Cvičení s dětmi, areál Hamr, Praha 10. Máte zkušenost?
Ahoj,
chci se zeptat, jestli má nějaká maminka zkušenosti se cvičením pro matky a dítě ve sport. areálu Hamr v Záběhlicích? Mám 7měsíční holčičku a zajímá mě, jak vlastně takové cvičení probíhá.
Díky za odpovědi 🙂
Stručné shrnutí
- Cvičení pro matky s dětmi v areálu Hamr (Záběhlice, Praha 10) probíhá často formou říkanek, kdy miminko leží na plínce a rodič s ním provádí cviky, a je potřeba se přihlásit včas, protože kapacita je často naplněná.
- Areál Hamr má v diskusi zmíněnou jednu cvičitelku a omezený počet míst; rodiče mohou zažádat o zápis jako "náhradnice" a dostat SMS, když se uvolní místo.
- Alternativy v okolí zahrnují MC Rybička (ZŠ Na Chodovci u konečné tramvaje 11, cvičení od 8 měsíců, možnost docházet jen na jednotlivé hodiny), Klub K2 (program "miminka II - lezu") a plavání v Betynce (Rytířská, www.betynka.cz).
Nejčastější otázky
Q: Jak funguje cvičení pro matky s dětmi v Hamru?
A: Cvičení obvykle vede jedna cvičitelka a probíhá formou říkanek, kdy miminko leží na plínce a rodič s ním cvičí; konkrétní rozpis a začátky kurzů většinou oznamuje recepce areálu Hamr.
Q: Jak se přihlásit na cvičení v Hamru a co dělat, když je kurz plný?
A: Přihlásit se lze osobně na recepci Hamru nebo při otevřeném zápisu (na plakátech u Hamru); pokud je kurz plný, doporučuje se zapsat se jako "náhradnice" a čekat na SMS oznamující uvolněné místo.
Q: Kde v Hamru nechat kočárek před cvičením?
A: Kočárky se v areálu Hamr nechávají v chodbě mezi restaurací a recepcí; šatny jsou dole, přístup dolů je po schodech a přesné instrukce dává recepce.
Q: Jaké jsou dostupné alternativy k cvičení v Hamru v okolí?
A: Doporučené alternativy jsou MC Rybička (ZŠ Na Chodovci u konečné tram 11, programy a rozpis na http://www.mcrybicka.com), Klub K2 (nově na zahradňáku, program "miminka II - lezu", viz http://www.klubk2.cz) a plavání v Betynce (Rytířská, www.betynka.cz).
Q: Od jakého věku přijímají do cvičení v MC Rybička?
A: MC Rybička nabízí cvičení od osmi měsíců a umožňuje docházet i nepravidelně na jednotlivé hodiny.
Q: Lze v Hamru chodit nepravidelně jako "náhradnice"?
A: Ano, systém "nahradnice" znamená, že organizátoři posílají SMS, když se uvolní místo, a rodič může přijít podle toho, zda mu termín vyhovuje; v diskusi zaznělo, že se místa často uvolní, zejména na podzim (nemoci dětí).
Závěry z diskuze
Shoda
- Cvičení v areálu Hamr je populární a často bývá plně obsazené.
- Možnost zápisu jako "náhradnice" a systém SMS je považován za běžný způsob, jak se dostat do plně obsazeného kurzu.
- V okolí existují funkční alternativy (MC Rybička, Klub K2, Betynka).
Sporné názory
- Někteří diskutující považují za logické přidat další hodinu v Hamru kvůli poptávce a výdělku, zatímco jiní uvádějí, že chybí další kvalifikovaná lektorka a stávající lektorka má malé dítě, takže rozšíření není jednoduché.
Otevřené otázky
- Přidá areál Hamr další cvičební hodinu pro rodiče s dětmi a kdy by se tak stalo?
- Jak bude řešena dostupnost míst v budoucích sezónách (září, leden) při rostoucím zájmu?
- Jsou skladovací možnosti kočárků v Hamru bezbariérové pro rodiče, kteří nemohou použít schody?
Zmíněné značky a firmy
Sport areál Hamr, Betynka, MC Rybička, Klub K2, ZŠ Na Chodovci
Zmíněné produkty a metody
říkanky s miminkem na plínce, systém "nahradnice" (SMS), plavání v Betynce, "miminka II - lezu" program, powerjoga, výřivka a sauna
Místa a osoby
Hamr, Záběhlice, Praha 10, Spořilov, ZŠ Na Chodovci, Rytířská, Budějovická, Muzeum, konečná tramvaje 11, zahradňák, Květem
Smejdik,nechodila by si na kazdou hodinu,ale poslala by ti sms,ze se uvolnilo misto a muzes prijit,pokud ti to vyjde.
Cvicitelka rikala,ze skoro vzdycky se neco uvolni,na podzim jsou deti nemocne.
Ja bydlim taky kousek od Hamru 😉
Dneska budu v restauraci a zitra od 9.00=14.00 taky,pak na zmrzline.
Já jsem teď s Terezkou týden u mých rodičů na vysočině, takže tento týden na Hamru nebudu 😎 ale příští už jo 🙂Jo a ještě se chci se zeptat, kam se dávají kočárky před tím cvičením???Někam dolů??
Jinak moje jméno je Martina Šmídová
o tom kočáru už jsem taky přemýšlela, asi se nechává v šatně,ale ty jsou dole a jsou tam schody.No to nám řeknou na recepci.
Smejdik ktery den budete chodit? nebo ti budou volat kdykoliv?
my mame pondelí od 9.15
Kocarky si nechavaji v chodbe mezi restauraci a recepci.Ale jestli i nekde jinde,to nevim.
smejdik,hned zitra reknu cvicitelce tvoje jmeno.
Super, dííky🙂....den zatím nevim, ještě jsem nakoukala na net...
Larri - kdy se začíná??
tak my bysme to měli ve ST taky od 9.15 😉
Larri - už jsme v Pze, kdy budeš na Hamru ????
ahoj, cvičení je i v MC rybička na Spořilově, je to v ZŠ Na Chodovci kousek od konečné tram 11, kdyby si chtěla. 🙂 Je to od osmi měsíců a můžeš chodit i jen na některý hodiny (ne jako na kurz pravidelně - záleží na tobě)
Ahoj Martino, na zahradňáku hned za Květem je klub K2, nově se tam přestěhoval, tak se mrkni, třeba by sis tam nějaké cvičení také vybrala.
http://www.klubk2.cz/klubk2.php?page3=programkl...
Super, díky za tipy 🙂 podívám se na odkazy.
Gelato - jaké máš zkušenoti s MC rybička? Viděla jsem někde jejich leták, ale to jsem byla ještě těhotná..
Misajo - na ten klub K2 jsem koukala, narazila jsem na leták na HAMRU, chodíš tam??
smejdik - na Hamr chodím jen na procházky, na jídlo, kafčo atd..ani nevím že je tam nějaké cvičení pro děti. Já jsem se přihlásila do toho klubu K2 na miminka II-lezu
Smejdik, cvičení v Rybičce můžu vřele doporučit, nám se tam moc líbí. Kubula si to na jaře celkem užíval. teď chceme chodit znova. Přidávám odkaz http://www.mcrybicka.com/program
Supr, díky moc 🙂
Já teď čekám, jestli otevřou druhou hodinu v tom klubu K2 - je to pro nás přeci jenom blíž 🙂
Larri - díky za pomoc, ale můžeš mě zrušit u té cvičitelky, já budu chodit do toho klubu K2....
Larri nevíš, jak je to tam s těma kočárama? ale oni my to asi na recepci řeknou, že jo.. 🙂

Matru, super, že jste se tam dostaly 🙂
Larri - náhradnice znamená, že bysme nechodily na každou hodinu, ale že by mě zavolali, kdyby se uvolnilo místo, jo?Pochopila jsem to správně?
No a jsem teda taky zvědavá, jestli tě poznám, já tam chodím hodně často, ptz bydlíme kousek od Hamru