Žijem jenom jednou aneb touha po třetím dítěti

belleelle
8. dub 2017

Žiji jen jednou, zvláště po 30tce to mam porad v hlavě. Takze touha jeste neco vystudovat a realizovat se je veliká. Snaha zabezpečit sve deti take. Ale stale mi hloda v hlavě vice a vice treti dite. Prvni tehu jsem si neuzila, druhé přišlo nečekaně rychle... ale přece tu nejsem jen od rození dětí. A teď jak se k životu postavit...

kecalka2
8. dub 2017

@belleelle to musíš vědět jen ty a tvůj manžel jestli třetí dítko ano nebo ne.Pokud na to máte finančně,fyzicky tak proč ne.Myslím že je krásné mít velkou rodinu.Pokud chceš studovat tak studuj a uvidíš co přinese čas 🙂

xenei
8. dub 2017

Jak psala kecalka 2 v souladu s posouzením té finanční a fyzické stránky - to je třeba na prvním místě zohlednit. A pak zdali se shodnete v touze o třetí dítě oba - manžel a ty - a zdali jo, neváhala bych a šla hned do toho. Dostudovat dneska dálkově můžeš kdykoliv, ale mít děti už ne... po 34 roku se zvyšuje pravděpodobnost předčasného porodu, D. syndromu aj... Na druhou stranu, pokud jsi "kariéristka" - tak máš teď nejvyšší a možná i poslední čas si nějakou vybudovat. Ale zase na druhou stranu - pokud jsi v něčem výjimečně dobrá - tak není nikdy pozdě.... Na závěr pro zajímavost - mě měla mamka v 35,36 letech a sice jsem byla nechtěná, pak i teď je za mě ráda...Mám o 14 a 15 let starší sourozence - dva brášky.

lv
9. dub 2017

No, mě mrzí, že jsme to třetí neměli 🙂

belleelle
autor
9. dub 2017

Nevim, jestli kariérista. Chtela jsem 2 deti do 30 a to mam... Jj, pokud by to slo 35 max. Jenze neco si vybudovat pracovně, i v nove kariéře a pak dite... je to moc težké, nechci byt jen matka a žena v domácnosti. Mozna uvidim, co mi letošní rok přinese a podle toho se rozhodnem.

plksv
9. dub 2017

Tak si třetí dítě pořiď kolem čtyřicítky. Za mě super!

riakuk
9. dub 2017

@belleelle Já jsem vystudovala TUL a pak šla na 4 roky učit. První dceru jsem měla ve 26 letech, za 22měsíců se narodila druhá dcera. Manžel chtěl pořád třetí dítě. Nebyla jsem si jistá, ale lákalo mne to. Druhá dcera je takové "zvířátko" 🙂 a vynahrazuje kluka, ale není hyperaktivní nebo něco takového. Jen je více akční, "ukřičená" a dá jí zabrat, když má poslechnout, ale dáváme jí tvrdou výchovu 🙂 Nyní čekáme chlapečka. Starší dcera půjde do 1. třídy, takže doufám, že to zvládneme. V práci (ve škole) je to v pohodě, všichni mi to přejí a mám se kam vrátit. Nastupovala jsem zpět po 4,5 letech doma. Manžel pracuje také ve státních službách, takže se špatně mít nebudeme. Zatím nelituji, i přestože je toto těhotenství mnohem obtížnější a celkově se organismu nelíbí, ale držím se. Přeji Vám, aby jste se rozhodla dle Vašeho přání 😉

belleelle
autor
9. dub 2017

@riakuk tak to mam podobne, témeř se vším. Akorat holky mnohem blíže k sobě. Coz jsem si vlastně miminko moc neuzila.
Do prace se mam take kam vratit, i kdyz klidne pujdu jinam. Take bych to viděla na tu prvni třídu u starší. Ale zas to treti dite, aby nezůstalo rodicum na krku. A aby nas nepostihl syndrom prostredniho ditete (ani nejstarší ani nejmladší).

belleelle
autor
9. dub 2017

@plksv 40 urcite ne, fakt 35 max. Ale zas treba se muze stat, ze s jiným panem 😀

vorisekk
12. dub 2017

Ahoj Belleelle, vždycky jsem chtěla jen dvě děti, pak přišel krach manželství a nový bezdětný partner. Tak bylo v podstatě rozhodnuto i když jsem třetí dítě zvažovala hlavně kvůli financím, teď jsem ráda a těším se jako by to mělo být první. V úterý po velikonocích by se mělo definitivně potvrdit, jestli se nám mimi povedlo kupodivu na první pokus ( na první mimi jsem čekala přes rok a ještě nám museli malinko pomoct). Takže si myslím, že to záleží nejenom na tobě, partnerovi a financích, ale i na chuti jít do toho znovu a opravdu si to naposledy užít. Jinak mě už bude 34, tak mám nejvyšší čas 😉

belleelle
autor
13. dub 2017

@vorisekk Jj, kdyby manželství nevyšlo, asi bych taky s jiným panem do toho sla. Spis mi jde o seberealizaci a o děti. Moc se mi nezdá chování některých velmi vzdělaných žen, které se rozhodnou, že dítě mít nebudou.
Jak zkombinovat deti/prace a emancipace.

riakuk
13. dub 2017

@belleelle Tak to je asi na dlouhou diskusi. Člověk si musí všechno srovnat předem - myslím priority. Jsou takové, které lační po kariérě a pak brečí, že nemohou mít děti, popř. nemají s kým. Žiji normální život 🙂 Také jsem měla vysněného manžela fotbalistu. Nyní mám doma policistu, na kterého jsem hrdá, protože je pracovitý a učenlivý, je skvělý táta a dokáže mne podpořit v mém koníčku (hasičský sport) a podržet 🙂 Samozřejmě, že si občas vyměníme názory, ale co si budeme povídat - je to potřeba. Mně spíš přišlo od některých "praštěné", že dalším dítětem zachraňují vztah a že jich znám několik. Věšinou manželství stejně krachlo :(

belleelle
autor
13. dub 2017

@riakuk take pravda... a pak kdyz se podíváš, kdo se mnozí ☹(((
Jen jsem premyslela, mohu se zeptat, jak dlouho jste čekali na tretatko? U nas poprvé 4 m, podruhé náhoda, takze hned nečekaně 🙂 za 3-4 muze byt vse jinak, ale jen me to zajímá.

riakuk
14. dub 2017

První 4 měsíce (asi jsem ho tak moc chtěla, že jsme si chvilku počkali - vysadila jsem HA v říjnu a počali jsem na konci ledna), druhá dcera 14dní 🙂 (poslední menzes 17. listopadu, 1. prosince vysazení HA a na začátku ledna jsem už byla těhotná) a nyní to bylo také hned (vysazení HA koncem září a otěhotnění na konci října). Byla jsem v šoku. Říkala jsem si, že to přeci není možné, že si řekneme a máme, ale je to tak. Patříme mezi ty šťastnější, i přestože máme oba dva celkem psychicky náročnou práci. 😉

belleelle
autor
14. dub 2017

Tak to jsme vse mely hodne podobne 🙂