9měsíční dcera v noci neusne, i když je unavená

manys
5. dub 2017

Milé maminky,
chtěla bych se zeptat zda má někdo stejnou zkušenost jako já a poprosit o případnou radu 🙂
Malá 9m už týden když ji dám spát v 20h tak mi křičí až do 23h (pak usne nejspíš vyčerpáním ☹ ) a to ať už jsem u ní a nebo odejdu z místnosti. Při krmení UM se jí zavírají oči a pomalu usíná, ale po chvilce se rozdivočí začne si broukat, stoupat, no prostě dovádět po cca čtvrt hodince co jí to přestane bavit tak začne řvát ☹ je na ni vidět že je unavená chvilku leží a usíná a pak zase vyskočí a řve ☹ Ráno vstává po 7h a přes den naspí tak po obědě cca 2h výjimečně 3h. V +- 20h chodí spávat už od narození a nikdy problém nebyl, byla zvyklá usínat sama, nakrmila jsem pomazlila a odešla (do 5min spinkala), teď si s ní nevím rady ☹ Včera se dokonce i pozvracela, jak řvala a to jsem celou dobu seděla u postýlky a snažila se ji uklidnit.
Snad se najde někdo kdo má zkušenost či radu.
Děkuji moc 🙂

milius
5. dub 2017

Může to být cokoli, zuby, separační úzkost.. Dcera měla podobný problém když jí byl asi rok. Předtím se dala do postýlky a usnula. Pak se něco stalo a řvala a řvala. Tak jsem ji vytáhla, podržela v náručí břicho na břicho a ona do dvou minut usnula. Bála jsem se, aby si nezvykla na uspávání v rukách, nebo aby neskončila u nás v posteli, ale za dva týdny ji to přešlo a sama si ukázala, že chce zase usínat v posteli. Od té doby v pohodě, až když se naučila stát a chodit, tak měla dojem, že je nevhodnější to praktikovat v postýlce 🙂 ale to ji taky brzo přešlo. Snad se to zlepší 🙂)

manys
autor
5. dub 2017

@milius Děkuji 🙂 no tak tedy nezbývá nic než čekat až to přejde 🙂 jelikož malá se chovat nechce to se hned vyvleče a když jsem zkusila ji vzít k sobě do postele tak nevydrží ležet a musí pořád někde lézt ☹

panickatlamicka
5. dub 2017

Zda se mi dle toho, co pises, ze je pretazena. Kricet dite bych nenechala-zkusila bych s ni vyrazit na prochazku s kocarkem ci v nositku. Vecer-nevecer. To by ji mohlo uklidnit. U nas vecerni rajzy na pretazeni. pomahaly.Jinak souhlas, ze by to mohly byt treba zuby nebo separacka. Jo a zaznamenala jsem u dcery, ze kdyz se ji v rozmezi 7-18 mesicu blbe usinalo, tak cca do tydne umela nejakou novou dovednost. @manys

panickatlamicka
5. dub 2017

A kdyz sundas bocnici u postylky? Treba ji vadi ten pocit ,,uvezneni". Nebo ji zkus vzit do postele a nechat ji ,,zit vlastnim zivotem". Mne se deti taky obcas mrcasily po posteli, vstavaly, ulehaly..az nakonec vytuhly 😀. @manys

manys
autor
5. dub 2017

@panickatlamicka Ani bočnice nepomáhá jak přijde na to, že je pryč tak huraaa na postel a spaní zase nic ... no ona spíš trajdá tak, že by z té postele spadla (ještě neumí slézt sama jde na to po hlavě a nedá si říct 😀 ) Jinak nad přetažeností jsem také přemýšlela, kočárek zkusím děkuji za typ 🙂