Bojím se, že přijdu o mléko. Je normální, že se mi prsa už tak nenalévají?

domiisekk
2. zář 2021

Ahoj maminky mám doma dvouměsíční holčičku,plně kojim. Chtěla jsem se zeptat jestli je normální že už se mi prsa vůbec nenalévají tak jako na začátku kojeni, mám to tak poslední týden malá se chce kojit co hodinu a půl někdy už i po hodině. Bojím se abych neztratila mléko . Malá se u prsa odtahuje jen když mléko ze začátku hodně teče.A také jsem se chtěla zeptat jestli je normální že kojim jen max 10 až 20 min déle jsem nekojila. Děkuji předem za odpověď

alilali
2. zář 2021

@domiisekk Ano, je normální, že se ti prsa nenalevaji. Mám čtyřtýdenní dceru a taková ta nalitá, velká prsa jsem měla jestli první, druhý týden? Jinak ne a malá přibírá. Je normální, že se to tak ustálí. Jinak kojim jak kdy, někdy 40 minut a někdy 20.

j.a.n.i
2. zář 2021

@domiisekk Ano, nenalévání je celkem normální a pokud dítko přibírá, tak i délka kojení, mě třeba přijde i dlouhá, tohle dobou, jak dítko pilo víc jak 5 minut, tak se přecpalo a pak to házelo ven, jedno období jsem si i řídila budík a musela mu to utnout.

lucinka_16
2. zář 2021

@domiisekk U prvního se mi prsa nalévala dost často a kojila jsem ze začátku i 40 minut. Později kolem 15 minut. U druhého se mi prsa od začátku nenalévají vůbec a kojím 5 minut 🤷🏼‍♀️😊

domiisekk
autor
2. zář 2021

Děkuji trochu jste mě uklidily. Já už se bála že přicházím o mléko jako u první dcery, kojení jsem nakonec vzdala už v šestinedělí a teď si říkám jaká to byla škoda. Kojení je to nejlepší co můžeme našim prckům dát 😊