Bolí mě pravé prso a mám zvýšenou teplotu. Prosím, co dělat?

zlatk
18. dub 2021

Dobrý den. Mám 2 týdenní miminko. Bolí mě pravé prso a mám zvýšenou teplotu, bolest tela, že stěží chodím. Nepřijde mi zarudlé. Prosím co dělat? Nemůžu se pořádně postarat o miminko a nedovedu si představit co bude vnoci. Bohužel mi nikdy moc kojení nešlo, záněty, psychyka na prd.. Prosím pomozte jak dál

terezz29
18. dub 2021

to vypadá na zánět v prsu, dej si na prso studený tvaroh, spolkni paralen a zítra šupej k lékaři, držím palce

terezz29
18. dub 2021

ještě krom toho tvarohu chladit mezi kojením a těsně před kojením nahřát, aby se prso uvolnilo a nepřestávej kojit, já kojila i se zánětem, sice to bolí, ale trochu se pak uleví,držím palce, klidně napiš zprávu, pokud budeš chtít

zlatk
autor
18. dub 2021

@terezz29 Moc děkuji za rychlou reakci. Mám děsnou zimnici. Takže to bude zánět. Antib.mi napíše obvoďák nebo gyn.? Moc moc děkuji! Jo a odsavat nemám? Miminko hezky pije, tak nechápu ten zánět..

terezz29
18. dub 2021

@zlatk atb ti napíše asi gynekolog, ten paralen pomůže na bolest i zimnici. Měla jsem to stejně, dcera moc hezky pila, stejně jsem zánět měla. Někdy se to prostě stane....myslím, že jsem trošku odsávala, abych si ulevila. Tak zkus, třeba to pomůže. Ale určite si dej na látkovou plinku ten tvaroh a chlaď to, moc to pomůže.

zlatk
autor
18. dub 2021

@terezz29 moc moc děkuji. Jen se ještě zeptam za jak dlouho to přešlo? Bolest přežiju ale ty zimnice at.to nemůžu téměř nic dělat

terezz29
18. dub 2021

@zlatk ty atb zaberou poměrně rychle, takže tak max 2 dny, ale na zimnice zabere určitě paralen

zlatk
autor
18. dub 2021

@terezz29 ještě jednou moc děkuji.

terezz29
18. dub 2021

@zlatk není zač! 😉

lv
18. dub 2021

Zajed si do porodnice, kde jsi rodila, dají ti atb hned. At je lip!

jjasmina
18. dub 2021

@zlatk ja jsem rozmasirovala přes bolest ve sprse, před kojením nahrivat, po kojení chladit a kojit, kojit a kojit, u mě to do rána bylo lepší a ani k dr jsem nešla

87pavlina
18. dub 2021

Taky jsem měla. Ta horečka byla děsná. Volala jsem doktorce. Poradila, že před kojením nahřát, nakojit, odstříkat, ať je prso úplně prázdné a chladit, chladit a po nachlazení ten tvaroh. Na noc jsem si vzala Paralen, ale to už byly dceři 3 měsíce, takže se nebudila v noci na kojení moc často. Taky jsem nemusela k doktorce. Taky můžeš mít špatnou polohu při kojení. Pak jsem malou zkusila dát k prsu jinak a přišlo mi, že si i víc vycucla. Tak držím palce, ať je to do rána dobrý a nemusíš letět do nemocnice 😉

zlatk
autor
19. dub 2021

@87pavlina nakonec jsem jela na gyn. Zarudlé prso a mám ant. Snad zaberou.

87pavlina
19. dub 2021

@zlatk Tak přeju, ať je co nejdřív líp 😉

terezz29
19. dub 2021

@zlatk zaberou určitě, nezapomeň chladit a na bolest paralen, zítra bude dobře! 🙂