Přeplněné školky a návrat do práce. Co dělat?

zonja
1. dub 2009

ahoj,
začínám toto téma, protože je teď dost aktuální a těch, které mají tento problém je asi hodně, co tedy dělat, když vám dítě odmítnou vzít do školky? zvlášť se to týká těch špatně narozených, které v září nemají tři roky
někdo to řeší chůvou či soukromou školku, ale myslím si, že se najde dost maminek, které na podobnou alternativu nemají dostatečnou výši platu.
co teda se dá dělat? nastoupit na pracák? jak to pak v tom případě chodí? musím do pěti měsíců, jak jsem našla, nastoupit někam do práce? z čeho se počítá podpora? nebo si nechat dát pracovní volno? jak je to pak se sociálním a zdravotním pojištěním?
poraďte někdo, kdo s tím má zkušenost, prosím 😉 děkuji i za všechny, komu to pomůže 😉
myslím, že je to dost velikej přůšvih ☹

martao
8. dub 2009

ja som mala rovnaký problém minulý rok. Malý mal nastúpiť do MŠ v septembri. Materská mi skončila v juni. Bývame na dedine a školka bola preplnená ale slubili mi, že mi ho zoberú už v máji, keď mám možnosť nastúpiť do práce. Nakoniec deň po zápise som zistila, že som tehotná.
Niekedy je fakt problém nájsť miesto v dobrej školke. Kamarátka radšej vozí dieťa autom do školky aj keď u nich v dedine školka je, ako dať dieťa do zlej školky.

krejcirice
8. dub 2009

Sestřenka má stejný problém holce budou 4 v srpnu rodičák jí bude končit byla už ve 4 školkách v okolí nikde jí nevzali plno.
a ke všemu nemůže v tom okrese ani sehnat práci
jedno lepší než druhé 😠

karotky
16. dub 2009

Ahojky!
Tak jsem si byla ráno v MŠ pro to vyrozumnění a hned ve dveřích se mě ředitelka ptala,jestli opravdu trvám na přijetí. 😕 🤐
Samo,že už je tam pěkná tlačenka,takže jsem to podepsala a řekla,že s námi můžou počítat na 100%.Na uvítačku jdeme 9.6.,tak jsem zvědavá,co budou mít za podmínky.Bude docela průšvih,když budou chtít mluvící děti bez plen.Obojí zvládám tak na 30%,............. někdy i hůř. 😅
Krejcirice,................tak to má Tvoje sestřenka teda pech.To je přímo vražedná kobinace. 🤐

binki
16. dub 2009

v Brně je taky plno, berou od 3-4 let, takže moje dvouletá md byla iluzorní, zatím to neřeším, ale už abych začala šetřit na soukromou školku...

karotky
16. dub 2009

binki,..........tak si pořiď další mimi a je to. 😎

binki
17. dub 2009

nepořídím, jsem nemocná 🙄

karotky
18. dub 2009

Hm,.....................tak to jsme na tom stejně. 😖
Fakt jsem ráda,že alespoň ta školka vyšla,ikdyžbych byla radši,kdybych si MD mohla prodloužit o další 3 roky. ☹

ined77
8. led 2014

Dobrý večer maminky 🙂 ,

do naší Wiki knihovničky byl přidán nový článek https://www.modrykonik.cz/skolka/.
Budu moc ráda, pokud najdete chviličku a napíšete vaše zkušenosti a zážitky se školkou, jak probíhal nástup do školky u vašich dětí, kdy si na školku zvykly atd. Vaše postřehy ocení jistě i další maminky, u kterých bude zanedlouho toto téma třeba aktuální.
Vaše postřehy, tipy, rady a zkušenosti můžete psát přímo pod článek do okénka " Moje zkušenosti s ...".

Moc Vám děkuji a přeji krásný večer 🙂 .

@karotky @binki @krejcirice @martao ...a další 🙂