• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Chci odstavit 16ti měsíčního syna, raďte

22. května 2013 
@hamma no, jestli můžu říct zkušenost za poslední týden kdy ho dávám spát i večer do postýlky, tak noční buzení je o 50% lepší. Je možné že tomu pomohly i zuby, našla jsem minulý týden dvě dolní stoličky..ale budil se minimálně 3x odjakživa, jednu dobu i 6x..a z 90% se po večerním usnutí za 30minut vzbudil zase. Teď ne. Lehne a spí minimálně 3hodiny. Dneska usnul před 20h a vzbudil se až 2.30 a pak před 5h ráno. :confused:
10. kvě 2013 v 11:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@yellowbanna to znám taky. Starší usínal za přítomnosti někoho, a trvalo to dlouho. Pak se narodilo mimčo a už se to nedalo. Takže tam jsme, když si o to řekne, ale jen chvíli.
10. kvě 2013 v 11:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@denys popravdě oba kluci začali spát mnohem lépe, když jsem je "vystrnadila" z postele. Staršího v 8měsících, mladšího ve 13 (udělala bych to dřív, ale s dvěma dětma než jsme vymysleli co a jak, aby mladší chodil spát dřív než starší tak to trvalo, a taky byl do 11m dost blinkací, tak jsem se bála trochu)
10. kvě 2013 v 11:39  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@yellowbanna Děti se naučí usínat samy od sebe, stejně jako se naučí chodit, mluvit, najíst se lžičkou... je na nás, abychom jim k tomu poskytli láskyplné a podnětné prostředí, kde to všechno budou dělat rády a s chutí a ne z donucení.
Moc doporučuji knihu James J. McKenna: Sleeping with Your Baby. Jenom nevím, jestli je k sehnání v češtině.
Jinak zajímavé články o spaní a kojení větších dětí jsou také zde: http://www.mamila.sk/pre-matky/pomoc-pri-dojceni/este-stale-dojcis/
http://www.mamila.sk/domain/flox/files/clanky/vztahova-vychova.pdf
10. kvě 2013 ve 14:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka To je fajn, že vám to takhle funguje. Já si nedovedu představit spát v posteli bez svých dětí. Cítím, že mě potřebují i v noci. Starší má svoji postel přiraženou k naší manželské a jsou noci, které prospí sám ve svojí posteli a jsou noci, kdy se k nám potřebuje tulit - a to bych mu opravdu nerada upírala.
Ostatně si myslím, že pro lidi není úplně přirozené, aby spali sami - nebo ty raději spíš sama ve vedlejším pokoji místo s manželem?
To, že nás děti v noci budí je "otravné" podobně jako to, že se musí přebalovat, nosit z místa na místo, krmit apod. ... jsou to prostě přirozené potřeby dětí a proto mají děti rodiče, aby jim tyto potřeby naplňovali a ne je učili ty potřeby nemít.
10. kvě 2013 ve 14:42  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@hamma tak v tom je každé dítě jiné. Můj starší se nerad tulí, není moc kontaktní (a to byl jako miminko hodně nošený, chovaný, kojený, 8m spal se mnou v posteli..). No a ani mladší to nějak nepotřebuje. Napije se v noci, odtrhne, otočí se na bok a spí. a v noci dost cestuje, spí na bříšku. Kamarádce maej spal zásadně na ní..to teda fakt neznám. :sweat_smile:
Já s ei dost bojím o bezpečnost. Když spím vedle něj přímo v noci tak ho cítím. Ale on jde spát dřív než já a když ještě usínal u kojení u mě v posteli, tak jsem se fakt bála, že než přijdu tak spadne, nebo že ho neuslyším včas a spadne..Když jsou oba v postýlce, jsme klidnější.
A ano, spím přes 3roky v jiné místnosti než manžel a absolutně mi to nevadí. On totiž chrápe :sweat_smile:
Ne je učit potřeby nemít, ale naučit je s nimi pracovat...taky ho nebudu celý život krmit..
10. kvě 2013 ve 14:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ještě doplním že spím s klukama v pokoji a dost dlouho asi budu. Ale popravdě si mylsím že na spaní má mít každý svůj prostor, svůj klid...je i dost dětí, které přítomnost rodičů ať už v posteli nebo pokoji ruší a budí a začnou spát celou noc po přeložení do vlastní postýlky nebo vlastního pokoje.
10. kvě 2013 ve 14:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, taky právě bojuju o ukončení kojení.. malej má angínu a začal mě odmítat, tak asi využiju šance, idkyž by se mu právě teď mlíčko hodilo, ale nechce vůbec nic mléčného, jsem ráda, že se vůbec napije vody :frowning2: .. jenom prosím o radu, jak s tím šalvějovým čajem. Kolik se toho má vypít a kdybych náhodou dala sosnout bejbíškovi, neublížil by mu? A berete ty homeopatika? Při minulým odstavování mi nějak výrazně nepomohly, tam mi pomohlo pokročilé těhotenství.. Moc děkuju :slight_smile:
16. kvě 2013 v 10:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
my jsme odjeli na dovolenou - 12m - musela jsem prestat kojit ze dne na den kvuli zdravotnim komlikacim, uspavani se zhostil tatinek, kojeni nahradilo UM na spánek a pak supajdili spinkat, par dni s brekotem a pak to uz slo v pohode a spali jsme celou noc. Postupne jsme ted 2,5 roku odbrourali i usinani spolecne. Chce to jen vytrvat a nelačit. :slight_smile:
16. kvě 2013 ve 14:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nám se teď krásně podařilo odstavit jen přes noc a přes den kojíme vesele dál... díky bohu :grinning:
21. kvě 2013 ve 22:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@trinittka asi pozdě, ale já jsem pila šlavěj 2x denně týden a po týdnu 1x denně..

@kutcher prosím tě jak? Já to plánuju po posledním očkování, za 3týdny. Akorát že tím už odstavíme, přes den nekojím od ledna (jen výjimečně někdy po obědě)
22. kvě 2013 ve 12:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek