Hlídání 3m. miminka. Máte zkušenost s někým na Kladně?

angienessi
9. pro 2021

Ahojky,
mate nekdo dobrou zkusenost s nekym na Kladne? Potrebovala bych pohlidat malou aspon na 3h. V kocarku spinka,tak ideal prochazka nebo klidne nekoho domu. Bohuzel nikoho nemame a potrebovala bych udelat uklid pred Vanoci,vyzdoba,okna atd…nevim jak to delaji jine maminky,ale ja to proste nestiham. Moc dekuji za tip ;).

cloo
9. pro 2021

@angienessi : Nedělám 🙂 Když malý spí doma, tak trochu cukroví peču. Úklid jsem odepsala. A to mladší syn spí krásně doma. Se starším jsem musela jen jezdit v kočárku.
Vykašli se na úklid a užívej si lenošení ;)
PS: Na jaře si asi najmu úklidovou paní, aby udělala generální úklid.

angienessi
autor
9. pro 2021

@cloo
Kdyz ja jsem z toho na nervy☹️. Za posledni mesic jsem se nekolikrat pokousela,ze pujdu umyt okna a kdyz si vse pripravim,mala zacne rvat. Me taky usne doma,ale mame byt 40m a nesmim delat zadny hluk,chodim jen po spickach. Nemuzu si uvarit ani caj,aby se neprobudila a kdyz je vzhuru,tak jen rve ☹️🤷‍♀️

nazka
9. pro 2021

@angienessi ahojky, já bych se Ti nabídla, že malou pohlídám.ale mám sama raubirku, že sice bys měla umyta okna, ale na zemi bordel pěkný 😐 Letos jsem myla okna s holkama v patách, doslova. Byl to boj, takže tě chápu.

me_druhe_ja
9. pro 2021

Já jsem teda nikdy nepochopila, proč se před Vánoci myjou okna. To je snad nejdebilnejsi doba na mytí oken. 😀 já vždycky myju okna, když je teplo. 🙂 A jinak něco malo můžeš upict, když malá spí, to hluk nedělá. 🙂 Pokud děláš ručně, ne robotem. A pokud provádíš průběžně běžnej úklid, tak nechápu, na co "vánoční" úklid. 🙂

lidija1234
9. pro 2021

Je pravda,že úklid mi zabere i několik dní a to má zlaté hodné miminko ☺️ale jako by měl radar a když začnu dělat něco tak se probudí 😃dělám to prostě na etapy a jak zase usne tak něco pouklizim nebo když se vzbudí táta tak on se stará a já si dodělám co potřebuji. Takhle už jsem zvládla upéct 3 druhy cukroví 😃

angienessi
autor
9. pro 2021

@nazka
Dekuji ☺️. Ja si myslela,ze s jednim ditetem to zvladnu s prstem v nose. Ted jsem rada,ze udelam bezny uklid,nakup ,prochazka a v 10 jsem tak vyrizena,ze nemam uz na nic silu.

klokanka31
9. pro 2021

@angienessi A manžela nemáš?

angienessi
autor
9. pro 2021

@klokanka31
Mam,ale s nicim mi nepomuze. On ma nazor,ze na materske se nic nedela. A kdyz uz mi malou pohlida na 20 min,abych se aspon umyla,tak jen posloucham,ze by ho zajimalo,co cely den delame a ze jsem uplne neschopna. Takze asi tak 🤷‍♀️. Zde se pomoci nedockam.

klokanka31
9. pro 2021

@angienessi 😮 aha tak to je na houby,ale copak nemůže pohlídat vlastní mimčo? A nebo ještě líp - zapojit se taky do úklidu?

krisstina93
9. pro 2021

Nemáš balkon? Uspis dítě v kočárku a dáš spát na balkon, tam bude spát líp a budeš mít hoďku- dvě času na svoje věci. Jinak ja bych miminko úplně cizí osobě nedala ani na procházku v kočárku :D

cuuza
9. pro 2021

Vraz v sobotu v devět chlapovi mimčo do kočarku a ať dorazí na oběd. A dej si v klidu vanu a ve zbytku času udělej, co chceš.

Nezapojovat chlapa do péče je špatná cesta a neudělat si čas na sebe ještě horší 🍀

journals
9. pro 2021

Otce srovnej do late radeji driv nez pozdeji/nikdy. S kocarem snad jezdit zvladne a podivej se po dobre pani na uklid. Na neozdobeny dum a chybejici cukrovi se neumira. Ted jsou proste jine priority. A manzela zacni hned zapojovat, protoze bude hur

nazka
9. pro 2021

@angienessi já Tě chápu.. A muzunteda nějak pomoci? Jsem taky z Kladna. Ale procházku asi nedám, protože sama mám kočár. Ale jak Ti rozumím, tak bych Ti chtěla hrozně pomoct 😄

klokanka31
9. pro 2021

@journals Když se zapojí i chlap, tak jde mít naklizeno i napečeno i s mimčem/malým dítětem. Myslím že žádnýho chlapa ještě nezabilo mytí oken nebo čištění koberce...

nazka
9. pro 2021

@angienessi jinak pokud bys chtěla vyčistit koberec, znám fajn pana, co to tady u nás dělá a za pár korun. To samé pohovku. Z u ho každý rok před Vánoci 🙂

nazka
9. pro 2021

@angienessi každopádně kdybys měla k cokoliv zájem, napiš do IZ 😄

sigyn
9. pro 2021

Já dělám Vánoční úklid postupně, třeba 3 týdny a každý den alespoň jednu věc. A kdyby se něco nestihlo, tak se taky nic nestane. A teda mít takového manžela, tak bych se ptala sebe sama - k čemu?

jako_mala_holka
9. pro 2021

Děláme (záměrně píšu MY) jen to co v klidu stihneme a co se nám chce, prostě podle sebe... A teda tvého manžela bych chtěla mít doma, to je poklad

journals
9. pro 2021

@klokanka31 tak to rozhodne. Jaky si to kdo udela…

emillyhk
9. pro 2021

Syn má 10m, na vánoční úklid kašlu. Podlahu a vše do úrovně pasu (tam dosáhne) uklízím denně, zabere to 15-20min. Koupelny 2x týdně (ve 3m jsem to dělala 1x týdně, když manžel hlídal), jinak umyvadla a WC denně (5min). Výzdobu letos nedělám - chlapovi je to jedno, mě by to přidělalo práci, protože bych musela hlídat, aby to nejedl 🤦‍♀️. Okna pořádně umyju na jaře, topíme a je nesmysl větrat (20 oken opravdu nějaký čas zabere). Ty, které jsou na očích jsem aspoň umyla skla (5min. jedno okno, dělala jsem to týden 😂). Větší úklid dělám v sobotu, když manžel vezme malého na chvíli k rodičům. Nebo taky ne a jdu spát. Cukroví je v pohodě, peču toho sice hodně, ale 1x týdně k nám jezdí moje mamka užít si malého, tak jsem to zvládla během toho. Ale pro mě to byl relax, baví mě to.
Vím, že na to jsi se neptala, snad se neurazíš, ale chlapa zapoj co nejdřív. Ne kvůli vánocům, ale aby ses z toho za pár měsíců/let nesložila. U nás to taky před dítětem viselo všechno na mě, ale jak se malý narodil, tak se chlap prostě musí zapojit. Pořád je tak 80% péče o dítě i domácnost na mě, ale pro mě je i to pokrok 😉. Jo, a můj muž všude říká, že péče o dítě je mnohem náročnější než chodit do práce - ví to, protože se na péči o něj podílí...

angienessi
autor
9. pro 2021

Dekuji za rady ☺️. Ja bych muze rada zapojila,ale jak jsem psala,nevim jak,aby se to obeslo bez rvu a hadek. Zkusim s nim promluvit a uvidime. Dekuji za rakce,tolik jsem jich necekala,alespon me uklidnilo,ze nejsem tak neschopna,kdyz ctu,ze vam nekdo pomaha. A preji vsem hezke Vanoce. A kdyby nahodou nekdo vedel o nekom spolehlivem na hlidani,budu rada. Dekuji

pipi_puncocha
9. pro 2021

Ono je vůbec špatně přemýšlet tak, že manžel "pomáhá," tak sakra je to i jeho dítě a obydlí, považuju oba partnery za rovnocenné jak v péči o domácnost, tak v péči o dítě. Tohle je fakt mazec, je mi líto, jak to máte.😔

klokanka31
9. pro 2021

@angienessi A když řekneš že chceš udělat velký vánoční úklid, tak on sám neřekne "OK, uděláme ho spolu"?

shirilka
9. pro 2021

@angienessi Na vánoční úklid se vykašli, okna nech na jaro až bude tepleji, třeba bude mimčo lépe spát. Můj malý drobeček spal vždy max 30 minut a mohla jsem se na hlavu stavět, změnilo se to až jak začal chodit. A taky citlivý na hluk takže nic moc udělat nešlo, naprosto ti rozumím. Výzdoba, nevím jak moc složitě si to představuješ, my budeme mít stromek, máme adventní věnec a tím to hasne. Cukroví peču jeden druh, perníčky, upeču teda aspoň dvě kila a zbytek vyměním 😀 loni jsem to udělala stejně a nakonec z jednoho bylo 9 druhů 😀 a chlapa zkus zapojit, opravdu raději dříve než později, on by mu možná prospěl den doma bez tebe, nebo aspon část - pokud na to že chceš uklízet neslyší tak řekni že jdeš k lékaři třeba ať hlídá...

emillyhk
9. pro 2021

@angienessi Nejsi neschopná 😊 Já opravdu upřímně obdivuji každou maminku, která je na to sama. Většinu dní to nějak zvládám, ale zrovna včera byl opravdu blbej den (vstávali jsme ve 4, v noci jsem skoro nespala a mrňous celý!! den mrčel nebo brečel, ani na minutu nezamhouřil oka), takže když muž přišel z práce a viděl, že jsem na zhroucení, vzal si ho a mě nechal dvě hodiny spát. Být na to sama, tak už sedím v slzách v koutku...
Neboj se říct si o pomoc. Manželovi vysvětli, že jsi na rodičovské, která je sice placená státem, ale je to práce jako jakákoli jiná. Jen s tím rozdílem, že tvoje práce není od-do, ale je to celodenní záhul s nočním vstáváním. A upřímně, já bych klidně do hádky šla, protože tvůj muž si musí uvědomit, že dítě je i jeho...

chrystyanna
9. pro 2021

@angienessi jednoduché řešení, prostě mu dej to dítě na chvíli. Není to hlidani je jeho jako tvé. Buď ať jde ven s ním. A nebo level výše. Dvě tři hodiny nebud doma(doktor, nákupy) a až se vratis, pouzij jeho slova.

alokina
9. pro 2021

@angienessi a co vyjít si na procházku s malou a zaplatit někoho spíš na úklid než hlídání? 🤗

bara88
9. pro 2021

Nějak nechápu ten vánoční úklid.vy jako celý rok neukluzite?nějak nechápu proč se v adventní čas takto honit a dohánět vše za celý rok.

jako_mala_holka
9. pro 2021

@bara88 tohle taky nechápu

veruuu_kubesovic
9. pro 2021

Pokud máš doma muze a tedy tatínka miminka, tak ať ti ji pohlídá, sice nechápu k čemu potřebuješ mít čistá okna v prosinci? Ale uklidit bys stihla...