Jak se starat o pleť?

11. led 2024

Ahoj ženy 😁
uvítala bych rady, jak se starat o pleť. Jsem 30+. Chtěla jsem ke kosmetičce, ale nemůžu se tam dostat 😕
Zatím používám čištění a krém (ráno i večer).
Ale ráda bych pečovala trochu více a vyzkoušela nové produkty.
Co používáte za produkty? Klidně konkrétně. Mám normální pleť, sem tam černé tečky...
Moc děkuju 💙

gdpr
11. led 2024

Na čierne bodky by som pridala do starostlivosti exfoliaciu 1-2x do tyzdna napr AHA+BHA piling od Revolution (aj ja používam) alebo len AHA piling. Krém by som vymenila za serum, sérum je účinnejšie ako krém napr s kys hyaluronovou teraz ja mam Loreal ale chcem vyskúšať od Purity Vision, ak sa ti začínajú tvoriť vrasky určite je dobry aj serum Retinol (vit A) ten ako jediný ma vedecky preukázaný účinok, ze dokáže vypĺňať vrasky ja mam od Revolution a je dobre začať postupne par krat do tyzdna ako začať neskoro. Určite ja by som zacala už s kolagenom (kolagen v ľudskom tele sa postupne prestáva tvoriť medzi 25-30, po 40 ľudské telo si ho vie vytvoriť len na 20%) ale určite kolagen s vit C (ak chceš investovať predáva sa aj s kys hyaluronovou ale ta tam podla mňa nie je potrebná) nejaký na pitie nie prípravky co sú na tvar s kolagenom 🤦🏼‍♀️ keď je slnko tak urcite SPF serum v lete 50+ v zime aspoň 15-20 a nic ine podľa mňa netreba a ak chceš niečo na rozjasnenie pleti mne velmi pomohlo serum vit C (DM značka). Ja vit C a kys hyaluronovu používam každý deň + samozrejme čistenie pleti a AHA+Bha 1x do tyzdna alebo 1x za 3 tyzdne a mojej pleti to stačí, 1-2x Retinol (nikdy nie v deň kedy AHA+Bha aspoň s 2 dnovym rozdielom)

alice180
11. led 2024

Pokud chceš používat chemický peeling AHA, BHA kyseliny tak musíš užívat SPF i v zimě 30, v lete 50. Během dne přemazat i když si jen doma. A celkově jen SPF důležity i bez peelingu takže denně po denním krému maznout. Následně odličovač dvoufazove.
Kolagen v podobě nápoje je k ničemu. Vyhozený peníze.
Ráno - čistící pěna, tonikum, sérum, denní krém, SPF
Večer - odličovací mléko/olej, čistící pěna, tonikum, sérum, noční krém
Jednou až dvakrát týdně chemický peeling
Jednou týdně maska

barumrallyebum
11. led 2024

Ahoj, u nas je prodejna Dermacol, a je tam servis jako v parfumerii, takze ti poradi a pomuze vybrat. Maji tam vsechno a za nizke ceny. Ja mam od nich hodne veci a jsem moc spokojena.

barumrallyebum
11. led 2024

Je mi 40, pouzivam rano hyaluronove serum, ocni krem, denni krem. Vecer odlicovac oci, cistici gel, serum, ocni, nocni krem. Sem tam cistici, nebo hydratacni nebo kolagenova maska. Peeling temer vubec.

me_druhe_ja
11. led 2024

@gdpr ad ten Retinol. Taky už se brzo budu řadit do kategorie 40+ a tak že zkusím sérum s retinolem od L'Oréalu. Po dvou použitích mi naskákaly červené skvrny po celým obličeji, který brutálně pálily. Nikdy se mi nic podobnýho nestalo. Mam odolnou pleť a nikdy jsem na nic neměla sebemenší reakci. A tohle mě fakt překvapilo...

me_druhe_ja
11. led 2024

Jinak já používám ráno micelární voda, sérum s vit C, oční sérum s kys hyaluronovou a denní ochranný krém s UV (L'Oréal vše). Večer čistící gel, micelární voda, to same sérum na pleť i oči a noční krém s kyselinou hyaluronovou.
Tak cca 3x do týdne maska (střídám čistící a hydratační, občas zařadim proti stárnutí pleti) a 1-2x týdně hydratační "pásky" na oční okolí. Peeling nepoužívám, na kosmetiku nechodím. Pleť mám řekla bych teď opravdu hezkou. Takhle se o ní starám poslední dva roky myslím, předtím jsem to tolik neřešila, a opravdu vidím rozdíl. 🙂 už mi ani nevadí chodit bez make-upu.

dura175
12. led 2024

Mám stejnou rutinu jako @alice180 Konkrétní produkty mám od Lobey (čisticí pěna, tonikum, denní a noční krém), nobilis tilia (peeling, hydrofilní odličovací olej, pleťová voda) a séra mám od Purity vision, takže kompletně přírodní kosmetika. Dobrá séra mají The Ordinary, zkoušela jsem i havlíkovu apotéku. Masky střídám plátýnkové a od havlíkovy apotéky. SPF používám denně 30, na léto 50. Stejnou péči nanáším i na krk a dekolt. Chodím i ke kosmetických a na pleti je to znát.

gdpr
12. led 2024

@me_druhe_ja ja ho používam 1-2x do tyzdna od 24rokov a nikdy sa mi po ňom pleť nevyhadzala

sahrazad1
12. led 2024

Haha 🙂 jsem 40+ . Ráno i večer na pleť nastrikam termální vodu ( avene , vichy apod) a placnu na to par kapek bio arganoveho oleje . Jednou / dvakrát za rok pleť odrbu lufou. Tím to konci 🙂 par vrásek u oči mám , ale co používám argan , tak jsou méně viditelné . Jo a zkouším obličejovou jógu . Tot vše 🙂