Střídavka, aneb nechci být jen matka

janaamax
24. zář 2017

Ahoj vsichni,citim se desne.....Nejsem běžna mama a chci mit i svuj zivot...Je nas vic?

janaamax
autor
29. říj 2017

Opět vás všechny zdravím. Děvčata, ženy, maminky....děkuju. Nechci a nemám potřebu se obhajovat, ale jedno bych ráda řekla. Proč jsou tu ty, které mají potřebu zpochybňovat pravdivost slov autora? A tím nemyslím pouze sebe. Co by člověk, kromě ztráty času psaním nepravd, polopravd získal?Jako, že pracující maka má tolik času, aby ho mohla promrhat u počítače? 🙂 Ostatně můžete mít takový názor. Co se týče mé práce, samozřejmě jsem si ihned změnila úvazek na 150h (což oproti změny zařazení) lze udělat z měsíce na měsíc a také SNAD od 1.12. nastoupím na jiné místo, které sice má pramálo společného s tím, co jsem doteď dělala, a neuplatním tam VŠ, ale měla by tam být pravidelná pracovní doba bez směnnosti. Přijdu o určitou část peněz, ale to se nedá nic dělat. Možná některé z vás překvapím tím, že ani tak nebudu sedět s nataženou rukou. Také bych ještě doplnila, jak jsem měla podle některých hodně času na MD a RD přemýšlet co a jak dál s prací. Maminky, již od 16měsíců věku Maxíčka chodím do práce, abych mohla financovat domácnost. V součinnosti s otcem, nebyla moje práce problém a ano, nepočítala jsem s tím, že nám to prostě nevyjde. Bohužel se stalo a stalo se to před 3 měsíci a v těchto se nakupily všechny ty problémy. Stále si říkám, co jiného a lépe udělat? Mám sedět doma na zadku, po 14 letech jít dobrovolně na Úřad práce a čekat co mi kdo dá? Nebo využít možnosti internátní školky do doby než se situace aspoň částečně vyřeší a zařídit vše potřebné? Bez spolupráce otce jsem do práce chodit nemohla, chůva by musela přijít alespoň kvůli doprovodu do školky a ze školky. Bohužel jsem takovou nenašla a hlavně všechny, se kterýma jsem mluvila chtějí vědět, do kolika po vyzvednutí malého ze školky dorazím. jak to podle vás dělat při odpoledních?Či nočních? Chůva si průměrně bere 120Kč za hodinu. Náklady na dopravu, hodinu před prací a hodinu po práci, která je potřeba na cestu, suma sumárum, proč chodit do práce?????Jsem ráda, že se naskytla možnost internátní školky, mám potřebný čas. Maxíček není frustrovaný, mámu ani tátu bohužel nevolá, nepláče a rodiče nehledá. Usíná bez problémů a když jdeme do školky, letí za dětmi s takovou radostí, že mě to až trošku mrzí. Jistě některé namítnete, že jeho chování je odrazem našeho chování k němu.....ale není tomu tak. V předchozích příspěvcích jsem psala, jak hlavně otec s malým denně řádil, denně si hráli a spolu smáli. Tak pokud jsem já udělala někde chybu jako matka(čas jsem věnovala převážně domácnosti, do toho VŠ a chodila do práce), proč maličký není frustrovaný, když odchází od otce? Proč na nás oba reaguje stejně a proč se maličký stále směje?? Nezlobte se, že nebudu reagovat na příspěvky, ve kterých říkáte, že je pro mě jednoduché ho z vlastní sobeckosti šoupnout na intr a že jistě malý tímto řešením trpí. Jak víte, že netrpím já, ale maličký určitě ano? Jak víte, že vůbec někdo trpí? Moje slzy vám připadají jako laciné divadélko, ale mému synovi je na tvář hrnete ve velkém. A ještě jedna věc...proč pokud jsem tedy hyena a sobecká matka, proč ho tedy rovnou neodložím do děcáku či k pěstounům? Napadlo vás, že občas lidi musí udělat něco s čím se úplně neztotožňují? A pardon, ale pěstounství a děcák či Klokánem mi OSPOD také neustále cpal. Ospod nekoná a naopak ztěžuje situaci. Ale to už je zase jiný příběh.NIKDY SVÉHO SYNA nikomu NEDÁM a pokud si maminky myslíte, že to mám radši udělat, obávám se, že vaše city k vašim dítkům nemusí být také tak křišťálové, protože by jste jako matky, tohle nikdy neřekly. Při představě, že dáváte dítě k adopci či jinam, by se vám vyvalily slzy a z úst to nevypustily.
Nerada končím negativně a proto moc děkuji za slova, která hřejí a dodávají sílu bojovat! Za to, že v mé nepřítomnosti tu za mě bojují jiné maminky. Všem přeji jen to nejlepší a hlavně ať žádná z nás už nemusí něco takového řešit.....

evik19
29. říj 2017

@janaamax Musím říct, že z tvých původních příspěvků mi bylo docela úzko a vzpomněla jsem si na všechny ty děti ze školy, o které jsem se kdy ve své pedagogické praxi starala, o kterých se vědělo, že se jejich rodiče rozvádí a nechce je ani jeden z nich...Jako máma 4,5 letého kluka, který je pro mě všechno, to popravdě úplně nechápu. Ale je mi líto taky tebe, protože tvoje situace je nelehká. Internátní školka zní děsivě, ale ještě před pár lety to byla normální věc - říkalo se tomu tehdy týdenní školka - a pro samoživitelky pracující ve směnném provozu to byla naprostá nezbytnost. Před pár lety, když se v Brně rušila poslední školka tohoto typu, jsem v autobuse slyšela mluvit paní, která měla v této školce vnučku, kterou měla ve své péči a kterou po zrušení školky musela dát opravdu do děcáku, a to je teprve masakr! Držím palce v dalším počínání a hlavně ti přeju, abys ten nově nalezený vztah k synkovi dokázala ještě rozvinout, stojí to za to🙂

somalicats
29. říj 2017

@janaamax O mateřské lásce tu, holka zlatá, ostatní nepoučuj, ta totiž Tobě chybí a víš kulový, co to je. Žes na Praze 9 nesehnala chůvu - no to je dobrá výmluva, nejen na devítce, kde jsem bydlela posledních 6 let, než jsem se posunula o kousek dál, není problém sehnat dokonce i noční hlídání. V Praze není problém prakticky ze dne na den, obzvlášť poslední dobou, sehnat práci, která se dá bez problému skloubit s péčí o dítě, i když to je třeba i mimo obor, a ta práce bývá (když pominu práce typu uklízečka apod.) i slušně placená. Já zůstala s dcerou sama před 7 lety, a místo toho, abych ji rvala do nějakého ústavního zařízení (což je i ten internát), tak jsem se radši přestěhovala do Prahy, kde jsem našla práci okamžitě, mohla jsem si dovolit dělat i na částečný úvazek, abych zvládla financovat naše potřeby, bydlela jsem v podnájmu a současně jsem splácela úvěr z rekonstrukce původního bytu, kde jsem nakonec nemohla zůstat. Tak nám tu nekecej, že něco nejde. Jde všechno, jen se musí chtít.

maciceksta
29. říj 2017

Absolutne neempaticke. Ja mamince fandim, je spoustu maminek samozivitelek, ktere smenuji, znam napr. zdravotni sestricky, ktere proste nemaji jine moznosti, kdyz chteji sebe a deti uzivit... A vy tady smahem odsoudite, delate zavery, a vsechno vite nejlip. Budte rady, ze zijete spokojeny zivoty, vazte si toho co mate a radeji misto odsuzovani bezte svoje deti pomazlit. Ja mamince fandim, od prvotnich "nemilujicich" pocitu se propracovala k tomu, ze pro ni maly znamena nejvic, resi to, dela co muze...

dominikaromanova
29. říj 2017

@maciceksta,
po dlouhé době opravdu normální a inteligentní názor. 👍👍👍

somalicats
29. říj 2017

@maciceksta Sorry, damo, znam taky dost samozivitelek vcetne smenujicich sestricek a zadna z nich nenacpala dite do ustavu.

maciceksta
29. říj 2017

@somalicats ajo vlastne, ja jsem zapomela, ze svet jede jen podle toho co znas ty 😀 tahle maminka si pomohla internatni skolkou, ne ustavem, proto ji budeme nazyvat krkavci matkou a klepat si na ramena jak jsme supermatky a vsechny ostatni taky. Bud rada, ze nemusis zit jak ona...

astyna
29. říj 2017

@somalicats

jako moje máma. Ale zato měla večerní podnikovou školku, která měla otevřeno až do 22:10h, že...To se pak směnovalo. Nebo dvě dospívající dcery, které dítě vyzvednou a pohlídají, vč. všudypřítomných babiček...

janulkakraniska
29. říj 2017

@maciceksta Souhlasím...
Je snadný vědět o člověku houby a odsoudit.
Vždycky to bylo tak,že potrefena husa nejvic kejha...Všechno strašně vyrovnaný bezchybný matky...pak vylezou z ulit a člověk se nestačí divit...

janaamax
autor
29. říj 2017

@somalicats Uvědomuješ si,, co vlastně říkáš? Pokud budu platit chůvu pokaždé před školkou a několik hodin po školce, dále pokaždé co půjdu na odpolední to znamená cca konec pracovní doby v 20h plus hodina na cestu domů, budu si platit hlídání na noční, které třeba tento měsíc máme 6x, k tomu máme dosahy o víkendech.......nepřipadá ti to, že ve finále maličký bude stejně ve školce a většinu času s nějakou tetou(pravděpodobně ne jednou a tou samou, což na intru je) a jen mě to finančně zrujnuje? Takže díky za nekonkrétní typ o chůvách, který beztak suplujou matku, málokdy mají jen jedno dítko a ještě je to hodně finančně zatěžující.

Kdyby se tu našla maminka, která může doporučit nějakou paní na hlídání, která se osvědčila a žije někde kolem Prahy 9, budu ráda za doporučení. Jinak známé agentury, babysitting, inzeráty atd znám, spíše se mi jedná o konkrétní osobu, třeba i babičku, která by potřebovala s něčím pomoci, nakoupit, uklidit a domluvila bych se s ní na rozumné ceně za hodinu. Děkuji

astyna
29. říj 2017

@janaamax

mě příjde teda rozumnější nechat dítě déle v té školce, než aby se mi o něj starala jedna holčina. Psychologicky mě příjde příjemnější, když mé dítě je s někým, kdo "o tom něco ví" a někde, kde třeba není samo. čímž se mi školka jeví jako daleko lepší místo. Nehledě na to, že já nemám ráda noční vycházky.

Surikaty si nevšímej, ta ráda rýpe :D

dominikaromanova
29. říj 2017

@janaamax,
se divím, že na některé tupé názory ještě reaguješ. Bohužel, některé zde přítomné „dokonalé a nadevše milující matky“, si občas život představují jak Hurvínek válku.

karlajasmine
29. říj 2017

@janaamax Ja si myslim, ze pokud je tvuj syn v te skolce jenom v nezbytne nutnou dobu, kdy jsi v praci, a ne 5+ dni v tydnu, je to v pohode... jaky je ve finale rozdil, jestli je ve skolce 5 dni treba 8-17h, jak to ma hodne deti, anebo jestli tam je 3 dny 24h v kuse.. Ty sama vis nejlip, jak se mu tam libi, a pokud ti to umoznuje chodit do prace, byt psychicky v pohode a jeste si uvedomit, jak syna milujes, tim lip pro vas vsechny a palec nahoru.

janaamax
autor
29. říj 2017

@karlajasmine Jak jsem říkala, jsou ve školce velmi vstřícní, takže třeba minulý týden jsem tam Maxíčka vezla v pondělí na 10h dopoledne, v úterý si ho v 13h vyzvedla a dala ho tam ve středu v 17:15, (šla jsem na noční) a ve čtvrtek jsem si Maxíčka vyzvedla v 15h a měla ho do pátku, kdy si ke mě pro něj přijel otec. Když se mi povede odpracovat více hodin najedou (třeba noční je vždy na 15h a více, ale nemohu to ovlivnit), tak je pak Maxíček po tom co se trochu vyspím se mnou doma. Za jednoznačně pozitivní hodnotím to, jak se Maxíček stále směje, ať tam přijdu pro něj, nebo když jsme spolu a také,když vidí děti, ke kterým se vrací.

ilonne
29. říj 2017

@somalicats takze jsi si polechtala ego a ukazala nam jaka jsi dokonala vseobetujici a vykonna matka. Super. Tleskam. Pardon a taky to, ze materska laska vypada stejne a to jako ta tvoje...

anazuzzuzana
29. říj 2017

no mně teda přijde dívné, že 24. září nic nejde a o měsíc později už je všechno růžové. Maxík spokojenej, mateřská láska se rozvíjí, bývalej jeví zájem a zakladatelka stíhá všechno a upravuje si pracovní dobu... bych to až tipla na nějakou skrytou reklamu na internátní školku...aneb jak jsem byla na dně a internátní školka mě zachránila, dopuručuje devět z deseti soběstačných samoživitelek

janaamax
autor
29. říj 2017

@anazuzzuzana Děkuji, opravdu jsi mě rozesmála.....😀DD Základ asi bude to, že mě někdo aspoň částečně nahradí a já tak můžu chodit do práce, ale to už opravdu vysvětlovat znovu nebudu. Nemusím dnes řešit, kdo malého odvede do školky, kdo ho vyzvedne, protože to není školka časově omezená. Takže ano, stačí někdy jen trošku a věci se mění k dobrému. Maxíček byl v pohodě i předtím, takže k žádné velké změně u něj nedocházíl A ano, mateřská láska se rozvíjí.......když jsem si svými pocity nebyla jistá, tak jsem byla divná a když říkám, že prožívám hezké emotivní chvíle, tak je zase něco divného? 😀 Otec si pravidelně malého bere a protože spolu nic neřešíme (a já od něj nic nepotřebuju=vyzvednout malého, či dojít před školkou), není tak nasranej a nemá pocit, že něco musí, bere si ho dobrovolně. Třeba a doufám, že to tak nebude, to dělá jen kvůli blížícímu se soudu. Pracovní dobu si neupravuju, to totiž nejde, ale úvazek ano. Vždy když se dozvím v práci, jak jdu druhý den, domluvím se se školkou, kdy si pro Maxíčka dojdu, což jak jistě uznáš u normální školky 6:30-16:30 nejde. A zdaleka nestíhám všechno, ale mám možnost vše plánovat a proto to jde vše lépe. A poslední k té "reklamě", bohužel jsou tyto školky velmi vytížené a mají omezený počet dětí, právě kvůli individuálnímu přístupu. Nikdy bych malého nedala do internátní školky, pokud by se dala situace řešit jinak. I já jsem totiž přesvědčená o tom, že by mělo být dítě u rodičů a mělo spát doma. Navíc internátní školky opravdu nemají nouzi o děti a proto ani reklamu nepotřebují. .-)

hanka_333
29. říj 2017

@anazuzzuzana Tak to už je fakt úlet.

pincola
30. říj 2017

@janaamax Já z toho všeho mám takový rozporuplný pocit. Líbí s emi, jak ty jsi ukotvená, nad věcí, snažíš se, bojuješ, nepropadáš do paniky. Je vidět, že se určitě pro své povolání hodíš.
Na druhou stranu neumím si představit sebe jako dítě, že bych byla v internátní školce, neumím si představit ani své děti.
Můžu se prosím zeptat, jak často je syn tedy doma a jak často ve školce? Průměrně? Abychom věděli o čem tu mluvíme?
Mám teď sama hodně malého syna a ještě dceru, k tomu domácnost na krku a bez babiček. Nikdy jsem neměla hlídání. Ani na rizik.těhot. nikdy prostě. Pohlídala bych ti já, ale teď toho mám sama hodně. Ale třeba za půl roku, až budeš mít tu novou práci a sem tam bys potřebovala, tak bych mohla já, ale jen se svými dětmi. Jiná možnost není. Co je s tvými rodiči? nežijí nebo jsou nepoužitelní? U mě jeden nežije a druhý je nepoužitelný.
Držím palce tobě a hlavně i malému. Já děti hlídala strašně moc, hlavně vytíženým rodičům a musím říct že též neplakaly, ale frustrace tam byla. Oni právě už ani neočekávaly, že by bybyly vyslyšené. Já vím, že tety v téškolce se snaží, ale určitě mají víc dětí, není porstor. nechci ti to kazit, pokud je to dočasné řešení, tak snad. Ale zlrátila bych dobu tohoto řešení na minimum. V kojeňáku děti taky nepláčou. Bacha na to. Ale držím palce!!!!Musíš to dát a lidně se ozvi do IP. Neříkám, že teď hned, ale třeba časem bych občas mohla taky. Z které části P9 jsi?

hofida
30. říj 2017

@pincola Tleskám... 👏❤
Takové bychom tu měly k sobě být.

astyna
30. říj 2017

@pincola

my jsme na tom podobně - mojí mámě je skoro 70 let, na 2 děti si netroufne, bydlí i tak dost daleko - cca 250km, stejně jako o 20 let mladší tchýně, která ještě pracuje. Mohou přijet na víkend max. Když jsem byla na rizikovým v porodnici, tak si manžel musel vzít dovolenou na 2 týdny, aby malého pohlídal (to měl 18m). Je to těžký, ono se to nezdá, ale i ty babičky, hlídačky udělají své.

Některé babičky třeba hlídat ani nechtějí (necítí se být "babičkami"), mají vytíženou práci, nebo naopak si volný čas představují jinak.

petrasipkova1
30. říj 2017

@astyna to je jasný, taky nemáme babičky, takže jsme s dcerou skoro nonstop spolu, kromě pár chvliek kdy ji nechám jen manželovi,ale to je výjimečně,když není v práci,tak maká na baráku,tak ho nemůžu moc zdržovat,jinak zas nic nepřibývají doma 😁. Na jaře se narodí druhé. Ale nemám tedy tendenci pracovat, to by ani nešlo, bez hlídání, ale doma si to užívám,i když mam někdy ponorku 😁

astyna
30. říj 2017

@petrasipkova1

Jooo jen se synem jsem se doma už taky nudila 🙂 začala jsem pracovat na půl úvazku z domu, protože jsem neměla už co dělat. Tak dítě se najedlo už jakž takž samo, plenky už taky nebyly, se stupínkem si vše podal sám (hrnek, lžičku, plyšáka, plenku na spaní...), kočárek už taky nebyl potřeba...

S druhým přibyla ta pravá zábava 🙂

janaamax
autor
31. říj 2017

@pincola Moc ti děkuju. Už jsem v jiné odpovědi psala, jak často mám Maxička u sebe a tak to s dovolením zkopíruji:
" Jak jsem říkala, jsou ve školce velmi vstřícní, takže třeba minulý týden jsem tam Maxíčka vezla v pondělí na 10h dopoledne, v úterý si ho v 13h vyzvedla a dala ho tam ve středu v 17:15, (šla jsem na noční) a ve čtvrtek jsem si Maxíčka vyzvedla v 15h a měla ho do pátku, kdy si ke mě pro něj přijel otec. Když se mi povede odpracovat více hodin najedou (třeba noční je vždy na 15h a více, ale nemohu to ovlivnit), tak je pak Maxíček po tom co se trochu vyspím se mnou doma. Za jednoznačně pozitivní hodnotím to, jak se Maxíček stále směje, ať tam přijdu pro něj, nebo když jsme spolu a také,když vidí děti, ke kterým se vrací"¨
Vzhkeden k tomu, že jsem si teĎ utrhla křízový vaz v kolení a mám prasklý meniskus, tak jsem o holích doma. Nemůžu na to vůbec šlapat, ale i tak je od včerejška Maxíček (po víkendu s otcem) se mnou a asi ho do školky dám ve středu večer. Otec za ním půjde ve čtvrtek a v pátek mi ho zas na víkend do pondělí přiveze. Podle nohy uvdiím, jak to bude příští týden.
Vidím, že to nemáš také vůbec jednoduché a také ti držím palce. Jak není nikdo. kdo by ti dovolil aspoň občas vypřáhnout, je to velice vyčerpávající.
Děkuji za podporu a přeji hodně štěstí. (s tím ID tomu nerozumim, zkusim to tu více nastudovat a ozvat se ti)