Bolest bradavek při kojení, je to normální?

sim007
25. dub 2015

Ahojte.
Ve stredu (22.4.) vecer jsem porodila a zkousime kojit, ale ta bolest bradavek me teda prekvapila......je to normalni? Srovna se to nejak?
Mliko se mi zacina teprve delat a mala je pyraňa.Dokrmujeme.Navic mam vpacenou bradavku a druhou plochou, takze kojim s klobouckama a i tak to boli jako cert.
No a o kontaktu bradavek s oblecenim snad ani nemusim mluvit.....

lv
25. dub 2015

jo, srovná..měla jsem to u obou holek..úplně se mi ty první momenty bolestí kroutili palce na nohou..přešlo to tak za 14dní, otupí se asi 😝

wenduliks
25. dub 2015

@sim007 Ja to mela taky.Bolest silena. Presne, jak pise Iv. Preslo to z nejhorsiho po 3tydnech a uplne to prestalo bolet po 2mesicich,kdy si prsa zvykly.

zuzi.111
25. dub 2015

To prejde. Ale treba me se to v urcitych intervalech vraci stale. Chvili je klid a pak treba tyden zase bolest jako krava. Synovi je rok a kojime. Co se tyce obleceni tak pomohou takove ty musle od aventu. Chrani bradavku od kontaktu s oblecenim.

bubbligum
25. dub 2015

Jo, ta bolest je šílená. U mě by to nebylo tak hrozný, kdyby mi bradavky navíc nepopraskaly. Trvalo tak dva měsíce (možná déle, nepamatuji si přesně), než jsem byla schopná kojit bez toho, aby mi tekly slzy jak hrachy... V levé bradavce jsem měla úplný kráter. Je třeba mazat a mazat a mazat, starat se o bradavky a za každou cenu zabránit tomu, aby došlo k jejich poranění... Pokud ale bradavky nemáš popraskané, tak by to až tak bolet nemělo, myslím. Zkus kontaktovat laktační poradkyni, aby ti zkontrolovala techniku kojení. Pokud je blbá technika, může se právě navíc stát, že si bradavky poraníš a to je potom teprve peklíčko. Nemáš už třeba ranky na bradavkách? Jako... kojení je celkem věda. Spousta těhotných řeší hlavně porod, jehož průběh ve finále mohou ovlivnit jen minimálně, ale málokdo se připravuje na kojení. Já jsem teda byla tou bolestí dost zaskočená...

simdan
26. dub 2015

No některé maminky si myslí,že kojení nebolí,ale bolí.Ono se to časem srovná,jak si prsa zvyknou.Já u prvního mimi měla 2x zánět prsu,brečela jsem bolesí při každém přisátí,ale ustála jsem to a obě děti jsem kojila do jednoho roku.Hodně mazat,chránit kloboučky,jsou i výborné chrániče na bradavky..Vydžet a pak už to bolet nebude,hlavně to nevzdávat,protože matka,která tvrdí,že ji kojení nebolelo,tak lže

kocour1
26. dub 2015

Mírná bolest při začátcích kojení bývá normální, ale nemělo by to nějak šíleně bolet. Je důležité upravit techniku přisátí - já sama jsem to zkusila podle fotografií na tomto webu: http://kojim.webnode.cz/fotogalerie-spravneho-p... .
Často bolest bradavek způsobují paradoxně i kloboučky. Celkově bych doporučovala udělat vše proto, abyste kojila bez kloboučků, protože to do budoucna přináší celou řadu problémů - především se snižuje tvorba mléka a to podstatně! Pro zklidnění bradavek mazejte bepanthenem po každém kojení - není nutné ho potom otírat a pomůže vám udržet bradavku vláčnou, aby nepraskala. Neváhejte využít služby nějaké laktační poradkyně, dobré najdete ve FB skupince zde: https://www.facebook.com/groups/90100674335/?fr.... Také jsem bojovala s kojením, odbourávala kloboučky apod...ale stálo to za to! Můj příběh o kojení si můžete přečíst na tomto blogu: http://materskadovolena.blogspot.cz/2015/03/ope.... Držím palce a přeji hezké kojení🙂

avantgarda
27. dub 2015

Bolest v začátcích je normální. Mě to taky bolelo. Myslím, že tak 2 - 3 týdny trvalo, než se to srovnalo a bradavky přestaly být bolestivé. Přesně jak píšete, i kontakt s oblečením byl děsný. Pomáhalo mi po kojení nechat bradavky oschnout a namazat Bepanthenem (tím, který se používá u miminek proti opruzeninám) a po koupání je případně jemně otřít do bambusové pleny (osušku jsem nemohla používat, tam byla moc hrubá).
Jak na kojení s kloboučky, to bohužel neporadím.

sim007
autor
28. dub 2015

Tak kloboucky jsme vyresili....v porodnici mi dali velikost S a detska doktorka se malem vykulila a dala mi velikost L a uz to fičí 🙂