Výlet do Liberce - tipy, co vidět

katkatomaskova
19. říj 2018

Zdravím liberecké maminky, a ty, co už toto město navštívily se svými dětmi 🙂 Mám doma tříměsíční, a chceme se v sobotu (zítra) vydat do Liberce na výlet. Vzhledem k tomu, jak je malá, z výletu ještě tak moc mít nebude, jasně, je to hlavně pro nás rodiče :D Vím o takové té klasice - ZOO, botanická, Dinopark a Ještěd. Neporadí ještě někdo něco? 🙂 Nějaké zajímavé muzeum, nějaká památka, podzemí, nebo tak... 🙂 Vím o krytu z doby komunistické, ale tam se prohlíží jen technické zázemí, a to by nás asi nebavilo... A ještě mě zajímají typy na nějakou útulnou restauraci, kde bychom se mohli dobře najíst, a přitom tam na mě nekoukali jako na mimoně, když je poprosím o ohřátí lahvičky s mlékem pro malou (je plně na UM) 🙂 Ideálně kde na nás nebudou koukat skrz prsty kvůli mimču, i když Eli je zlatá, a v cizím prostředí o ní člověk už vůbec neví :D Dětský koutek to zrovna být nemusí prosím... :D No a jestli někdo ví o nějaké dobré kavárně se skvělou kávou a vynikajícími zákusky, bude to jen TOP O🙂

Moc děkuji za typy, triky a taktiky 🙂

hafika
19. říj 2018

A co od toho čekáš, budete mít kočárek, nebo bude mimi v nositku? Zvlášť pokud by byla v nositku, tak můžete prakticky kamkoli, kde vás to láká, jí to bude jedno. Do dinoparku bych nešla, je to atrakce spíš pro děti, dospělý projde exponáty za 10 min, děti by to mohlo zajímat až tak od roku. Chodí tam spíš školkové a mladší děti, takže teď samé rýmičky, brutální kašlíky a je velká šance, že mimi něco chytí. Když už, tak bych zkusila iqlandii, tam je to zajímavé i pro dospělé, na záchodech mají přebalovací pult. Ale bývá tam dost lidí a dětí, takže opět šance něco chytit. Jestli vás zajímá kultura, klidně bych zkusila muzeum nebo galerii v bývalých lázních. Prohlídka krytu je moc zajímavá, je i o atmosféře toho krytu, vidět, jak malý a stísněný prostor to je, ale je to myslím jen první sobotu v měsíci, takže smůla. S restauracemi a kavárnami neporadim.

katkatomaskova
autor
19. říj 2018

@hafika Budu mít i kočár, i nosítko, takže nebudu ničím limitovaná 🙂 V IQ parku jsme byli asi před čtyřmi lety na výletě ještě s mými rodiči, tak to asi taky nebude aktuální pro nás. Děkuju za hodnocení Dinaparku 🙂 Teď jsme se vykřesali z nemoci - muž čtyři dny, já 10 :( Malou to naštěstí minulo, ale opakovat si to fakt nechci. Bohužel tohle hrozí všude, kde bude vyšší koncentrace lidí.

hafika
19. říj 2018

@katkatomaskova Podle mě je to určitě horší tam, kde se pohybuje hodně dětí školkového a mladšího školního věku. Polovina těhle dětí je neustále nastydlých, ale to že oni nemají horečku, neznamená, že vy ji pak nedostanete. Infekce od malých dětí jsou nejhorší. Asi bych šla do zoo, tam to bude co do chycení něčeho nejmíň rizikové a ještě se provětráte. Jinak iqlandia je jiná než iqpark, je daleko víc zajímavá, exponáty detailnější. Ale zas mi tam přijde daleko víc lidí, a to jsme tam byli ve všední den poslední prázdninový týden. Kolega mi tvrdil, že o víkendech tam bývá narváno.

katkatomaskova
autor
19. říj 2018

@hafika No nemocní nechceme být nikdo :( Začíná se to stříbřit na ZOO, pak asi oběd v restauraci Balada 😇 A pak buď ještě botanická, nebo se zajít podívat k přehradě, anebo vyjet na Ještěd. Pak si dát dobrou kávu a zákusek U dvou buchet 😍 A pomalu valit domů. Ona něco zabere i cesta, do toho musím počítat nějaké krmení a péči okolo malé... A on ten den určitě rychle uteče 😢

katkatomaskova
autor
19. říj 2018

Ještě zvažuju Sychrov, máme ho po cestě, ale všechny zámky mi svou expozicí přijdou na stejné brdo, tak nevím, jestli to tam dopadne..

slunicko2015
19. říj 2018

IQ park je něco jiného než IQlandia - IQ park je pro menší děti a IQlandia pro větší a i dospělý si tu najdou své. Do dinoparku bych taky nešla, ale Sychrov doporučuji, tam se nám líbí moc

ivis_b
19. říj 2018

Restauraci doporučuju Black horse, tam nám nejvíc chutná. Děti tam moc nechodí, takže je tam klid a personál je moc ochotný, takže předpokládám, že ohřátí lahvičky nebude problém. Kavárna buď nová Terasy café (je tam klid a pěké prostředí) nebo vyhlášešná Bez konceptu - to je teda trochu masovka.

katkatomaskova
autor
19. říj 2018

Co tak pozoruju, je kaváren v Liberci mraky. Ale mají zvláštní otevírací doby.. Třeba v sobotu jen pár hodin, po obědě zavřou... Nebo nemají otevřeno vůbec... To mi přijde divný, když bude hezky, bude lidí plný město.. :-/ Copak o víkendu sedí všichni doma a nechodí na procházky a třeba na kávu??

ivis_b
19. říj 2018

@katkatomaskova jo tak to nevim🙂 V Terasach maji od 7 do 22;)

pinuplady
19. říj 2018

Dobrý den. S výletem neporadím, ale s restauracemi ráda. 🙂 V Liberci doporučuji z restaurací Organza Cafe, mají tam výborné burgery, tacos. Dále Chicago Grill a bar, výborné wrapy (hlavně vegetariánský ve špenátové tortille). Pokud máte rádi asijskou kuchyni, tak doručuji Street PHO, mají skvělý Asia burger a všichni moji známí si chválí jejich PHO. 🙂
Dále třeba Coyote Dinner - nejlepší lososové buritto. A také nově otevřený Jungle Gin a bar - losová bowl. Dále je skvělá řecká taverna Masa Buka nebo orientální indická restaurace Omam - svět na talíři. Pokud chcete klasiku, těstoviny atd. tak doporučuji restauraci Baladu, Černý Kůň a nebo Millenium. Pokud máte rádi ryby, tak si hodně chválí Rybářskou baštu (kousek od botanické zahrady a ZOO).

Z kaváren je nejlepší jednoznačně Mikyna, kde mají výborné veganské, sladké, slané, čokoládové dobroty.
Dále Kafe Kytka, nádherné interiéry spojené s květinářstvím, výborné dorty i káva. V obou těchto kavárnách mají vždycky milou a úžasnou obsluhu.
Především v Mikyně vídávám maminky s miminky dost často. 🙂

katkatomaskova
autor
19. říj 2018

@pinuplady Do Mikyny podle všeho půjdeme - je otevřená celý den :D Kytka má zajímavý nápad, ale odrazuje mě fakt, že je to zároveň i prodejna květin a tím to na mě působí spíš jako průchoďák, než jako místo, kde si člověk v klidu vychutná kávu,..

A na jídlo to vypadá na Baladu. Black Horse super, ale jídla začínají na třech stovkách a to je hardcore.. 😒