Kde nakojit v obchodním centru?

saruska89
26. lis 2015

Ahoj, chci se zeptat, kde kojíte v obchodním centru své dítě? Nepatřím mezi tu skupinu, která vytáhne prso kdekoliv a před kýmkoli, raději se vždycky někam zašiju. Chystáme se do obchodního centra s malým a vím, že nestihnu na kojení dojet domu, takže ho budu muset nakojit tam. Můžete mě prosím poradit kde kojíte?

barinkas
26. lis 2015

Ve většině nákupních center je místnost na to určená, obvykle to nese název přebalovací místnost či koutek atd.

japona
26. lis 2015

@saruska89 Když už ho nutně musíte brát s sebou (mraky lidí, chripkove epidemie..), tak obvykle jsou k dispozici místnosti k přebalování/kojení v blízkosti WC..

terezas4
26. lis 2015

kde ti to bude příjemné, v centrech bývaj sedačky a křesla tak klidně tam....pokud ti budou nepříjemné pohledy vyber si nějakou kde se můžeš od lidí otočit...přebalovací místnosti jsou u záchodů a pokoud se tam nechceš zavírat nemusíš, kojení je přirozené 🙂

evcann
26. lis 2015

@terezas4
@saruska89 možná přirozené, ale soukromé intimní, také se mi nelíbí se všude bez zábran vystavovat a otravovat tím i okolí, v centrech jsou opravdu tu prebalovaci mistnosti, kde je i zidle a krasny teplo ted v zime, takže se nemusís bat. Zrovna dnes jsem to tam vyzkousela, klid, soukromí a teplo 🙂

saruska89
autor
26. lis 2015

@evcann aha.. takze v te prebalovaci mistnosti se muze i v pohode nakojit... to me nenapadlo, ja tam totiz jeste nikdy nebyla v te mistnustce 🙂

elu
26. lis 2015

já to taky považuji za hodně intimní, třeba jako polibek, když po sobě někdo na veřejnosti leze a oblizuje se, je to nepříjematné, ale když si dá někdo decetní pusu, tak mi to nevadí a stejné je to s kojením, vytahovat kozy viditelně mi příjde trapný, ale dá se nakojit i tak, aby bylo vidět minimum, ja dávám přes sebe šátek nebo plínku, takže lidi ví, že kojím, ale nikdo moje prsa nevidí...a jelikož dítě beru všude sebou a nesedím doma na zadku, tak to musím tak dělat, protože všude koutky nejsou

terezas4
26. lis 2015

@evcann pokud je ti tam příjemně fajn, mě nebylo, byl tam záchod...u kojení jsem se nevystavovala, vidět bylo méně než ve výstřihu některých dívek a žen 😀 , a to nemám prsa malá....takže jsme u toho, koj tam kde ti to bude příjemné 😉

evaamy
26. lis 2015

Já kojím v kočáře. Mam Stokke a ten je vysoký, takže si jenom stoupnu z boku ke kocaru a zohnu se. Stojím vždycky někde za rohem nebo směrem ke zdi, aby každému došlo, že se fakt nevystavuju..takže jediný směr, že kterého jde do kocaru vidět, je ten od zdi 😉 z leva je stříška, z prava nás zakrývá rozepnuta bunda a ze zadu moje tělo. Co se týče prebalovacich místnosti, v Praze jsou věčně plné a navíc já umím kojit jenom v leže 😀

evcann
26. lis 2015

@saruska89 jj tam neni zachod (někde ano, jednou jsem byla i tam, ale byloi cisto a vonavo), jen pult, umyvadlo, kos, zrcadlo a zidle nebo kresilko, takze vazne pohoda vesla jsem se tam i s kocarem 🙂. Zatím jsem mela stestí jen na dobré místnosti i volno.

saruska89
autor
26. lis 2015

@evaamy s mym kocarkem by to neslo.. ☹ ale napad dobry🙂

konipas
26. lis 2015

Kromě už výše uvedeného (možností, jak se někam schovat nebo plínky) jsem měla i speciální kojicí přikrývku - v horním obvodu je výztuha, takže oční kontakt maminky a miminka zůstává zachován, přesto miminko neruší okolí a ani okolí není rušeno případným nevhodným výhledem... Přikrývku jsem sehnala v bazárku - nepoužívanou za směšný peníz - a docela se hodila.

mor48tko
26. lis 2015

@saruska89 taky nepatřím mezi ty, které prsa vytáhnou kdekoliv, ale když to jinak nejde.. Např. v Globusu v Chomutově a Karlových Varech žádná kojící místnost není (či něco podobného) a na záchodě kojit fakt nebudu.. Ani v žádném jiném obchodním domě v Karlových Varech, Chomutově, Kadani nic takového jako kojící místnost není. Jednou jsem v Chomutově v globusu chtěla nakojit (bylo to ze začátku, když byl malý fakt malý) a šla jsem do dětského koutku mimo zrak dětí, ale paní mi řekla, že se to správně nesmí, takže pak jsem holt kojila v té globus restauraci.. Lepší než ty smradlavé záchody.. Je to podle mě nedomyšlené.. 🙄 😒

olusenka
26. lis 2015

nikdy jsem tam děti moc netahala, nebo tam s nimi nebyla tak dlouho, ale pokud jsem musela kdekoliv jinde nakojit tam, kde bylo dost lidí, kojila jsem stejně, jako tam, kde nikdo nebyl, tj. dítě na klín, triko vyhrnuté odspodu, takže v podstatě není nic moc vidět, max. moment, kdy dítě přikládám a naopak, to si vypomůžu plínou, případně mi ji přidržel manžel, a pro ty místa, kde bylo opravdu hodně lidí (kolonáda v Mariánkách třeba, kde seděli na lavičce přímo proti nám asi 2m od nás) jsem měla kojící pelerínu, jako píše @konipas , pomohla, ale výhra to taky nebyla. Problém byl spíš v tom, jak je někde moc lidí, syna/dceru zajímalo okolí, dělali blbosti, stahovali plínu nebo pelerínu vyhrnovali, nepili pořádně.....

hudala
26. lis 2015

No nevím, ale např. v Globusu je malá tmavá místnost s pultem (ani židle - nic) tak to mi moc pohodlné na kojení není. Já bych to vyřešila kojením před návštěvou obchodu a po něm (v případě nouze v autě).

suzanna123
26. lis 2015

já jednou kojila ve zkoušecí kabince - a nechápala jsem, proč mě to nenapadlo dřív 🙂

veraga
26. lis 2015

@suzanna123 No, snad to nenapadne všechny pisatelky téhle diskuze. 🙂

suzanna123
26. lis 2015

@veraga nechápu

somalicats
26. lis 2015

@suzanna123 Pak nebude kde zkoušet hadry 😀 Ale jinak dobrej nápad.

suzanna123
26. lis 2015

@somalicats tak ono ani v těch koutcích nebývá tlačenice, tak bych se toho nebála 🙂

lamarika
26. lis 2015

Když nebyla kojící místnost, tak jsem šla do nějaké kavárničky/restauračky kde nikdo nebyl, objednala si něco na pití, zašila se někde v rohu a nakojila

kocour1
26. lis 2015

Buď bych šla kojit do auta...i když tam asi bude trochu chladno a nebo bych si sedla někam zády do nějaké kavárničky...myslím, že si ani nikdo nevšimne🙂...je třeba k tomu přistupovat tak, že je to zcela normální situace, za kterou se není nutné stydět, ani ji skrývat. Komu se to nelíbí, ať se nedívá🙂

mythologist
26. lis 2015

mlady chce na shopping? 🙂 A nechtel by pockat alespon do prvni hexa vakciny? Ja se jen tak recnicky ptam, tri nejlepsi kamosky jsou doktorky z detske fn a jedna z nich byla zrovna na epidemiologickem kongresu, kde rozebirali exitus kojence na cerny kasel po navsteve nakupaku ☹

ladyhacek
26. lis 2015

tak v přebalovací místnosti, kde je WC bych nekojila. Šla bych do kavárny/restaurace někam do kouta a pootočila si židli a klidně přes sebe a miminko hoď plenu (tak jsme kojila v parku 🙂)

saruska89
autor
27. lis 2015

@mythologist ja se neptam jestli vzit nebo nevzit malyho do obchodnihi centra ale kde ho mam nakojit.. Ale i tak diky za radu, zvazim to.

saruska89
autor
27. lis 2015

Holky moc vsem diky za rady a tipy...

pabka
27. lis 2015

@saruska89 přesně tak, takový horory vůbec necti, to by člověk musel sedět doma, vyhýbat se celý život i hrozbám hrozícím v mini promile, no a v závěru mu doma bouchne plyn... blbost, dítětem život nekončí, my děláme téměř vše co před miminkem a jsme spokojeni my, dítě a světe div se, všichni ještě zijem 🙂
v nakupakach bývají kojící koutky, pokud ne, našla jsem vždy klidnou rest., sedla do rohu zády k lidem, aby me nikdo neviděl - taky nemám rada veřejnou exhibici - a bylo... ale to už vše tady holky poradily 🙂 pro me nejlepší ten koutek. Užij si den a zvladni to, poprvé je nejhorší, potom už to půjde líp, až to vyzkoušíš 🙂

martaveg
20. pro 2015

@mor48tko Ve Varyade je prebalovaci koutek a kdyz jsem sla kolem ze zachodu tak to vypadalo na dost velkou mistnost s zidlemi, dcerka ale spala tak jsem nakonec nevyuzila

terezapetrova
21. pro 2015

@mythologist a jaky byl důkaz na to, ze ten CK byl chycenej předpokládám v konkrétním OC? Nějak si těm důkaz neumím představit :(

mor48tko
21. pro 2015

@martaveg díky za info.. Myslela jsem globus v Chomutově a Karlových Varech.. Ne KV jako takové 😉 tyhle obchody (varyáda) nenavštěvujeme, tak o nich nevíme,ale kdyby náhodou, tak díky 😉

mythologist
21. pro 2015

Cauky @terezapetrova, po konkretni kazuistice jsem nepatrala; pointa meho prispevku byla spis v tom, ze se tady vyjma uzivatelky @japona nikdo nepozastavil na tim, zda ma 7-8 tydnu stare mimino co delat v nakupaku. That's it.