Akné po třicítce. Rady, doporučení kosmetiky?

evsi88
5. kvě 2021

Zdravím damy! Poslední dobou se u mne rozmohl nešvar - akné - na obličeji, zadech a tak všelijak podobne. Mám 19 měsíční dcerku a stále kojim. Pleť jsem měla od vysazeni antikoncepce (brala jsem od 16-25) spatnou - komedony v tečku a sem tam pupinek, teď se mi ale zacly delat podebrane vridky - hlavně na brade, cele a na tvarich. Než pujdu k doktorce kvůli hormonalni rovnováze, chtěla bych vyzkouset nějakou přírodní kosmetiku pro aknozni pleť. Moc mi voní ahava a má i super recenze, ale trochu bojují s tím, jak v izraeli drancuji mrtvé moře🤷🏻‍♀️ Teď používám kosmetiku kvitok a mýdlo lamazuna - umyju oblicej mydlem, posudlam konopnym olejem - splachnu, dam růžovou vodu a námazu olivovym kremem od kvitku. Mám pocit, ze je toho masteni asi moc🤷🏻‍♀️ Mate prosím rady a doporuceni, zkusenosti s nějakou kosmetikou proti akné a černým teckam, nebo domácí masku či nejake čisticí rituály, které vám pomohly?
Dekuju moc🌷🌞

merope
5. kvě 2021

Mně na to hodně pomohla značka Artistry (prodává Amway, dá se i vzít na vyzkoušení a pokud nesedne, vrátit, v Praze dokáži zajistit i nějaké ty ukázky).

mamikry
5. kvě 2021

@evsi88 Zkuste Biorythme kremy nebo kosmetiku 100 % Pure, ty pomohly mne. Ahava podle me neni prirodni kosmetika. Na cerne tecky je dobra slupovaci maska od
Navia/Kvitok. Jinak bych se oleje nebala, naopak je to dobre plet hydrstovst. Ale olej je treba nanaset na vlhkou pokozku, aby nevysusoval. Na to staci ta kvetinova voda.

hojda
5. kvě 2021

Zkus mrknout po něčem s kyselinou glykolovou (tonikum). Udržuje čisté póry a předcházíš, tak jejich ucpání. Dělá krásnou pleť je i na vrásky. Každému zabírá něco jiného, ale tu kyselinu bych do péče určitě zařadila.

hojda
5. kvě 2021

@evsi88 za sebe doporučuji the ordinary, není to přírodní kosmetika, ale tohle zabralo . https://glowup.cz/blog/the-ordinary-akne-zmizne... funguje něco jiného, tak spíš vyzkoušet, co bude sedět tobě, pár videí pro inspiraci:

https://www.youtube.com/watch?v=g91Yjh--rlchttps://www.youtube.com/watch?v=NXeDC07Tmks
evsi88
autor
5. kvě 2021

@merope dekuju moc kouknu na to🙂

evsi88
autor
5. kvě 2021

@mamikry moc diky! Mě prave přijde, ze od te doby co jsem zacla s kvitkem se mi zacaly delat ty vridky a to i přes to, ze než dam krém, navlhcim ruzovkou🤷🏻‍♀️ Je fakt ze ahava nebude z nejprirodnejsich ale cetla jsem na ni super recenze, tak mi to nedalo a zeptala jsem se🙂

evsi88
autor
5. kvě 2021

@hojda bajo moc diky! O te kyselina jsem slysela a uvazuju, jen si raději něco nactu😀 na vsechno se podívám, moc dekuju ta tipy👌🏻

hojda
5. kvě 2021

@evsi88 švagrová zkoušela nižší koncetraci od Revolution a také chválila https://www.notino.cz/revolution-skincare/revol.... Tohle mi přijde jako něco, co brání vzniku těch zánětů, krémy a matičky pak už většinou jen hojí.

mamikry
5. kvě 2021

@evsi88 Ja jsem Ahavu pouzivala v puberte a nebyla spatna, to rict nemuzu. Moje mama ji pouziva do ted. Jen mam dojem, ze v ni jsou silikony a ty casem proste plet ucpou. Kvitok nemam krome te masky ozkouseny, bohuzel. Ale ono se taky muze stat, ze se plet cisti od chemie a muze se prechodne zhorsit. Taky nemusi sednout nejaka slozka. Ja jsem zacinala pomalu na tech Biorythme kremech, coz je vlastne olej v tuhe forme. Konopny a Medunka byly na akne prima, ale casem me zacala ta olejova konzistence rozcilovat. Pak jsem dosla pres dobre recenze ke 100 % Pure a uz u ni zustala.

mamikry
5. kvě 2021

@evsi88 Jeste teda dodavam, ze jsem zmenila vse od samponu az po dekorativni kosmetiku. On se ten sampon na plet prece jen dostane. A kdyz ma v sobe ropne odmastovace, muze drazdit.

lobella
5. kvě 2021

Ja pred pulrokem presla na kosmtiku od Karla Hadka. Aknozni plet jako ze hodne mam od cca 11let, po vysazeni HA hruza, po porodu a behem kojeni taky, ted jsem znovu tehu a plet se zase zhorsila, mam myci olej na normlani plet (i kdyz mam spis mastnejsi), k tomu levandulovou nebo jalovcovou pletovou vodu, ne tonikum a materidouskovy nebo levandulovy krem (pouzivam rano i na noc), po par dnech prestala byt plet precitlivela, driv mi jodne cervena, byla sucha ale zaroven mastna, ted nemam ani jedno suche misto, ale ani se nikde nemastim, plet vypada naprosto v rovnovaze a casem se mi i pory stahly, mame v rodine hodne vyrazne pory, takze cela T-zona i tvare jsou posete cernymi teckami, vse se pomalu dava do normalu a jsem moc spokojena

syrinxka
5. kvě 2021

@evsi88 Mne nejvíc pomáhá nejíst sladké. Jakmile sním čokoládu, brambůrky apd. Hned se mi to na pleti vyrazí. 😢 No a kromě toho čistim pleť olejem a pak čistící vodou od české firmy Nafigate. Trpěla jsem na velké bolaky jaké jsem snad neměla ani v pubertě a tahle kombinace mi konečně v 31letech zabrala 🙏

antoinet
5. kvě 2021

Já sleduju na IG Kateřinu Routovou a pomohla mi. Přírodní kosmetika, důkladné čištění a hydratace, hygiena, přírodní doplňky stravy...mrkni na ni. Paradoxně to, co doporučuje, není vůbec drahé 🙂

cherie24
5. kvě 2021

@evsi88 mě teď pomohl marocký jíl. Zkouším taky co můžu, chlap mi k tomu řekl, že už nevím co si na ten obličej napatlat, když už zkouším i bláto 😆 ale fakt jsem z toho překvapená, nemám skoro nikde nic 🙂

mamikry
5. kvě 2021

@cherie24 Jo! Marocky jil je taky super i na vlasy

maki90
5. kvě 2021

@evsi88 mně hodně pomáhá hřebíčková voda od Nobilis Tilia. Večer a ráno čistím konjakovou houbickou (černou), večer s čistící pěnou od Mossa. Potom hřebíčková voda, růžovka a krém Vichy normaderm anti age (ale ten sám o sobě není žádná hitparáda,ale aspoň pleť nezhoršuje). Jednou týdně maska z bílého jílu. Ale co mi teď neskutečně pomohlo je změna stravy. Zkouším whole30 a už po týdnu pleť skoro bez pupinku...

evsi88
autor
6. kvě 2021

@maki90 na w30 jsem taky byla x let zpět, a měla jsem to stejne a jsem si jistojistejista, ze to bylo vynechanim mléčných vyrobku👌🏻Teď jsem vajickovy nepojidsc masa, ale kvůli dceři mame doma pořad nějaký syr a zóbu s ni, zkusim vysadit;) ale časove mi to nesedí, to akné se objevilo zhruba před mesicem a zacinam si fakt myslet ze mi nesedl krém od kvitku🤷🏻‍♀️

evsi88
autor
6. kvě 2021

@antoinet kouknu na ni moc dekuju🌷

evsi88
autor
6. kvě 2021

@syrinxka já se prave stravuju bych řekla dobre, maso nevim, syry občas a vetsinou jsem na zelenine, ovoci a lusteninach🤷🏻‍♀️Teda jako jo, cokosku slupnu hned teď mají v lidlu takový velky dobry - mléčná se slabým karamelem a tak ale já jedu ty tmavy😀nicméně si na to davam bacha ať toho nevim moc😁

evsi88
autor
6. kvě 2021

@lobella na hádka se podívám úplně jsem na nej zapomnela🙂 dekuju moc!

evsi88
autor
6. kvě 2021

@mamikry já mám vesměs vsechno bioeko a nic jsem nemenila, šle ta pleť mě trápí asi mesic🤷🏻‍♀️ Ale ten jil a the ordinary vyzkousim👍👍👍👍

evsi88
autor
6. kvě 2021

@hojda dekuju moc za rady! Ta kosmetika ordinary vypada dobre👌🏻

syrinxka
6. kvě 2021

@evsi88 já hodně ujizdela na Milce a ani nějakým tim oplatkem nepohrdla. Mám to asi nějaký trest z hůry, prostě buď budu mít čistý ksicht nebo jist kokina s beďarama 🤷‍♂️😢😢 Ještě jsem zapomněla dodat, že jako doplněk jim Zinek, který je snad prý dobrý na pleť. 🙂

evsi88
autor
6. kvě 2021

@cherie24 já zkousela jen ten zeleny🤷🏻‍♀️A s chlapem to samy, už je ze mě nestastnej, prachy lítají a oblicej jak v patnácti 😀

cherie24
6. kvě 2021

@mamikry taky jsem o tom četla, já ho paradoxně dostala jako dárek a teď jsem si ho objednala velkou pixlu 😄 právě chci vyzkoušet na ty vlasy, prý v kombinaci s maskou s některými oleji je to pecka, tak jsem zvědavá 🙂