Spaní. Poradíte, prosím, noční režim?

pavelfilip2511
11. srp 2021

Holky poraďte noční režim u 11 měsíčního dítěte..v noci se poslední dobou pořád budí říkám že to budou zoubky ale nevím..hodně slyším že by už měl mít nějaký režim...už jsem se nejakou dobu v noci nevyspala ...u prvního syna to vůbec neznám..jde mi to aby už konečně spal celou noc nebo se pořád nebudil ..dekuji

felixfelicis
11. srp 2021

Mým dětem se nějaký pravidelný "rezim" v tomhle věku už asi vytvořil, ale zuby s tim potom zamával hodně. Ale o spani celou noc jsem si mohla nechat jenom zdat. Dokud byli kojeni, pořád se budili, I když třeba jen párkrát za noc.

jjasmina
11. srp 2021

@pavelfilip2511 malá mi nespí celou noc ani v 1,5 roce, kojím na uspani jen kolem oběda už. Režim jakž takž máme a stejně sebou kolikrát mele..

amazonkajanik
12. srp 2021

@pavelfilip2511 syn se mi začal budit kolem 15 měsíce. Dle chování zřejmě noční děsy. Byl neodlozitelny, neutisitelny,vzteklý. Když usnul, tak jedině u nás v posteli a mě na hrudi,musela jsem hlidat, aby nesklouzl,jinak byl vzhůru. Pomohl čaj od Leros Klidné sny. Od té doby spí tak,jako na začátku (byl spací od narození) nyní se v noci probere zcela výjimečně a to mu lezou pětky (kvůli nim nechce spíš jíst)a to stačí si lehnout k němu a do hodiny jsem buď zpět v posteli,nebo do rána spím s ním a to jsme všichni ve stejné místnosti

jako_mala_holka
12. srp 2021

Dcera cca prvního půl roku spala celou noc, teď je ji 14eaocu a budi se v noci tak jednou až dvakrát, přes den spí jednou hodinu až dvě

baruskadracek
12. srp 2021

Mě hodne s nastavením režimu a pochopením spánku u dětí pomohly holky z https://www.mimispanek.cz/ koupila jsem si jejich příručky a malá má 3,5 mesíce a spí mi celou noc a usiná cca 5 minut sama v postýlce, ale i kdyby sis nechtela kupovat ebooky maji intagramový profil a tam často dost věcí rozebírají 🙂 hodně stestí

farka
12. srp 2021

Jsem hodně zásadová, takže jsem u obou dcer od narození nastavovala rituály, od roku pak skrze spaní a uspávání. První je spáč a od roku spala celou noc. Druhá má lehké spaní a ještě po druhém roce se budila skrze zuby. Teď má 3,3r a občas dojde, že se bojí (nastupuje fáze snů a děsů). Chápu, že zoufalství z nevyspání je velké, ale chce to vydržet. Btw. sousedky syn se budí každou noc do teď (má 4,5 roku 🤷🏻‍♀️), takže na kvalitní spánek stále čeká 🙈