Bolest bradavky. Jak co nejrychleji uzdravit?

georginka15
13. zář 2023

Dobrý den,
moc Vás prosím o rady. Mám tříměsíční holčičku. V porodnici mi dali kojící kloboučky kvůli vpáčeným bradavkám. V prvních týdnech mě každé kojení moc bolelo. Vždycky na začátku. Po chvíli kojení však bolest ustoupila a bylo to už v pořádku. Tak to bylo u každého kojení. Myslela jsem, že je to kvůli těm vpáčeným bradavkám. Postupem času mě pravá bradavka bolet přestala. Kojení z pravé strany tak už bylo v pořádku. Nicméně ta levá bolela na začátku kojení pořád. Včera už opravdu nesnesitelně. Dnes se mi na ní udělal průhledný puchýř naplněný tekutinou. Kojení z ní je nesmírně bolestivé. Můžete mi prosím poradit, jak co nejrychleji bradavku uzdravit?
Dá se z toho poznat, co dělám špatně? Proč mě levá bradavka neustále enormně bolí?
Gynekoložka mi říkala, že by to mohlo být z důvodu zúženého mlékovodu. Proto ta ostrá bolest na začátku, než se mlékovod roztáhne. Dá se s tím prosím něco dělat?
Mnohokrát Vám děkuji za odpovědi.

goovana
13. zář 2023

@georginka15 nemůže být miminko špatně přiložené? Zkuste purelan

adelapolloczkova
13. zář 2023

@georginka15 ja měla to samé. Pohla mi až mast na opruzeniny kterou jsem si dávala na bradavky.

georginka15
autor
13. zář 2023

@goovana snažíme se přikládat správně, nicméně je to moje první miminko, takže se spolu učíme. 🙂 Jakou doporučite nejlepší polohu? My kojime na křesle, miminko mám na klíně, podložené polštářkem.

georginka15
autor
13. zář 2023

@adelapolloczkova jojo tu taky používám. 😊 Je super, jako jediná mi pomohla v boji s moučnivkou na bradavkách. 👍 Ale s těmi puchýřky moc nee. Purelanem jsem si tu moučnivku zhoršila. Já to tím v dobré víře mazala o sto šest, ale tím že bradavky nevětraly a byly pořád pod nánosem masti se objevila ta moučnivka. Ale tu teď nemám. Jen ty bolavé puchýřky na levé bradavce. Pravá je zdravá, je radost z ní kojit. Zato z té levé je to slzavé údolí. 😥