Vysočina. Kam s dětmi?

bemo
13. srp 2021

Ahoj holky, zítra jedu s dětmi na týden na Vysočinu, konkrétně Hlinsko. Máte nějaké tipy kam vyrazit v okolí? Samozřejmě i v širším okolí. Mám děti ve věku od 2,5 do 12ti let. Budu moc ráda za jakékoliv nápady. Předem děkuji.

klokanka31
13. srp 2021

@bemo Veselý kopec a peklo Čertovina.

hezz17
13. srp 2021

Rekreacni areal pilak-tam se vyradi vsichni.
Muzeum nove generace zdar n.s- to byla fakt pecka.
Zoo jihlava.
Houbovy haj-knezeves.
Vodni naucna stezka v Novem veseli.
Hrad Rostejn trasa B pro deti.

klokanka31
13. srp 2021

@bemo Souhlasím s
@hezz17 , zoo Jihlava je super, my tam byli ve středu a super 🙂

hezz17
13. srp 2021

@klokanka31 my tam chodime cca 1x tydne 😀

ajja87
13. srp 2021

@hezz17
@klokanka31 zoo Jihlava, jedna z nejhezčích zoo v ČR, ale
@bemo jestli už to pro vás z Hlinska nebude moc z ruky... Jinak ta Certovina, Veselý kopec, Toulovcove maštale, Žďár nad Sazavou-Pilska nádrž, muzeum vláčků, pak Vagon v Polničce, v Hlinsku biotopove koupaliště,Eden Bystřice nad Pernstejnem.. Na fb zkuste skupinku Vysočina s dětmi, je tam spoustu tipu na výlety...

klokanka31
13. srp 2021

@hezz17 Jéé tak to závidím 😮 asi bydlíš v Jihlavě co?☺

piskle89
13. srp 2021

My byli ještě také v Kukyho lese, na Veselém kopci.

Pak jsme teda byli v Pohádkové vesničce, ale já jsem z toho dost zklamaná, až znechucená bych řekla. Takže tu za mě teda opravdu nedoporučuji.

vercy88
13. srp 2021

Za nas Eden v Bystrici, je tam i pohadkova stezka a pak Zoo Jihlava. Polnicka ale tak pro dite od 3 pet vyse, pro ty maly tam toho moc neni. Byli jsme na Vysocine na zacatku tydne. Ale co vubec nemuzu doporucit a pro nas obrovske zklamani Pohadkova Vesnicka v Podlesi, byli jsme teda bez pruvodce a za 15 min to je prohlidnuty a pro deti tam vubec nic neni pokud jim teda nestaci pohled z venku na domky a par drevenych postavicek, vstup za 300, a uplne o nicem.

martt
13. srp 2021

@bemo Nám se líbilo v zachranné stanici Pasíčka. Mají tam přístupnou expozici zvířat a geopark, kde si děti můžou i zkusit vykopat "kosti" dinosaurů.

jajulin
13. srp 2021

Záleží na tom, jak široké okolí máš na mysli, ale třeba do Jihlavy už je to hodina cesty. V mnohem bližším okolí je výletních cílů tolik, že to za týden nestihnete. Spousta už toho tady byla zmíněna. Ve Žďáře na zámku je supr trupr moderní muzem, prohlídky pro děti, krásný areál, hned vedle do kopečka je Zelená hora, památka Unesco. V centru města by měly být modely vláčků. V infocentru si můžete vyzvednout letáček s mapkou soch Michala Olšiaka a k některým si zajet. Opravdu jsou krásné a děti baví, mrkni na googlu. V Novém Městě na Moravě na náměstí je Horácké muzem a tam na nádvoří je vodní mlýnek. V Bystřici nad Pernštejnem je toho moc - Eden, pohádková alej, miniatury... V Nedvěci Pernštejn. Pak také vírská přehrada. Ve Sněžném na náměstí je skvělá cukrárna. Ve vedlejší vesnici Krátká je fungl nový Dům přírody. Tam jsme zatím nebyli, ale chystáme se. Tohle všechno je směrem na jih od Hlinska. Hlinsko samotné už ani není v kraji Vysočina. Na výlety směrem na sever by ses mohla ptát holek z pardubického kraje 🙂 .

tynka9
14. srp 2021

krom výše zmíněného - nádherné je údolí doubravky z Chotěboře do Bílku (druhá cesta vlakem). Je to asi 7 km, ale kolem krásné řeky. Místy trošku složitější terén, ale jsou tam řetězy, kterých se dá držet. Dali jsme to na jaře s dětmi 2 roky a 3,5 s tím, že mladší byla na těch složitějších místech v krosničce.

bemo
autor
14. srp 2021

Holky, díky moc za skvělé tipy. Určitě z nich budu čerpat. Já věděla, že mi tady poradíte. Díky

bemo
autor
14. srp 2021

Holky, díky moc za skvělé tipy. Určitě z nich budu čerpat. Já věděla, že mi tady poradíte. Díky

bemo
autor
18. srp 2021

@tynka9
@jajulin
@martt
@vercy88
@piskle89
@ajja87
@hezz17
@klokanka31 holky a můžete mi dát tip ještě na nějaké pěkné hřiště tady v okolí Hlinska?

klokanka31
18. srp 2021

@bemo Hřiště bohužel neporadím, nejsem z Hlinecka 🙂

ajja87
18. srp 2021

Ja taky neporadím, též nejsem z Hlinecka...

luckawm
15. dub 2022

@piskle89 souhlasím. Pohádková vesnička za mě taky děs 🙄.