Co se dá podnikat s tříměsíčním miminkem? Dejte tipy

kikitt
19. led 2017

Dobrý den, chci poradit, co se dá dělat s miminkem tři měsíce... Nechci stále trcet doma.. Jsem akční typ.. Poradte prosím akční maminky 🙂 typy, výlety apod.. Nebo co děláte přes den,víkend s miminkem, kam jezdíte, nejezdite, plavete...děkuji 🙂

eofab
19. led 2017

Ahoj, mám stejný problém. Mám skoro 3. měsíčního syna a jsme skoro pořád doma a vůbec mě to nebaví. Když nemrzne, tak chodíme na procházky, ale to je tak vše😕

kikitt
autor
19. led 2017

No právě 🙂 nic jiného mě nenapadá. Nejsou už třeba pro miminka nějaké plavecké kurzy? Nebo já vůbec nevím... 🙂 už ať je léto... Sice zimu miluji, ale... S miminkem se toho dělat moc nedá.. Kdypak má tři měsíce...

dzogobela
19. led 2017

@kikitt myslim, ze existuje vanickovani pro takhle mala miminka 🙂 jinak v zime toho bohuzel moc neni. Navic, kdyz zenska koji... Ja mam 5,5 mesicni a resim vlastne to same. Uz mi z toho hrabe.

hanih
19. led 2017

@kikitt S dcerou jsme od tří měsíců chodili na vaničkování. Ve třech měsících jsme jinak chodili spíš po návštěvách. U kamarádů jsme byli třeba i na víkendové akci, kde jsme zůstávali přes noc. Do mateřského centra jsme tedy moc nechodily, ale vím, že třeba u nás mají skupinku pro děti do jednoho roku, která se jednou týdně schází, maminky si tam pohrají s dětmi, podebatují. Zkusila bych třeba i kouknout na nějaká cvičení pro miminka, myslím, že něco takového taky je. Až bude tepleji, bude lépe, člověk může být s miminkem venku v podstatě celý den, i když kojí. My jsme od jara (cca od půl roku) byli často na různých výletech - třeba jsme s kamarádkami sbalily děti a vydaly se na celý den do zoo.

puresin
19. led 2017

@kikitt A predstav si, ze ja se svoji mesicni myskou jeste nebyla venku VUBEC (u mudr. autem nepocitam). Co se narodila, mrzne az prasti, takze kocarek jen smutne postava v predsini, pripraveny, vytuneny, a zatim zbytecny. 😒

monulec
19. led 2017

Holky, nejste sami, nám budou příští týden 3 měsíce a taky už nevím co s prckem vymyslet aby se zabavil. Ven chodíme skoro denně (na hoďku, hoďku a půl), sem tam k babi nebo prababi na návštěvu, tam je mu fajn, protože je vše nové a neokoukané, tak čučí. Plavat nechodíme, náš prcek miluje teplou vodu a teplo. Jinak už se mu moc ležet nechce, radši polosed nebo sed (samozřejmě ne sám, ale s tím že ho přidržujem), no a nejvděčnější hračka? Televize 😨 snad mu to nezůstane

soyevita
19. led 2017

@puresin No vidíš,já mám sousedy,on doktor a ona zdravotní sestra a v -15C normálně s měsíční holčičkou courají venku.Což já bych nešla,mají na to asi jiný pohled......večer malou nechávají klidně i 3h v tahu brečet a takhle je to každý večer už 5týdnů.

@kikitt S 3měsíčním miminkem se toho moc dělat nedá,ale bude líp😉 Ještě třeba budeš vzpomínat na to,že jsi mohla v klidu na WC😉
V zimě bych plavat nebo vaničkovat nechodila.

netopejr
19. led 2017

@dzogobela Kojeni je výhoda, nemusíš s sebou tahat lahvičky a zdrzet se někde o půlden dyl. Dneska můžeš kojit praktcky všude, kdyztaknprehodit pres sebe plinku a hotovo. Většinou se nejaly klidnější koutek vždycky najde.

hanih
19. led 2017

@monulec Jestli prcek miluje teplou vodu, tak plavání by pro něj bylo supr. My jsme na vaničkování měli vždycky úplné kafíčko a i teď na plavání pro roční děti máme krásně teplou vodu 🙂
@soyevita Proč bys v zimě s mimčem plavat nechodila? Já v tom nevidím problém. U bazénů pro děti mají většinou ještě nějakou herničku, takže vás hned po koupání nevyženou na mráz. My v ní trávíme většinou tak půl hodiny až hodinu po koupání, dcera se naobědvá, pohraje si s dětmi, a pak už stačí jen teple obléct a šup do auta a domů. Paráda 🙂

jitavrtule
19. led 2017

S tříměsíčním se dá ještě dělat úplně naprosto skoro všechno, co bys jinak chtěla dělat ty sama 🙂 chodit po výstavách, galeriích, jezdit na výlety do přírody, na vlakovýlety - šup dítě do šátku nebo nosítka a tradá. V tomhle věku je ještě malé, lehké, skladné a prakticky nic nevyžaduje (krom maminky, mlíka a čistý plíny).
Jinak já znám jen pražské kratochvíle, uznávám že mimo velké město nebo někde na vsi to bude trochu ošemetnější.
Dá se chodit na vaničky, později pak na plavání (my chodili od 4 měsíců), s plaváním v zimě nevidím žádný problém, je samozřejmé, že soudná osoba nevytáhne kojence z 30stupnoveho bazenu a nestrci ho na mraz. Všechny bazenky maji aklimatizacni hernu, kde si děti pohraji, maminky si daji kafe, vsichni neco maleho sni.
Dá se chodit do kina na "dětské" promítání - tj většinou v dopoledních hodinách a lze mít s sebou děti. V Praze takhle hraje třeba Kino Dlabacov a Oko, co vim.
Dá se scházet se s kamarády na oběd (protože dítě může čumákovat v kočárku a nemigruje po place), na kafíčka, pokud po tom tvoje srdce touží, dají se i obrážet kšefty 🙂
Dá se chodit na nějaké pohybovky, třeba Pohyb dětem nabízí taky kurzy nějak od 4 měsíců.
Dá se najít si mateřské centrum v okolí a dokud je prcek takhle malý, tak tam chodit na to, co zajímá tebe (keramika, jazykové kurzy...záleží na nabídce)
Dá se chodit na cvičení s dětmi, např na jogu - jsou lekce kde lze mit takhle male mimco proste polozene vedle sebe a cvicis jen ty.
Uzivej dokud je malicke, to jsi opravdu jeste panem vaseho spolecneho casu (i kdyz to ted asi tak necitis). Jak se zacne hemzit, uz je spousta veci slozitejsich a uz musis pak vymyslet tak, abyste se zabavili oba 🙂

netopejr
19. led 2017

@jitavrtule 👏 Vyčerpávající a zcela přesné! "thumbsup"

jitavrtule
19. led 2017

@soyevita asi mi to neda nereagovat. neznam rodice, ktereho by tesilo a chtel by, aby jeho dite v kuse hodiny plakalo. "oni ho nechavaji hodiny rvat" - nezlob se, ale neskodil by trochu nadhled nebo alespon rodicovsky vhled (obzlast kdyz ty sama uz jsi zrejme zaslouzila matka).
Moje teta dodnes vzpomina (s tikem v oku), jak muj bratranec prvni mesice sveho zivota opravdu prorval. Trapily ho koliky a ac teta se strejdou zkouseli zlate svate (chovat, nahrivat, nosit, cvicit....), tak proste plakal kazdy vecer az dokud z toho po case nevyrostl.
Chapu, ze je to neprijemne a rusive, ale hledat v tom zly zamer mi prijde dost mimo.

soyevita
19. led 2017

@jitavrtule Kdo v tom hledá zlý záměr??
Oni i přiznali ,že před malou utečou spát jinam.Zapnou jí monitor a zavřou dveře.
A právě protože jsem zasloužilá matka,tak vím,že i to nejuřvanější miminko se dá uklidnit.Jedno takové tu teď leží vedle mě.
A pokud mi tu chce někdo tvrdit,že se to nedá,tak pro to neudělal všechno

soyevita
19. led 2017

@hanih Protože rodově trpíme na záněty středouší,jakmile bylo plavání v zimě hned byl zánět.
Samozřejmě i v zimě chodí spousta miminek plavat a v pohodě.
U nás je to jen preventivní.Až se oteplý,tak to zkusíme

jitavrtule
19. led 2017

@soyevita ajajaj, tak to jo, to beru. Promin, mne to proste vyznelo jako ze si jen myslis ze ji nechavaji naschval vyrvat, ze to nevis. Riziko debat po internetu 🙂
Ze se tim jeste chlubi sousedum, ze nechaji takove prtouska jecet zavreneho samotneho v loznici, o tom si myslim svoje. Karma funguje, ono se jim to vrati.
Muj bratranec byl dost mozna ta vyjimka co potvrzuje pravidlo (ze kazde miminko se da upokojit), ale na druhou stranu - bylo to pred petatriceti lety a co si budeme povidat, to byl ten pristup k peci a vychove takovy jiny, teta prvomatka, je otazka co zkouseli a jakym zpusobem. Známe prirucky z te doby (Prvni rok zivota, Avicenum 1076)....

drzticka81
19. led 2017

ja jsem se synem chodila na kurz masirovani miminek-dokud lezi, je to super-bylo to asi sest hodin (takze sest tydnu)-jinak bych chodila na kaficka s kamoskami, dokud lezi 🙂)) az bude chodit, tak uz si kafe v klidu nedas 🙂))

denisamx
19. led 2017

My máme skoro tři měsíce a taky sedíme vesměs doma. Do mrazu s ní nejdu a navíc by u nás ani návštěva kamarádek a chození na kafe nešlo.. když ji nemám na prsu, tak řve. Ani v kočárku být moc nechce, tak max. půl hodiny.. takže čekám až bude tepleji a snad bude líp.. tak za měsíc chci chodit na cvičení s miminky v šátku 🙂

dzogobela
19. led 2017

@netopejr v lete jo. Ale v zime venku nenakojim a bohuzel nejsem ten typ, co se nestydi kojit kdekoliv, treba v restauraci. Navic ted kojim.z obou prsou a ruzne malou prehazuju, moc si neumim predstavit, jak to delat nenapadne.
Ale to je samozrejme muj problem 😉

kikitt
autor
19. led 2017

@jitavrtule přesně to jsem potřebovala slyšet.. Děkuji...

japona
19. led 2017

@kikitt Do cca půl roku je dítě v módu "kam ho postavim, tam ho najdu" a k tomu většinou spí, tak toho sobecky vyuzijte pro sebe - tj. večeře s manželem, návštěva muzea/ galerie, shopping (pokud vás to baví🙂) nebo sport (dítě může spat např. za sklem na squashi, apod.).. az se bude pohybovat a chtít všechno zkoumat, budete mit s vyse uvedenyma aktivitama utrum🙂

pajula123
19. led 2017

Tyjo holky,tak ja nevim,ale kdyz byly malemu tri mesice,tak to fakt nebyla pohodicka,ze bych mohla na kafe,na veceri,vsude... Od mala je nespavec,v kocarku byl hodny jen kdyz spal,jinak rev,v manduce o neco lepsi,ale v pohybu-sednout si=rev... Pisu to jen pro uplnost,kdyby to tu cetla nejaka maminka s podobnym mimcem,at neni v depresi 🙂

tomikjoejoe
19. led 2017

Malého jsem měla od cca 1 měsíce v manduce, dělala jsem víceméně s ohledem na miminko na břiše samozřejmě, všechno, co jsem chtěla 🙂 Když byl vzhůru, tak koukal, co dělám a byl spokojený.

Využila bych tohoto času na věci, které chci dělat já a mohu tam vzít miminko bez větších problémů sebou. Čím bude starší, tím více se mu budou muset vaše aktivity podžizovat.

medakote
19. led 2017

@pajula123 já se přidávám, já nic moc kromě procházek vyvadet nemohla, maly pres den prakticky nespal, v kočárku vydržel jen za jízdy, v manduce chvilku vydržel, ale chtěl maximalne po dvou hodinách mliko a jinde než doma jíst nechtěl a změnu prostředí a cestovani snášel špatně, výlety prořval, takže říkám, ze jsou děti, se kterými lze skoro cokoli a taky takové, se kterými lze jen malo...

hanih
19. led 2017

@soyevita Jasně, tak to chápu, když jsou takové zdravotní komplikace... Já jsem to špatně pochopila jako doporučení pro všechny. Samozřejmě, že pokud člověk ví, že z toho to dítě bude mít zdravotní komplikace, tak plavání v zimě ne, ale u dítěte bez takových potíží v tom nevidím problém 🙂

alzbeta_kubicek
19. led 2017

já doma tříměsíčního mám a běžně nejsme celý den doma - kafe v kavárně, knihovna, zastavíme se u táty v práci, za babičkou, nekdy pozdravit moje kolegy, kamarádky a návštěvy, mateřský klub, divadlo (pro mimi do tri let), nakoupit, zařídit, porad je toho spousta. kočárek tedy nepoužíváme, syn čumákuje a spi v šátku. a pak si naopak, jednou dvakrát týdně vyloženě užíváme, ze nikam nejdem a válíme se celý den doma... a jak rádi.

galerie a kino mam v planu, ale jeste jsem to nestihla.🙂 a na cvičení se taky chystám.

taky jsme ted na prodlouzeny vikend byli na chalupe na vysocine, chodili na vylety, syna jsem kojila v zavejich..🙂 ale bylo to supr a i to trimesicni mikrodite to prezilo - a bylo dost stastny (a unaveny).

ale uvědomuju si, ze je syn dost pohodář. a zároveň mne ty spanilé jízdy často stojí dost sil... a mnohokrát jsem se uz uprostřed kafe sbalila a jeli jsme domů, protože to prostě nešlo... ale dává mi smysl toho hodne zažívat, mít i mateřský život plný, stejne jako byl plný před mateřstvím.)

jo - v jihomoravskym kraji (a asi i jinde) jsou site family point, mista ve verejnych prostorach, kde je klid na prebaleni, nakojeni, ohrati obeda... ja diky tomu muzu trajdat mestem a vim, ze az bude treba mliko, nemusim resit, kde...

monulec
20. led 2017

@pajula123 Super, už nejsem v depresi, u nás je to totiž stejné. A k tomu když se přestane s kočárem jezdit tak je křik ☹ Manduku nemám, ale v lehátku mi chvíli vydržel, dokud jsem se neztratila z dohledu.....

petrasipkova1
20. led 2017

🙂 nakoukla jsem pro zajímavost a ulevilo se mi, že můžu alespon trochu doufat, že s druhým to bude jiné. Dcerka neustálý řev všude, manduca jen na spaní, kočár jen spaní za jízdy minimálně první půlrok, možná trochu dýl, po vzbuzení ihned obr řev, potom když už seděla, tak taky jen chvilku, auto děs, kojení co hodinu a půl v délce 50 minut 😀 😀 No poprvé jsem s ní do města vyrazila snad po půl roce, jinak bydlíme v malé vesničce kde jsem běhala s kočárem její půlhodinku aby spala. ufff, radši nevzpomínat, ještě že už mi trošku vyrostla a dá se s ní už domluvit. 😀 😀 Holky, máte veliké štěstí se svýma pohodovýma mímama.