icon

Cvičení s dětmi, areál Hamr, Praha 10. Máte zkušenost?

avatar
smejdik
19. srp 2009

Ahoj,

chci se zeptat, jestli má nějaká maminka zkušenosti se cvičením pro matky a dítě ve sport. areálu Hamr v Záběhlicích? Mám 7měsíční holčičku a zajímá mě, jak vlastně takové cvičení probíhá.
Díky za odpovědi 🙂

Shrnutí diskuse
Automatické shrnutí diskuse vygenerované umělou inteligencí · 4. čer 2026 · 46 příspěvků

Stručné shrnutí

  • Cvičení pro matky s dětmi v areálu Hamr (Záběhlice, Praha 10) probíhá často formou říkanek, kdy miminko leží na plínce a rodič s ním provádí cviky, a je potřeba se přihlásit včas, protože kapacita je často naplněná.
  • Areál Hamr má v diskusi zmíněnou jednu cvičitelku a omezený počet míst; rodiče mohou zažádat o zápis jako "náhradnice" a dostat SMS, když se uvolní místo.
  • Alternativy v okolí zahrnují MC Rybička (ZŠ Na Chodovci u konečné tramvaje 11, cvičení od 8 měsíců, možnost docházet jen na jednotlivé hodiny), Klub K2 (program "miminka II - lezu") a plavání v Betynce (Rytířská, www.betynka.cz).


Nejčastější otázky

Q: Jak funguje cvičení pro matky s dětmi v Hamru?
A: Cvičení obvykle vede jedna cvičitelka a probíhá formou říkanek, kdy miminko leží na plínce a rodič s ním cvičí; konkrétní rozpis a začátky kurzů většinou oznamuje recepce areálu Hamr.

Q: Jak se přihlásit na cvičení v Hamru a co dělat, když je kurz plný?
A: Přihlásit se lze osobně na recepci Hamru nebo při otevřeném zápisu (na plakátech u Hamru); pokud je kurz plný, doporučuje se zapsat se jako "náhradnice" a čekat na SMS oznamující uvolněné místo.

Q: Kde v Hamru nechat kočárek před cvičením?
A: Kočárky se v areálu Hamr nechávají v chodbě mezi restaurací a recepcí; šatny jsou dole, přístup dolů je po schodech a přesné instrukce dává recepce.

Q: Jaké jsou dostupné alternativy k cvičení v Hamru v okolí?
A: Doporučené alternativy jsou MC Rybička (ZŠ Na Chodovci u konečné tram 11, programy a rozpis na http://www.mcrybicka.com), Klub K2 (nově na zahradňáku, program "miminka II - lezu", viz http://www.klubk2.cz) a plavání v Betynce (Rytířská, www.betynka.cz).

Q: Od jakého věku přijímají do cvičení v MC Rybička?
A: MC Rybička nabízí cvičení od osmi měsíců a umožňuje docházet i nepravidelně na jednotlivé hodiny.

Q: Lze v Hamru chodit nepravidelně jako "náhradnice"?
A: Ano, systém "nahradnice" znamená, že organizátoři posílají SMS, když se uvolní místo, a rodič může přijít podle toho, zda mu termín vyhovuje; v diskusi zaznělo, že se místa často uvolní, zejména na podzim (nemoci dětí).

Závěry z diskuze

Shoda

  • Cvičení v areálu Hamr je populární a často bývá plně obsazené.
  • Možnost zápisu jako "náhradnice" a systém SMS je považován za běžný způsob, jak se dostat do plně obsazeného kurzu.
  • V okolí existují funkční alternativy (MC Rybička, Klub K2, Betynka).


Sporné názory

  • Někteří diskutující považují za logické přidat další hodinu v Hamru kvůli poptávce a výdělku, zatímco jiní uvádějí, že chybí další kvalifikovaná lektorka a stávající lektorka má malé dítě, takže rozšíření není jednoduché.


Otevřené otázky

  • Přidá areál Hamr další cvičební hodinu pro rodiče s dětmi a kdy by se tak stalo?
  • Jak bude řešena dostupnost míst v budoucích sezónách (září, leden) při rostoucím zájmu?
  • Jsou skladovací možnosti kočárků v Hamru bezbariérové pro rodiče, kteří nemohou použít schody?


Zmíněné značky a firmy

Sport areál Hamr, Betynka, MC Rybička, Klub K2, ZŠ Na Chodovci

Zmíněné produkty a metody

říkanky s miminkem na plínce, systém "nahradnice" (SMS), plavání v Betynce, "miminka II - lezu" program, powerjoga, výřivka a sauna

Místa a osoby

Hamr, Záběhlice, Praha 10, Spořilov, ZŠ Na Chodovci, Rytířská, Budějovická, Muzeum, konečná tramvaje 11, zahradňák, Květem

Strana
z2
avatar
smejdik
autor
25. srp 2009

Matru, super, že jste se tam dostaly 🙂
Larri - náhradnice znamená, že bysme nechodily na každou hodinu, ale že by mě zavolali, kdyby se uvolnilo místo, jo?Pochopila jsem to správně?
No a jsem teda taky zvědavá, jestli tě poznám, já tam chodím hodně často, ptz bydlíme kousek od Hamru

avatar
larri
25. srp 2009

Smejdik,nechodila by si na kazdou hodinu,ale poslala by ti sms,ze se uvolnilo misto a muzes prijit,pokud ti to vyjde.
Cvicitelka rikala,ze skoro vzdycky se neco uvolni,na podzim jsou deti nemocne.

Ja bydlim taky kousek od Hamru 😉
Dneska budu v restauraci a zitra od 9.00=14.00 taky,pak na zmrzline.

avatar
smejdik
autor
25. srp 2009

Já jsem teď s Terezkou týden u mých rodičů na vysočině, takže tento týden na Hamru nebudu 😎 ale příští už jo 🙂Jo a ještě se chci se zeptat, kam se dávají kočárky před tím cvičením???Někam dolů??
Jinak moje jméno je Martina Šmídová

avatar
matru
25. srp 2009

o tom kočáru už jsem taky přemýšlela, asi se nechává v šatně,ale ty jsou dole a jsou tam schody.No to nám řeknou na recepci.
Smejdik ktery den budete chodit? nebo ti budou volat kdykoliv?
my mame pondelí od 9.15

avatar
larri
25. srp 2009

Kocarky si nechavaji v chodbe mezi restauraci a recepci.Ale jestli i nekde jinde,to nevim.

smejdik,hned zitra reknu cvicitelce tvoje jmeno.

avatar
smejdik
autor
26. srp 2009

Super, dííky🙂....den zatím nevim, ještě jsem nakoukala na net...
Larri - kdy se začíná??

avatar
smejdik
autor
31. srp 2009

tak my bysme to měli ve ST taky od 9.15 😉
Larri - už jsme v Pze, kdy budeš na Hamru ????

avatar
larri
2. zář 2009

smejdik,ted mam dva dny volno,pak od patku do nedele v praci. 😉

avatar
gelato
4. zář 2009

ahoj, cvičení je i v MC rybička na Spořilově, je to v ZŠ Na Chodovci kousek od konečné tram 11, kdyby si chtěla. 🙂 Je to od osmi měsíců a můžeš chodit i jen na některý hodiny (ne jako na kurz pravidelně - záleží na tobě)

avatar
misajo
4. zář 2009

Ahoj Martino, na zahradňáku hned za Květem je klub K2, nově se tam přestěhoval, tak se mrkni, třeba by sis tam nějaké cvičení také vybrala.
http://www.klubk2.cz/klubk2.php?page3=programkl...

avatar
smejdik
autor
6. zář 2009

Super, díky za tipy 🙂 podívám se na odkazy.

Gelato - jaké máš zkušenoti s MC rybička? Viděla jsem někde jejich leták, ale to jsem byla ještě těhotná..

Misajo - na ten klub K2 jsem koukala, narazila jsem na leták na HAMRU, chodíš tam??

avatar
misajo
6. zář 2009

smejdik - na Hamr chodím jen na procházky, na jídlo, kafčo atd..ani nevím že je tam nějaké cvičení pro děti. Já jsem se přihlásila do toho klubu K2 na miminka II-lezu

avatar
gelato
10. zář 2009

Smejdik, cvičení v Rybičce můžu vřele doporučit, nám se tam moc líbí. Kubula si to na jaře celkem užíval. teď chceme chodit znova. Přidávám odkaz http://www.mcrybicka.com/program

avatar
smejdik
autor
11. zář 2009

Supr, díky moc 🙂
Já teď čekám, jestli otevřou druhou hodinu v tom klubu K2 - je to pro nás přeci jenom blíž 🙂

Larri - díky za pomoc, ale můžeš mě zrušit u té cvičitelky, já budu chodit do toho klubu K2....

avatar
matru
13. zář 2009

tak my jdeme zítra poprvé na cvíčo, tak snad to bude dobré 🙂

avatar
matru
13. zář 2009

Larri nevíš, jak je to tam s těma kočárama? ale oni my to asi na recepci řeknou, že jo.. 🙂

Strana
z2