,

martinamil
7. dub 2009

Holky, musím se pochlubit. Na druhý pokus jsme dnes objednali nábytek. http://www.meblik.pl/cz/kolekcje/10/sawanna/ Mají novou prodejnu v Praze, tak teď to snad bude bez problémů. 🙂

katarinka1107
7. dub 2009

marti to je pekny nabytok. Malickemu sa bude v izbicke pacit. Inak ta symbolika tych datumov u vas v rodine je pekna 😀 . Ano mas pravdu, je to dobre, lebo sa chapeme. aj keby sme trosku "plackali", ze sme same najdu sa v mojom okruhu aj nazory, ze aspon zarobi, co ved vydrzis. A ako vravis, zakon schvalnosti funguje dokonale, vzdy sa nieco vy..... ked je prec. 😔 Ale sme zvyknute nie? 😉

martinamil
7. dub 2009

Taky Tě rozčiluje názor, že kamioňáci vydělávají miliony a kdyby to dělat nechtěli, tak to nedělaji? Mě vždy chutí amok. Jasně, nikdo je tam nedrží násilím, ale ... Nebo ten názor: Tak si dupni a on z kamionky odejde. To taky mohu vyskočit z kůže. Proč bych si měla dupat?

marcela79
7. dub 2009

Milé žienky, ja som sa včera trepala s kočíkom - pešo - po schodoch - pokaz. výťah, na 7 poschodie i s malým a nákupom 😝 . Dnes sme boli na alergol. asi 12 km od domova, preplneným autobusom s kočíkom - tak mi treba, keď nemám ešte vodičák 😠 ... Katarínka, máš pravdu vzdy sa nieco vy..... ked je manžel preč.
martinamil, budete mať krásnu izbičku... 🙂 A ako som čítala, ležkaž, ale vydrž... Ja som ležala 7 mesiacov, brucho mi tvrdlo od začiatku tehotenstva a od 6 mesiaca som bola otvorená na 3 cm, ale podarilo sa
🙂 Tak - veľa šťastia 😵

katarinka1107
7. dub 2009

marceli, teda, taketo teriganie poznam. Som sice "motorizovana" ale niekedy sa stane, ze musim autobusom. No nastastie, vzdy to nie je hroza a vytypujem si "lepsie" linky. A marti, ano vytacaju ma tie nazory. Ale co vselijaki su meedzi nami.

hanka.h
7. dub 2009

Holky, díky za podporu 😉 Taky doufám, že má jen nějaké období vzdoru a zase se brzo rozpapá.

martinamil - nábytek je opravdu nádherný 😉

Já teda žádné názory nikdy neslyšela 😕 manžel tu práci dělá rád a tím to hasne 🙂 A jestli vydělávají milióny tak teda nevím kde jsou ty naše 😀 Asi tak jako když je průměrný výdělek něco kolem 23tisíc a tady u nás si sotva někdo vydělá přes 10tisíc 😅

hanka.h
7. dub 2009

marcela - ty sis to teda "vyžrala" parádně. Mě se teda až tolik smůly naráz nesešlo, ale já jsem celkově docela samostatná... třeba, manžel se pořád neměl k tomu, aby vymaloval a navíc když dojel sotva na víkend tak jsem ho nechtěla otravovat... no a tak jsem si vymalovala sama skoro celý byt 🙂 když dojel tak čučel jak puk 😀

marcela79
7. dub 2009

Milá Hanka, už nebuď smutná, uvidíš, že všetko dobre dopadne, a malá bude papať, že sa nebudeš stačiť čudovať 😨 Tie názory poznám aj ja, a semtam si aj poplačem 😢

hanka.h
7. dub 2009

marcelko děkuji 😉 Kéž už by to bylo tady, v něděli ani dnes už nesnědla ani ten vývar s nudlema 😢

marcela79
7. dub 2009

Moja lekárka hovorí, že detský organizmus si koriguje potrebu živín z príjmu potravín sám - koľko potrebuje, toľko berie... Ale uvidíš, že všetko zlé prejde 😵 S tým maľovaním je to tak aj u nás 😝 Dokonca, keď sme prerábali bytové jadro, manžel musel nečakane odísť, a maltu som miešala murárovi ja 😝 To ale vyzeralo 😀 Teraz sa tomu smejem, ale vtedy...

hanka.h
7. dub 2009

Já vím, i naše doktorka říkala, že vypadá spokojeně a zdravě, ale aspoň jedno teplé jídlo by mít měla. Ona 24hodin nejedla než aby snedla nějakou štávu s těstovinama nebo chleba ze sýrem.... a to se doktorce právě taky zdá divné, že každé dítě když je hladové tak to sní, ale Karolínka ne ☹
To jsi taky šikula 😉 ale co jiného nám zbývá, že? 🙂

martinamil
7. dub 2009

Hani a když jsi si vymalovala, taky jsi slyšela otázku? "Který chlap to dělal?" Oni zi kamioňáci mají ještě jednu nevýhodu - žárlí. On to víc, že jsou pořád pryč. 🙂

Hani, ono to bude dobré, překvapí Tě, až přide, že má chuť na to a to. Velice ráda to uvaříš, kdykoliv i v noci. 😉

marcela79
7. dub 2009

Milá Hanka, podľa tých výsledkov je divné, že sa nepreukázal zápal, keď je tam zvýšený výskyt bielých krviniek, na druhej strane by ale boli zvýšené i výsledky CRP...Kryštáliky kyseliny močovej sa ukladajú v kĺboch - pokiaľ jej je viac, tieto problémy má môj otec... A čo obličky? Robili jej sono?

hanka.h
7. dub 2009

marti - no to teda neříkal, ale pořád si myslí, že mám nějakého chlapa. Nevím jestli to myslí vážně nebo si ze mě dělá srandu 😕 Snad mě překvapí brzy, už to trvá opravdu dlouho, ale když budou všechny testy v pořádku tak ju klidně budu dál krmit jen suchým pečivem a jogurtama, hlavně že je zdravá.

hanka.h
7. dub 2009

marcela - nemám doktorku přímo od nás z města (je tu jen jedna a navíc stará škola) a tak dojíždím 20km a mluvila jsem s ní dnes jen přes telefon ohledně výsledků, ale zítra tam musím zavést další moč a budou ji dělat stěry a dostaneme ty skleničky na stolici tak si sní o tom víc promluvím.

marti457
7. dub 2009

Ahoj Marti, nábytek fakt skvělej. Taky by jsme potřebovali nový pokojíček, ale musíme vyřešit jak tam kluky poskládáme 😕 . Maj společný malý pokojíček asi 2,5 na 2,5 metru ☹ a na patrové postele jsou kluci malí 😒

martinamil
8. dub 2009

Hani, s tou doktorkou je to bída. Já jsem už byla shánět dětskou doktorku tady v Milovicích, ale to je jiná situace. Mohla jsem si vybrat ze 4 přímo ve městě a do 10 km je dalších 6. Hned při registraci mi dala i mobilní číslo na sebe a sestru, kdyby něco mimo ordinační hodiny. Až se mimís narodí jen zavolat, popropoštění z porodky chodí v šestinedělí ona domů, aby se nemuselo do ordinace.

Marti, to je fakt malinkatý pokojíček. My jsme teď rozdělovali jednu místnost na 2 a vznikl pokojíček (3,5x3,3) a pracovna (3,5x3,2) a přijdou mi malinké. Je tedy fakt, že obvod zmenšují ty francouzská okna, která jsou 1,5 m široká (kuk do albumu). A to to mám jen pro jedno mimi a až odroste tak se buď příčka zruší (sádrokarton) nebo se do zadu udělá "dětská ložnice" a vepředu pracovna na účení a tak. Pak dej zprávu jak jste to vyřešili. 🙂

marti457
8. dub 2009

Marti jakto že nespíte v 5 hodin? To my vstáváme kolem 7 a to ty moje oči se nechtějí vůbec otevřít a Kubik už m ě tahá z postele a říká - pojď už do kuchyně ! Já jsem taky pořád třeba 5x za noc u malýho a na dnešek k nám do postele ještě přišel Kubik. Tak nevím co je lepší - spát nebo spíš nespat s pupkem nebo když už je mimčo venku.
Já nevím jak to jiný dělaj, že jsou jen 1 nebo 2x za noc vzhůru, ale zase je fakt, že jsou ty jejich děti přes den aktivnější a zlobivější a ten náš maličkej je ve dne tak hodňoučkej - ale ty noci ! On ani nepláče, jen se vzbudí a bručí jak medvídě, a když dýl nejdu tak začne pofňukávat ☹
Ten pokojíček náš má taky asi 3 metry, já to neměřila, ale když je tam velká postel tak od ní asi ten metr tam je 😕

martinamil
8. dub 2009

Marti já jsem vzhůru od 3 hodin, ale Koník stávkoval a nefungoval. Rozběhl se až v 5 hodin. Jsem z toho celodenního lžení nějaká přespalá a v noci už spát nemůžu. 😒

katarinka1107
8. dub 2009

ahoj baulky 🙂 😉 . Tak sa Ti ani marti necudujem , ze sa ti nechce spat 😝 . Ved to dohanas cely den a povinne. Inak je zas krasne, mali sme pracovne doobedie, davala som na balkon tu bambusovu trsstinu , ci co to je. Lebo ked sme mali doma tata , akosi nebolo casu 😀 . upratali sme s Jurkom balkon, budeme tam sedavat, umyla som okna.Barka nam prisla zo skoly a mam pauzuuuuuuuuuu. Jurko zaspal, huraaa 🙂 .Poobede sa pojdeme byciklovat. Pekny den zas za nami, a takto ubehne zachvilu cele leto 😀. Marti457 tebe sa necudujem zas, ze sa ti nechce o 7 vstavat, to ani mne, ale skola vola a Jurko zas tiez. No pridu aj casy, kedy ich budeme budit aj okolo obeda 😀 😀.

marcela79
9. dub 2009

Ahojte žienky, prajem všetkým krásny dník 🙂 U nás svieti slniečko, čakám čo sa malý zobudí, a ideme von 🙂 Milá Katarinka, tak krásne si to napísala 🙂 A máte krásny balkón 😉

katarinka1107
9. dub 2009

Dobry a pekny den 🙂 🙂 🙂 marcelka krasny ako na bytovke ale dost velky aby sa tam zmestil kocik, ale teraz sa tam da sediet a cez leto sme tam davali Jurkovi bazenik 🙂 . aj tu krasne svieti slniecko jaj ako sa tesime. teraz mladsia ratolst spi, starsia sa vybrala ku babine, no a mam chvilku pre seba. idem zehlit ale chcela som vas pozriet. Aspon tu vypijem kavu 😉 marceli mate este sneh? Ci uz sa to u vas topi? Martinka spis? bola si zase dlho hore? Co mimisek, ako sa citis? Inak asi vy ostatne vypekate a chastate sa na sviaky, co? My budeme bez tatina, ale ked je takto a sme vonku rachlo nam to ubieha 😉

hanka.h
9. dub 2009

Ahoj holky, dnes je tady opět krásně.... je to super, že už je takové počasí 😎 Akorát by se i Karolínka mohla umoudřit.... už třetí den nesnědla ani tu polívku, jsem z toho fakt nešťastná 😢 Ach jo.

katarinka - je mi líto, že budete bez tatínka... ale je fajn, že je pěkně a že vám to utíká 😉

montinka
9. dub 2009

ahojte aj u nas bolo pekne ale teraz bude asi burka

katarinka1107
9. dub 2009

hanka musi byt pre teba hrozne, ked ti nechce karolinka papat. inak je o 2dni mladsia ako nas Jurasek. No ten malval obdobie, ze okrem didika nechcel papat nic, ale to skoncilo 2,januara tohoto roka 😀 . Inak teraz tiez obcas strajkuje, pije len kakao, ale zas ma 16,-17kg, tak si z toho hlavu nerobim. ked je hladny spapa, ked nie nenutim ho. On sa narodil s vahou 4200g a 50cm , tak si myslim , ze je taky spravny valach 😀 moj maly 😀

marcela79
9. dub 2009

Katarinka, i ja zatiaľ bývam na bytovke, a som rada,že máme i my trošku väčší balkón. Strašne mi chýba záhrada, ale to sa už čoskoro zmení 😀 Aj mne malý teraz zaspal a mám žehliť, ale dnes na mňa doľahla asi jarná únava... Som lenivá až hrôza 😅 Sneh už nemáme, ešte to by chýbalo 😠 Mne sa manžel vráti dnes, alebo zajtra. Keď sa vrátil minulý raz po dvoch týždňoch, Adamko okolo neho behal a očká si zakrýval ručičkami 😵 Montinka, u nás už padlo i pár kvapiek 😠 Hanka, hore hlavu, uvidíš ešte ako dopadnú ďalšie výsledky 😒 Ja malého kojím, má síce len rok, chcem ho tiež prikrmovať, a tiež sa mu do toho veľmi nechce. Váži 12kg, tak dúfam, že mu nič nechýba. Ale tiež to bude s tým prikrmovaním asi fuška 😨

martinamil
9. dub 2009

Tak já jsem u vás. Ráno jsem skončila pro změnu na pohotovosti , tentokrát hematologii. Spustila se mi krev z nosu a nešlo to zastavit (3hodiny). Mám tu krev hodně naředěnou, ale je to nutnost. Kombinace heparinu a alergické rýmy je vražedná 😉