Asi jsem těhotná a mám bulku v prsu. Co to může být?

sonije
10. kvě 2009

Dobrý den holky,
ve čtvrtek jsem byla na preventivce na gyndě, ale bohužel mi neprohlédl prsa. K určení těhotenství také nedošlo (měla jsem 3 dny před menzes, který se samozřejmě ještě nedostavil..), ale protože už budemem čekat druhé, všimla jsem si stejných příznaků a tři testíky na těhu také ukazují. Měla bych být cca ve 3 týdnu, prsa citlivá a dnes jsem v jednom nahmatala bulku velikosti ping pongového míčku. Tak nevím, máte s tím někdo zkušennost? Budou to žlázy nebo se mám bát? Na gyndu se samozřejmě hned zítra objednám, ale počítám s měsíční objednací lhůtou...

dinduska
10. kvě 2009

sonije ja som v 7tt a tiez mam hrcku v prsniku.bola som aj na sone ma priemer 1,5cm.dr mi povedal,ze pocas tehu sa urcte troska zvacsi ale ak bude moc rast tak mi ju vyberu.povedal,ze to nieje nc vazne,ze tam mam nieake nahromadene tkanivo ci co.ale dost ma to boli .povedal,ze to bude sledovat a uvidime ako sa to bude vyvijat.neboj urcite to bude dobre budu to len zlazy 😉 😉 len mu to povedz ked pojdes

dadkag1
10. kvě 2009

Ahoj sonije
Este ked som nebola tehu tak som si pred rokom a pol nahmatala hrcku podobnej velkosti ako mas ty.Navstivila som doktorku,kt. ma poslala na ultrazvuk, kde zistili ,ze je to iba zvacsena zlaza.Vraj koli tomu,ze som mala namahavu pracu Tak sa mi zvacsila.Aj u nas je,ze na vyseternie sa caka,ale ja som bola v tom obdobi v zahranici tak ma vsunuli skor.
Zbytocne sa nestresuj pokial este nemas ziadne vysledky,Viem ,ze to nieje lahke,ale moze to byt len zlaza.Stres skodi babatku. 😉

sonije
autor
10. kvě 2009

Já to tedy taky vidím na žlázu, protože se to objevilo náhle, tak snad se to vstřebá.. No uvidíme, co mi řekne doktor..
dadkag: o stresu mi nemluv, syn má teď období vzdoru, tak bude mimís malý neurotik 😀

dinduska
10. kvě 2009

sonije tak ja som na tom podobne.moja ml ma 1,5roka a je to snou hroza 😀

lucitta
10. kvě 2009

sonije: ja by jsem necekala na objednani a rovnou bych se tam vypravila. Kdyz me bylo 17, tak jsem si taky jednu takovou nahmatala a okamzite se s tim vypravila do Motola. Tam si me prehazovali z detskeho na dospele oddeleni...jeden doktor rikal, to se musi hned operovat, druhy zase ze ne. Nebylo to zhoubne nebo tak neco, ale doktro ktery me operoval rikal, ze je moc dobre, ze se to vyndalo protoze z puvodni velikosti pimpongoveho micku to melo vellikost dlane 😒

ivet1989
10. kvě 2009

ja som si hrcku v prsu nahmatala asi tak v 3. mesiaci tehu..no nejak tak asi..dost som sa prelaklavsak mlada 20 rocna baba preboha,hned som zacala hladat na nete nejake clanky nebo nieco cim by som sa kus ukludnila, ze to je akoze "normalne" ale az nakoniec priatel ma musel presvedcit aby som sa isla dat vysetrit..na internete som nasla ze prsia sa pocas tehu a vseobecne aj pocas menstruacie menia,prechadzaju velkimi zmenami a obcas tam moze vzniknut mensi zadrhel.ze to nemusi byt nic vazne. s timto som isla aj na to vysetrenie,doktorka mi to len kus kukla,povedala ze toto moje nemá suvis s tehu a poslala ma na druhe vysetrenie.tam ma pozrel doktor,spravil mi ultrazvuk.vysetrenie oboch prs,v druhom mi nastastie nic nenasiel ale na tuto hrcku mi povedal ze to neni zhubne ani nic,ze to bude asi len nahromadena voda,ze sa to bude riesit po porode,po sestonedeli hned mam dojst na kontrolu a ze si to mam kontolovat ale nie moc casto aby som z toho nemala moc velku halusku.ze nech sa nebojim,ze kd to neboli,ani ze ked sa to nezvecsuje,neni to nic zvlastne,ze v tehu sa to ozaj stava..ted mam pomaly pred porodom,ubehlo to ako voda,ani neviem ze ju tam mam a mozem podakovat priatelovi ze ma ukecal na vysetrenie aj ked som sa moc bala, a ted mozem kludne spavat..uvidime jak sa to bude riesit potom..vsetkym kere maju podobny problem alebo nemali tolko stastia jak ja, drzim palce 😉 pa

pajinka23
11. kvě 2009

baby hrcka v prsniku nieje ziadna sranda a ja osobne si myslim ze najlepsie pre pokoj v dusi je zajst za dokim a nech vam to pozrie zavcasu,nemusi to sice byt nic vazne ale istota v dnesnej dobe je gulomet 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

poletucha
11. kvě 2009

mne se zase na zacatku tehu udelala bulka v podpazi,ale jak na potvoru kdyz jsem to ukazovala mymu gynekologovi tak tam nebyla...pak se zase ukazala a tak je to furt dokola...jsem z toho taky vzdycky nervozni,protoze to misto obcas i trosku boli 😕 ...ale doktor mi rek,at se tim nenervuju,ze v tehu to jsou ruzny mlecny zlazy ktery obcas zduri...tak mu verim 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru