Ukončení vysoké skoly během roku

tete20
13. pro 2018

Zdravím, mám malou dcerku která má dva roky. V září jsem nastoupila na školu, dálkové studium. Ale nedávám to. Nemám čas na učení a jsem z toho učení po večerech unavená. Zajímá mě zdá máte někdo zkušenosti s ukončením během roku? Zdá mám vypsat nějakou žádost, nebo počkat až po zkouskovem, až mi zkoušky propadnou? Děkuji za rady.

cabalkova
13. pro 2018

Zkuste zavolat na studijni oddeleni, kazda VS ho ma, a tam se domluvte. Treba by slo studium prerusit a pokracovat, az bude mala ve skolce, treba se k tomu budete chtit jeste vratit. Drzim palce.

gruyerre
13. pro 2018

U nás stačí na studijním podepsat něco jako oznámení o zanechání studia. Na studijním ti to řeknou a papír by ti měli dát tam.

jrak
13. pro 2018

Ukončit přes studijní co nejdříve, pokud budete chtit v budoucnu pokračovat. Každy den se započítává do celkové doby studia a zbytecne byste mohla platit za překročení doby studia (pokud uz nemate studia VŠ za sebou).

nanyh
13. pro 2018

Ahoj, stačí tam pouze zajet a ukončit studium a podepsat papír.😊

merope
14. pro 2018

Hodně záleží, co přesně to je za školu a jak moc je potřeba k budoucí práci. Takže bych hodně zvážila, zda ukončení je ten správný postup - lepší to už nebude a s každým rokem se i hůře učí (nastoupila jsem kolem 40-ky na doktorát a mám problém se naučit na státnice, co mi dřív šlo v pohodě, to prostě nejde). Spíše bych se tedy pobavila ve škole po možnostech - už pomalu končí semestr, tak je možná skoro pozdě, ale obecně, když mám studenty, kteří nestíhají, tak jim hlavně říkám, ať si vyberou pár předmětů a na ty se soustředí a na zbytek úplně vykašlou. Ať si prostě udělají zkoušky, které zvládnou a zbytek odloží na později. Budou pak sice platit delší studium, ale s dětmi jakmile nastoupíš do práce to už lepší nebude. A pokud je to škola, kterou budeš potřebovat k práci (např. nemáš ještě ani bakaláře a chceš výhledově pracovat na rozumné pozici), tak bych doporučila to aspoň zkusit. Jo, snaž se nemít trojky - jedničky a dvojky ti často uznají i kdybys studium ukončila a znovu chtěla začít.

Určitě je vhodné zajít na studijní a ptát se tam. Jsou školy, které jsou opravdu "drsné" a moc ti neumožní rozkládání ročníků - a jsou školy, kde jsou na to zvyklí. U dálkařů není rozkládání ročníků nic divného. Mnoho z nich dělá potom třeba jen 2 zkoušky za rok. Ale podle profilu se koukám, že asi studuješ v Ostravě - tam mám zkušenosti jen s VŠPP a ještě jenom malé.

Držím pěsti ke správnému rozhodnutí.