2měsíční kluk chce furt pít. Jsem unavená

havit
4. črc 2014

muj skosro 2mesicni kluk ma furt hlad 🙂 asi to je normalni ze pije co hodku a pul, ted jsem mu chtela odstrikat mliko at vim kolik vypije a odstrikala jsem ze dvou prs asi 90ml...coz je pro neho malo pak se jeste dokrmi na prsu.nez jde spat krmim ho i hodku...si myslim ze chce mit jen to prso v puse, ale ja jsem unavena!!mam tady koupeny sunar, tak kazdy den na neho myslim. V noci se mi ted casto budi co 2hod a pije.Do toho prdiky. Mam doma dceru a ta byla uplne v pohode je pravda ze jsem ji nekojila. Potrebuji podporu u chlapa to nemam.asi za chvili padnu na hubu. kdyby me nekdo oprel o zed tak usnu.

zazana81
4. črc 2014

@havit Já vím, je to děsně vyčerpávající !!! Měla jsem to taky tak a u nás to začalo cca v 6 týdnech. Jestli mají nějaké "období" nebo co ...
Já moc pro to, dávat Sunar nejsem, ale určitě omezit dobu u prsa. Postupně si zvykne. Dát striktně 15 minut krmení a odpojit. Třeba dát chlapovi, pokud bude syn brečet, tak ať si s ním tatínek poradí a ty se někde zavři a nevnímej to. Co se týče četnosti, tak to je asi složitější, teď zase začíná horko, může mít žízeň. Ale možná zkusit dávat lžičkou vodu nebo fenyklový čaj a zkusit dodržovat alespoň 2 hodiny mezi kojením.
Tak jako tak, určitě se to zase brzy změní. Držím palce.

marecekavendulka
4. črc 2014

@havit to co se děje tvému miminku,je naprosto běžné....my to hodinové usínání u prsu máme taky,vydrž,časem se to upraví. Sunar vyhod z okna.

cutie_01
4. črc 2014

@zazana81 Chtit omezit tak malemu mimi dobu kojeni a nechat ho brecet? To jsou fakt rady k nezaplaceni...No nic.
@havit Chapu, ze jsi unavena, ale neboj, casem se to zlepsi. Mne se osvedcilo vykaslat se na nejake intervaly a proste kojit podle toho, jak mala potrebovala. Kojeni navic neni jen na hlad ci zizen, ale pro miminko plni i spoustu dalsich zivotne dulezitych potreb - pocit blizkosti, bezpeci, jistoty...Kdyby jsi kazdopadne mela pocit, ze je dlouhou dobu na prsu a pije spatne/je spatne prisaty, tak doporucuji se spojit s nejakou laktacni poradkyni.

antoinet
4. črc 2014

Mrkni sem, spousta odpovězených dotazů od laktační poradkyně, sekce časté a dlouhé kojení, mně tahle poradna vždycky pomohla🙂 UM bys pak hodně litovala http://www.kojeni.net/on-line-poradna/category....

havit
autor
4. črc 2014

@cutie_01 ja ho ani nemuzu nechat takhle vybrecet, vedle v mistnosti mi spi dcera ktera vstava brzo do skolky.a me by to nedalo ho tak slyset plakat. Mam pocit ze pije az moc dobre,pribira krasne, jen ty bradavky dostavaji zabrat hlavne pred tim spinkanim.protoze pije pak se odpoji, vydrzi asi minutu bez prsa a zase hleda a dam mu ji a on si potahne 2x a zas usne a tak to trva asi cca hodku...nez zabere uplne.au
@zazana81 caj mu davam ten by mi nejradeji vypil 100ml to uz vim ze ma asi hlad 🙂
at uz se to spravi..to hodinove usinani je katastrofa.jeste k tomu mi chodi spat nebo spise zabere az ve 22hod nekdy i 22:30 coz je uplne maras. a pak co 2hod vstavani.jinak se pipinka spokojeny.🙂

cutie_01
4. črc 2014

@havit Mmch plne kojenemu diteti je zbytecne davat caj ci jine tekutiny krome MM

medrin
4. črc 2014

@havit zdravím tě maminko 🙂 mám doma 6 měs. kluka, který i dnes by byl nejraději stále na prsu 😀 ... v době, kterou teď řešíš jsem to měla taky. Doktorka mi řekla, že kojení max. půl hodiny pokud u toho usíná budit.. hladit bod bradiškou, či kolem oška.. dýl na prse být nemá. Pak jsem koupila pidi dudlík z DM a bylo to super 🙂 teď kojím co 2 hod. i když už přikrmuji, ale teď má i žízeň (láhev nezná). Jinak vím, že kamarádce doktorka radila na noc mléčné kaše, aby ho to zasytilo.. holčička se jí budila co hodinu.. a pomohlo to. Nebo je mu v noci horko.. uvidíš, musíš zkoušet.. jinak kluky prdíky trápí asi nejvíc.. ten náš na to trpí snad pořád, i když prdí a voní 😀 .. teď jsem chvilku udělala změnu z sub na baby calm.. Držím palečky

katyxq
4. črc 2014

https://www.modrykonik.cz/jak-kojit ... co odstříkáš neříká absolutně nic o tom, kolik miminko z prsu vysaje, dobře přisáté miminko saje jinak a mnihem efektivněji, kojení co 1,5h je naprsoto normální frekvence, omezenivǎním doby u prsa ti jen a jen klesne laktace - ale ono nejde ani o dobu u prsa, ale jestli miminko saje efektivně (viz videa v tom odkazu, najdeš tam i rady, jak miminko k sání motivovat a jak navýšit laktaci - ideální by asi bylo, kdyby sis domů pozvala laktační poradkyni)

katyxq
4. črc 2014

@zazana81 a tyto rady ke kojení čerpáte odkud a z jaké doby (30 let zpátky? No, taky víme, jak většinou tehdy kojení skončilo - brzo a dal se Sunar).

katyxq
4. črc 2014

@havit podáním čaje si jen a jen omezuješ ještě víc tvorbu mléka , pokud k tomu navíc používáš láhev, kazíš miminku přisátí ... aneb zdá se, že o kojení nemáš opravdu ty správné informace (což ti nikdo nezazlívá, mezi lidmi se traduje spousta bludů a to i mezi lékaři a dokonce i v porodnicích často radí špatně), cesta, kterou ses dala dříve nebo později vede ke snížení tvorby mléka a bojkotu kojení - je jen na tobě, jestli to přetneš a chceš plně kojit

zuzaprosek
4. črc 2014

Prvního syna jsem ve věku jako máš syna Ty kojila i po hodině ( např ve vedrech nebo spurt ), byla jsem taky unavená , kojila jsem vždy podle jeho potřeb. Je to normální. Já třeba nedávala do 7 mesice ani čaje apod, oni to stejně nechtěli a hlavně některé kojené děti by si ani flašku nevzaly, já jsem zkusila dát několikrát zhruba od ukončeného 7. měsíce ( chtěla jsem jen na večer dát z lahve UM nebo kaši ) a ten pohled u obou nezapomenu 😀. Prostě neví co s tím a nevezmou, ví, co jim chutná nejvíc🙂. Jinak každy má jiny názor a zkušenosti na dudlík, nám nikdy nerušil těchniku sání a nedovedu si to bez nej představit, bez něj by se neuklidnili a z prsa jsem tedy dudlík chtít nechtěla a uspávat na ruce pak uz větší děti taky není žádná sranda. Jinak kazde díte je jiné, druhého syna jsem kojila ( i přes nesouhlas sestry v porodnici ) z obou prsou, nestřídám, vůbec netrpěl na prdíky, byl - je spokojený, dodržoval intervaly delší, nekojila jsem ho tak často přes den jako prvního a v noci lépe spí, všechno bylo pohodové a postupne jsme přešly na první příkrmy.

havit
autor
4. črc 2014

takze lahev podavam ale nemam pocit ze se mu zkazilo prisati....nemam popraskane bradavky ani puchyrky...nevim teda cim se projevuje spatne prisat?i..papa pekne mam pocit.je asi pravda ze odstrikane mleko presne neukaze kolik toho v podstate vypije...ono si vse asi vytahne.no holky vypada dooost spokojene protoze pekne pribira...
Lahev jsem dala proto ze prave spoustu deti ktere pak prechazeji na umelou stravu tak neprijmaji flasku, takze proto...obavy.Dudlik mi bere ale jakmile zjisti ze to netece tak vyplivne...takze dudel je jen na uklidneni kdyz je hodne nervozni 🙂
Pres den kojim asi jen 15min vice asi mu to staci sam pak nechce ale jak rikam za hodku a pul chce zase, takze tak.ani u toho neusina pres den.... ja jsem proste chtela jen ruzne nazory jestli je to normalni nebo ne.
@zuzaprosek
@katyxq
@medrin
Děkuji, cenim si vasich rad

havit
autor
4. črc 2014

@katyxq divam se na to video a myslim si ze to delam dobre 🙂 ale myslet je co?.....

katyxq
4. črc 2014

@havit ten vliv je dlouhodobý (a záleží na citlivosti dítěte k tomuhle vlivu) - dtattostika je ale neúprosná, teď to třeba nepozoruješ (ale neznamená to, že už se něco třeba neděje, že nesaje hůř, laktace klesá), ale za pár týdnů to může být jinak ... a k čemu kojené dítě potřebuje UM nechápu.

katyxq
4. črc 2014

ale tvoje dítě a tvoje tělo, tvoje volba

saminomimino
4. črc 2014

@zazana81 vaše rada je opravdu z dob pravěku a upřímně ho lituji jestli tento způsob omezování potravy zažilo i vaše dítě,ono kojení není jen krmení,pak se nedivte že k vám vaše dítě jednou v dospělém věku třeba nebude mít žádný vztah

medrin
4. črc 2014

@havit tak má prostě žížu 🙂 každé dítě je jiné, hlavně se tím nedeprimuj.. to jsem dělala já a jak se říká, nervní maminka nervní dítě. .tak zkus se uklidnit a ono se to poddá samo.. já už to neřeším a Tomík je jak vyměněný.. až na ty prdíky ☹ no ale s těmi mu nepomůžu ☹

zazana81
21. črc 2014

@katyxq
@saminomimino
Pouze z vlastní zkušenosti, kdy jsem vyčerpáním padala na ústa, protože dcera chtěla být připojená pořád a moje váha se díky tomu i při velmi vydatné stravě pohybovala kolem 45 kg ... což bylo mínus 8 kg mé normální váhy. Kojila jsem ji dlouho a úspěšně. Jen jsem ze sebe prostě přestala nechat dělat dudlík.

kajalka
21. črc 2014

@zazana81 Moc mi to nesedí, kdyby jen dudlala a nepila, tak nehubneš.. bylo by fajn tenhle postup příště neradit, můžeš tím někomu zkazit slušně rozjetý kojení a to asi nechceš. Tyhle názory se tradovaly v letech, kdy bylo potřeba co nejvíc prodávat sunar, teď je na čase, aby lobby za UM bylo nahrazeno kojením.

katyxq
21. črc 2014

@kajalka jo, aby se o podpoře kojení (včetně porodnic, pediatrů, příbuzenstva) nevedla jen tuna keců, která maminky, které třeba kojit nemůžou, jen stresuje, ale aby byla reálná podpora kojení ... a tu teda moc nevidím ☹

kajalka
21. črc 2014

@katyxq Ani já ne a je to strašná škoda. Vím, jak jsem s tím bojovala ze začátku a všichni stříleli radama, o kterých mi něco říkalo, že jsou jen začátkem konce. A tyhle rady slýchám v obměnách dál a vedou k tomu, že naprostá většina holek v mým okolí nekojí. Jakýkoliv zásah do potřeb dítěte vede k náhradě. Ať jde o kojení, psychiku, plíny,..

katyxq
21. črc 2014

@kajalka tak se aspoň na MK snažím "agitovat" za skupinu https://www.modrykonik.cz/group/2356/

kajalka
21. črc 2014

@katyxq Vím a držím palce. Každý zachráněný kojení je velký úspěch. Kdybych v začátcích kojení narazila na odkazy od tebe, ušetřila bych si pár dní stresů.

zazana81
21. črc 2014

@kajalka Samozřejmě dcera i pila - přibírala strašně moc a měla asi 4 brady, zbytek doby dudala. Já bohužel tehdy neuměla rozeznat, co je pití a co jen dudání + vyčerpání, stres, žádnej spánek ... všechno dohromady. Sedět ti to nemusí. A předpokládám, že dotazující se maminka rady bere s rezervou, nějaký svůj názor má a kdyby potřebovala rady odborníků, netáže se na MK. Je to jen má osobní zkušenost, dotazující mamince jsem vyjádřila své pochopení a poskytla zkušenost svojí. To tu udělalo víc lidí a je jen na ní, co si z toho vezme. Myslím, že prostor tu mají všichni 😉
Mimochodem v mém okolí kojí skoro každý, takže tak strašné to s tou informovaností zase nebude. 🙂

vkkc
21. črc 2014

@saminomimino bohuzel 10-15minutove kojeni radili i me v porodnici, pak zacne doma frmol s ditetem a maminka uz pak nemusi narazit na nekoho, kdo ji rekne, ze je to blbost, takze je fajn, ze ji to.tady vysvetlite, i kdyz forma by mohla byt prijemnejsi. Ale napsat, ze kvuli tomu nebude mit za par let vztah s ditetem, to uz je trochu pres caru... Existuje i hodne nekojenych deti, zadne nema vztah se svou matkou??? fakt hruza, tohle napsat...

katyxq
21. črc 2014

@kajalka Kdybych při narození malé vědela, co dneska, taky bych si ušetřila během prvního týdne, dvou spoustu stresu 😉 (a když vezmu v potaz navíc alergii na BKM, tak to byly týdny stresu a trápení malé ☹)