4týdenní miminko a Hipp combiotic - zasytí toto množství?

ondruchovat
16. črc 2019

Dobrý den , po nešťastném ukončení kojeni jsem musela přejít na UM, dr mi rekla ze by měla vypít teď v 1 měsíci života 120ml na jedno “krmeni” , stěží do ni dostanu 90ml , víceméně vždy 70-80ml , budí se co 2,5 max 3 h . Mohly byste mi podle zkušenosti říct zda je to v pořádku ? Zasytí ji ten hipp dostatečně ? Měly jsme problém se stolici , teď jsme na hippu 14dni cca a má v plince někdy i 2x denně , což je zázrak . Jen nevím zda zbytečně neprechazet na další značku UM a riskovat tím zacpu atd . Děkuji za rady .

ah1234
16. črc 2019

120ml moj syn pil snad v polroku. Kasli na tie davky, davaj jak je mimi hladne. Ked do nej budes cpal 120ml nasilu, bude ju len boliet brusko a bude grcat..

eva118
16. črc 2019

Našla jsem, že by novorozenec měl vypít 120-150 ml mléka na kg váhy na den.

ondruchovat
autor
16. črc 2019

@ah1234 ano , parkrat se mi stalo ze mi vypila 100ml ale samozřejmě se z toho úplně poblila, tak to do ni necpu.

lastovenka
16. črc 2019

Já mám doma 2,5 měsíční miminko a 120ml nedá ani teď, jen výjimečně! HIPP COMBIO máme taky. doktorku v tomhle neposlouchej. Je to blbost. Moje pije přesně jako tvoje a to je mnohem starší. Někdy pije po dvou hodinách, někdy po pěti, večer potřebuje většinou víc. Miminka si řeknou samy. Někdy mám strach jestli pije dost, ale když mi flašku odmítá je jasné že má dost a necpu ji😀

lastovenka
16. črc 2019

@ondruchovat Rozhodně to do ní necpi! Byla by to chyba. Ať pije kolik vypije......

tercasv
16. črc 2019

Malá má teď 120 vody a jsou ji 2 měsíce 🙂máme taky HiPP a pije po cca 3 hodinách. Dávej tolik, kolik vypije 🙂 dávej tolik, kolik jsi zvyklá, kdyby měla hlad, tak se ozve 🙂

ondruchovat
autor
16. črc 2019

@lastovenka skvěle , děkuji za zkušenosti . Nene necpu , když láhev nechce , vezmu ji .

@tercasv děkuji ! Někdy vypije víc někdy min , to je pravda 🙂

tercasv
16. črc 2019

@ondruchovat zbytečně to do ní necpi, blinkala by 🙂sama poznáš, kdy bude chtít víc 🙂

miba10
16. črc 2019

@ondruchovat vykasli se na tabulky atd. Prcek přesně ví kolik potřebuje. Mám teď mimčo 2,5 měsíce a basti 120-150ml. Ale přes noc nevypije ani celou 120 a přitom se budí 1 max 2x za noc. Přes den 150 a někdy jen 120ml. Prostě to má podle toho jak dlouho je na bříšku, jak dlouho spí atd. Každé dítě je jiné, každé potřebuje jiné množství. Hlad by ti dalo mimi pěkně najevo neboj 😉

borjuvka
16. črc 2019

@ondruchovat jak píšou ostatní necpala bych 🙂 já sice plně kojím, ale byla jsem na operaci když mělo moje dítko 4měsíce. Krmili ji odstrikanym MM. Mela jsem koupenou i UM pro jistotu. Jak jsem viděla to dávkování, se mi to zdálo nějak moc a malo dávek.
Tak jsem si to spocitala na to množství za den ale rozdělila do poctu mého kojení (8-10x za den a to číslo bylo logicky menší na jednu dávku). Pak si sama tolik zhruba vždy vypila jednou víc jednou míň.
Takže třeba ji vyhovuje taky častěji v menších dávkách 😉 Pokud kaká, čůrá dostatečně, bříško nezlobi tak by to melo byt v pořádku.

chiara75
16. črc 2019
Uživatel chiara75 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od chiara75.

Jej 120 ml najednou? To vypije můj roční syn. V tomhle věku pil asi 90ml... Kolik váží? Skutečně platí, že zhruba 150-170 ml na kg váhy/den. To kojení mě mrzí, nechceš zkusit mm od dárkyně?

ondruchovat
autor
16. črc 2019

@chiara75 ve čtvrtek na kontrole u dr měla 3700g

@borjuvka no kaka 1x někdy 2x za den ... jen sem si všimla poslední dva tři dny ze strašně tlačí než se vykaka, třeba dneska od rana cele dopoledne točila , budilo ji to ze spaní a byla nevrla, ve dvě jsem krmila a přesně jsem věděla ze v plincd bude nálož(a taky ze byla 😀) protože byla jak jezulatko, a spí jak Růženka teď... není něco , čím bych ji pomohla aby nemusela tak tlačit ?

barumat
16. črc 2019

@ondruchovat Dcerami doporučovanou dávku nevypila nikdy, vždycky byla lehce pod, a přitom jela přesně podle percentilu. Takže tím se vůbec nestresuj. Pokud ti přijde, že se při kakání trápí, můžeš zkusit cviky na prdíky s nožičkama, masírovat bříško, lehce nahřát. Kaká se jim líp, jak se rozhýbou střeva. Lehce projímavé účinky má heřmánek, můžeš jedno mléko denně udělat z trošky odvaru. Zbytek vyřeší čas, hlavně pohyb a vývoj střevní flory.

moly001
16. črc 2019

@ondruchovat moje Dr mi říkala, že u měsíčního miminka je vhodná dávka 90 ml..co 3 hodiny. 120 tka mi přijde teda hodně...a pokud miminku UM vyhovuje a nemá žádné obtíže, určitě neměnit.🙂

chiara75
16. črc 2019
Uživatel chiara75 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od chiara75.

@ondruchovat Podle toho, co píšeš, to vychází maximálně na 90 ml při sedmi dávkách za den (což asi tak odpovídá, že krmíš tolikrát, ne?). Ach jo, to by si ta pediatrička měla umět spočítat... Ukazatelem, že je to ok je jedna kontinuální přibírání a také fakt, že nemá propadlou fontanelu (to by znamenalo málo tekutin).

lucifux
17. črc 2019

Starší syn byl na Hippu asi od 6 týdnů. Přesně si nepamatuji kolik vypil, ale vždy něco v lahvičce zůstalo. Vypil co mohl, krásně si krk a spinkal cca 2-3 hodiny. Mimi se přihlásí, kdyby mu něco chybělo. Se stolicí problém taky neměl.

ondruchovat
autor
17. črc 2019

@chiara75 dávam tak cca 7x-9x těch 70-80ml

chiara75
17. črc 2019
Uživatel chiara75 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od chiara75.

@ondruchovat To je naprosto v pořádku! Až bude chtít navýšit, dá o tom vědět.