Kvalitní make-up. Máte tip?

petralp
27. dub 2022

Dobrý den. Prosím nemáte některá z vás tip na opravdu kvalitní, dobře krycí make-up? Mám na obličeji sem tam malé hnědé skvrnky, vyzkoušela jsem už kde co, ale po nějaké době se vždycky lesknu, úplně to nesnáším 🙈😂 mám spíše mastnější pleť. Měla jsem kdysi od mary kay a ten byl super, ale už nevím, jak se jmenoval. Nevím jestli by se vzhledem k typu pleti nehodil spíše tekutý pudr? Třeba je tu mezi vámi šikovná kosmetička. Děkuji za tipy.

lv
27. dub 2022

Double wear Estee Lauder, Teint Idole od Lancome a Diorskin.

martiniquest
27. dub 2022

Pudrovy makeup ne. Leze do poru, zvyraznuje texturu a je celkove neprirozeny. Koukni na YT na kanal Petralovelyhair. Recenzuje kosmetiku a jeji tipy jsou relevantni

domadomca
27. dub 2022

@petralp Nejvíc krycí co jsem měla je Dermacol longwear cover a je opravdu nehoucky,mám pihy a opravdu je překryje..za to výše zmíněný Este lauder mi pihy nepřekryl,má spíše střední krytí..pleť mám taky mastnou a tenhle make-up mi sedí, dobře vydrží,ale stejně je ho potřebova pudrovat přes den. Ještě jsem nenašla makeup po kterým bych s lesknutim měla klid a to jsem jich opravdu vyzkoušela tak 50🙈😂 ale hrozně důležitý je i pudr! A na to se mi nejvíc osvědčil Vichy dermablend. Pleť s ním vydrží nejdéle matná. 🙂”

lv
27. dub 2022

A ten lesk, mastnější pleť spíš řešit dobře zvolenými prostředky na pleť. Výborný je Niamicine od The Ordinary, pod MU hodně hydratovat tonik, sérum, krém. Hydratovaná pleť se tolik nemastí.

domadomca
27. dub 2022

@petralp jinak z drogerie bych ještě doporučila catrice HD,taky super a Dermacol caviar..co se týká dražších make-upu tak super je Fenty Beauty prodávají v Sephore a je vyloženě na mastnou pleť,já ho měla jen v vzorků ale můžu říct že jsem se po něm musela zapudorvat jen jednou 😃

petralp
autor
27. dub 2022

@domadomca super díky za tip

petralp
autor
27. dub 2022

@lv jojo bez toho to nejde. O pleť se starám řekla bych hodně. To je základ. Děkuji, zkusim mrknout

luhana
27. dub 2022

@petralp
Používám právě od Mary Key Timewise. Taky mám spíše pleť nastnější a kryje bezvadně.

leymea
27. dub 2022

Take doporucuji Double wear Estee Lauder.

petralp
autor
27. dub 2022

@luhana mohla bych vás poprosit o fotku nebo odkaz který máte? Děkuji moc 🙂

veru_32
27. dub 2022

Double wear od Estee Lauder je naprosto nejlepší make-up. Sice dražší, ale vyplatí se, navíc ho stačí dát jen málo (balení vydrží dlouho).

petralp
autor
27. dub 2022

@veru_32 zrovna se dívám na jeho recenze, asi ho zkusím, doufám že se brzo dostanu někam kde ho můžu vyzkoušet 😉

veru_32
27. dub 2022

@petralp Da se vyzkouset například v Douglas - ma hodne odstinu, tak je potřeba opravdu videt naživo. A Douglas (e-shop) nebo Notino ho casto mívají v akci. 😉

luhana
28. dub 2022
iris92
28. dub 2022

Ja jsem ted moc spokojena s makeupem od Clinique Even better clinical serum foundation. Mam mastnou plet a jizvy po akne na celem obliceji a krasne kryje.

loylii
28. dub 2022

@petralp Estee lauder. Z těch finančně dostupnějsich Loreal. Pouzivam několik let.

petralp
autor
28. dub 2022

@luhana díky moc

jelenice_zavodnice
28. dub 2022

@petralp Hlavne musis pod make up pouzivat korektor na ty tmave skvrny. Ruzovy nebo lehce do broskvova, vyrovna ton pleti a pak ti bude sedet vic makeupu, bude to mnohem hezsi.
Kdo ma treba cervene skvrny, pouziva zeleny korektor. Tech barev je vic.

amazonkajanik
28. dub 2022

@petralp spíš než make up, tak na sjednocení barvy pleti, pigmentové skvrny se mi osvědčil redupetin. Měla jsem strašně dlouho tmavý knír i když jsme chloupky odstranila a během těhotenství se mi udělal flek na čele, místo zlaté hvězdy 😆 po 14 dnech, kdy jsem neaplikovala vždy každý večer byly fleky pryč 😉 jinak make up jedině Dermacol na problematickou pleť se zinkem, základ řádně vyčištěná pleť ( mám mastnou jen T zónu). A když mám pleť výjimečně dobrou, ale potřebuje lepší krytí, tak Dermacol make-up cover, pod něj báze satin care...

hojda
28. dub 2022

Double wear nebo HD liquid od Catrice (levnější varianta) + zmatňující báze Catrice , oba hodně krycí. https://www.notino.cz/catrice/the-mattifier-oil... na odstranění mastnoty během dne je fajn matující tyčinka se sopečným kamenem. https://cz.oriflame.com/products/product?code=4...

saraca
28. dub 2022

nosím ho občas v těhotenství, skvěle kryje Mádara organic make-up, zakoupen v bio obchodu.
A hlavně jako jediný mi vydržel celý den bez problémů a žádné fixátory či co jsem vůbec nepotřebovala. https://www.ecco-verde.cz/madara?gclid=EAIaIQob...

saraca
28. dub 2022

Tady je odkaz přímo na ten, co používám já. https://www.ecco-verde.cz/madara/skin-equal-fou...
Doporučuji vybrat na prodejně.

petralp
autor
28. dub 2022

@saraca děkuji za tip

nazka
28. dub 2022

@petralp lancome

tanaku
1. kvě 2022

@petralp Ještě se dělají takové papírky,co pohlcují mastnotu. Takže i na nalicenou pleť během dne přitisknout a pro pleť lepší než přepudrovávat. Také mi přijde důležitější pudr. Mám od Dermacolu ten nejlépe hodnocený. Na make up slyším samou chválu na True match, že za málo peněz je nej. Ale vyzkoušeno nemám. Já si dávám BB krém. A korektory jsou dobré z DM ty Alverde

paichichi
14. srp 2022

Jak už tu někdo psal, Double wear Estee Lauder. Každý make-up, i když jsme pod něj dala bázi, tak mi po pár hodinách začal dělat na obličeji mapy. Pak jsem si na popud známé koupila tenhle make-up (bylo to nejvíc, co jsme kdy za nějaký make-up dala) a jiný už nikdy nechci. Měla jsem ho na sobě před týdnem v tom šíleném vedru v plné krycí síle (jinak si ho míchám s krémem, protože je opravdu hodně krycí) a jako jo, leskla jsem se (což jde spravit pudrem) ale nehnul se ani o milimetr.