Bulka v prsu (kojení). Měl někdo podobně a bylo to z kojení?

ladyanne22
8. únor 2022

Ahoj, ráda bych se zeptala, jestli má někdo zkušenost. Před dvěma týdny jsem porodila, plně kojím. Minulý týden jsem měla zánět v levém prsu - bolest prsa, teplota. Ten se mi podařilo rozehnat, ale cca 4 dny zpět jsem si nahmatala v pravém prsu takovou bulku, v horní části u dvorce - nejde rozmasírovat. Samozřejmě se objednám ke gynekologovi, jen mě zajímá, jestli to někdo měl podobně, bylo to z kojení (zavrdlé mléko bez bolesti a teplot?) a bulka zmizela, nechci hned hysterčit, ale červíka v hlavě mám.

kemija
8. únor 2022

@ladyanne22 bulky jsem mívala dost často, na různých místech. Cca po dvou měsících od začátku kojení, se přestaly dělat. Nicméně k doktorovi bych zašla, už jen pro vlastní klid, aby to člověk neměl pořád v hlavě. Řekla bych, že to bude ok.

ladyanne22
autor
8. únor 2022

@kemija díky za odpověď. A co to nakonec bylo? Nebo jsi to neřešila a prostě to zmizelo? 🙂

aselluska
8. únor 2022

Mohou to být zduřelé mléčné žlázy, jak se plní mlékem. Přeci jen se tělo muselo přizpůsobit na spotřebu tvého miminka 🙂 ale návštěvou lékaře nic nezkazíš

kocila
8. únor 2022

@ladyanne22 pockala bych treba tyden ci dva,zda nezmizi samo, pokud ne tak urcite k lekari..na 99,99% je bulka z kojeni,ale bohuzel sleduji holcinu na facebooku,ktera bohuzel byla ta s 0,01% a byla ji zjistena rakovina s metastazemi (ackoliv na bulku v prsu uz upozornovala v porodnici s tim,ze byla odpalkovana,ze je to z kojeni-mimichodem ji ani nezkontrolovali UTZ,pouze pohmaten 👎)..bulky v prsu vzdy zkontrolovat a nespolehat na vek,ze se nas to nemuze tykat..
Drzim palce🍀

ladyanne22
autor
9. únor 2022

@kocila @aselluska určitě k doktorovi zajdu, holky díky za odpovědi 🍀

kemija
9. únor 2022

@ladyanne22 řešila jsem to na kontrole po šestinedělí. Dr mě chtěla vidět za cca další dva týdny, kdy to ustávalo a ve finále do 2 měsíců nebylo nic.

hvezdicka09
9. únor 2022

@ladyanne22 ja měla cca tři cm bulku už před porodem, po porodu jsem sla na utz a na biopsii a závěr je laktacni adenom, je to z hormonu v tehotenstvi, zmenšil se a je tam dal, je neškodný. Určitě zajdi rovnou do nějakého mamacentra na utz, to je lepší jak přes gynekologa, ten ti muže dat zadanku a vyšetření nebudeš platit nebo tam muzes jít bez zadanky a muzes si to nechat proplatit pojišťovnou jestli to ta tvá nabízí jako bonus na prevenci.🍀

ladyanne22
autor
9. únor 2022

@hvezdicka09 už jsem se objednala rovnou do mammacentra, protože i na gynekologa budu čekat týden, pak případně další dobu než by mě objednali jinde. Tak si to radši zaplatím, ať je to rychlejší a i jistější. 😊

ladyanne22
autor
9. únor 2022

@kemija pořád taky doufám, že začne mizet. Jsem z toho zbytečně nervózní...